Головна / Знімне протезування зубів - давайте жити з посмішкою.

Знімне протезування зубів - давайте жити з посмішкою.

До знімного протезування люди вдаються в будь-якому віці. Причиною цього є існуючі різні загальні захворювання, які спричиняють втрату зубів. У багатьох пацієнтів гігієна порожнини рота на досить низькому рівні, окрім, причиною можуть бути травми, які людина може отримати навіть займаючись спортом (бокс, хокей і так далі). Загалом, причин, для того щоб втратити зуби, навіть у молодому віці, достатньо.протезування зубів тернопіль

Протезування зубів є складним процесом, оскільки кожна порожнина рота індивідуальна, і зробити якісний знімний зубний протез дуже складно. Все залежить від якісно знятого зліпку стоматологом і від виконання зубного техніка. Стоматолог і зубний технік повинні працювати в тандемі, бо протез повинен бути не лише естетично красивим, а й функціонально заповнювати той дефект зубів, який ми виправляємо.

Знімне протезування зубів - це метод протезування, коли виготовляють зубні протези при частковій або повній відсутності зубів. Вони не відрізняються візуально від встановлених керамічних коронок. Можна виділити три види знімного протезування:

  • Частково знімний протез;
  • Умовно знімні протези;
  • Повний знімний протез. 

Частково знімний протез.

Частково знімний протез кріпиться зубах за допомогою кламерів або за допомогою спеціальних непомітних ззовні замків. Обидва варіанти мають свої переваги, ну, і звичайно ж, недоліки. Перевагою кламерних кріплень є те, що вони прості і раціональні в виконанні. Вся конструкція моделюється і виливається одночасно, що зменшує вартість роботи. Недоліком є те, що кламери можуть часто (при певному ракурсі) бути видимими. І тому, скажімо так, видавати протези. Це зовсім не означає, що ми хочемо відрадити вас від частково знімних протезів (ті, котрі мають в своїй більшості литі кламери). Протези такого типу можуть бути дуже навіть презентабельними.

частково знимний зубний протезЛитий каркас може бути виконаний навіть з вмістом золота. Протези з кріпленням на замках - неможливо зробити дешевими. Деколи вони коштують набагато дорожче, ніж аналогічні конструкції з кламерними кріпленнями. Але перевагою є те, що кріплення на замках непомітні, а по-друге, зуб буде захищений від стирання в результаті впливу кламера на нього. Це рішення одночасно можна назвати економічним і простим.

Ще одним варіантом частково знімного протезу, є обробка декількох зубів, на які робляться конічно сформовані коронки - ковпачки з благородних металів. Ці поверхні дуже добре тримаються одна на інший. В кожному конкретному випадку існує багато варіантів виконання зубопротезної роботи. Обумовити це питання ви можете з нашим лікарем - стоматологом перед початком протезування.

Ще по темі:ще по теміБюгельне протезування. ще по теміШинування зубів.

Умовно-знімне зубне протезування.

Застосовується для заміщення, як одного так і декількох зубів. При даному виді конструкції, зняти її може лише стоматолог. Для того щоб уникнути казусу випадання знімного зубного протеза, цей момент стосується повного знімного протезу на всі зуби, особливо нижньої щелепи.

Потрібно ставити знімний протез на імплантатах. Як правило, встановлюється 4 імплантати в передній частині нижньої або верхньої щелепи і фіксується. Тобто протез міцно зафіксовано. Пацієнт може знімати протез тільки для того що б прочистити.

На протезі на імплантатах робляться втулки, з їхньою допомогою надійно накладається протез. Втулки замінюють раз в 3-4 місяці.

Повне зубне протезування.

У випадку, якщо на щелепі відсутні всі зуби, виконується повний знімний протез. При цьому велике значення має стан кістки альвеолярного відростку щелепи - це та ділянка щелепи, де раніше стояли свої зуби. Після видалення зубів, кістка зазвичай атрофується. Особливо це помітно на вузькій частині нижньої щелепи.протези на всі зуби

Повний зубний протез утримуються в порожнині рота лише завдяки щільному контакту його внутрішньої поверхні зі слизовою оболонкою ясен. Чим більша площа цього контакту, тим краще тримається протез. Ефект присоски на плоскій поверхні. Протез тримається завдяки вакууму, що виник під ним. Завдяки точному прилягання краю протеза можна запобігти попаданню повітря між ним і слизовою оболонкою, і таким чином досягається присмоктування протеза.

Щоб в подальшому протез повторював всі рухи під час розмови і жування і не підстрибував в порожнині рота - знімається так званий функціональний зліпок. При його виконанні імітується мімічні і жувальні рухи, а положення м'яких тканин порожнини рота фіксується м'яким матеріалом зліпку.

Колір і форма зубів значно впливає на індивідуальне враження від людського обличчя. Саме тому вибір форми зубів і підбір кольору займає досить багато часу. Занадто світлі зуби завжди виглядають неприродньо, тому що в тому віці, коли необхідно виконувати перший протез, зуби не можуть залишатися такими ж білими, як вони були в юності.

Після примірки основи протезу, стоматолог коректує форму і положення зубів. Після цього протез виконується в лабораторії остаточно. На завершення проводиться перевірка протезу на приладі, який симулює жування. В індивідуальному порядку шліфуються жувальній поверхні.

Дорогі наші пацієнти, якщо трапилося так, що вам необхідно протезування зубів, будь ласка, звертайтесь до клініки "Олексюка". У нас є всі види знімного протезування, кожному по кишені. Будьте красиві в будь-якому віці.

Дізнатися ціни на лікування в вашому випадку - зателефонуйте нам:

(0352) 40 00 08 або (098) 130 13 71

Запишіться на безкоштовну консультацію прямо зараз.