Головна / Зняття зубного каменю ультразвуком.

Зняття зубного каменю ультразвуком.

Видалення зубного каменю ультразвуком - це один з найефективніших способів профілактики і професійного чищення порожнини рота. Кожній людині в обов'язковому порядку необхідно дотримуватися гігієни зубної емалі, тому що більшість захворювань розвиваються саме через камінь і наліт. На останньому потрібно зупинитися детальніше. Головна перевага видалення зубного каменю за допомогою ультразвукового устаткування - це те, що вона дозволяє вам позбутися від відкладень будь-яких форм і навіть у важкодоступних місцях. В першу чергу, процедура дозволяє позбутися від:

 • каменю, розташованого над яснами;
 • підясенного каменю;
 • зубного нальоту пігментного типу;
 • мінералізованою нальоту і т.д.

В стоматології "Олексюка" процедура зняття зубного каменю ультразвуком виконується якісно і професійно, що дозволяє підтримувати гігієну ротової порожнини і тим самим запобігти розвитку захворювань на їх ранніх стадіях. Негативні відгуки з'являються в основному через те, що безліч дантистів займаються видаленням лише каменю, розташованого над яснами, повністю ігноруючи інші відкладення. Таке чищення не здатне в повній мірі допомогти пацієнтові, окрім того вона чинить вкрай поганий ефект на загальний стан зубів. Скупченість відкладень призводить до руйнування окістя, зубів, ясен і т.д. Як вже можна зрозуміти, не варто вірити негативним відгуками. Достатньо всього лише звернутися в дійсно якісний стоматологічний кабінет, тим більше що за допомогою сучасного обладнання процедура виконується абсолютно безболісно.

Ще по темі:ще по теміФторування зубів. ще по теміКапи для зубів.

Методика видалення зубного каменю за допомогою ультразвуку.

Якщо на ваших зубах є надясенний або пігментний наліт, то процедуру можна проходити у стоматолога-терапевта. Вона займе не більше години вашого часу.

важливоВажливо: у випадку, якщо ви плануєте видалити зубний камінь і при цьому хворієте на пародонтит, то для проходження даної процедури найкраще звернутися саме до пародонта. Це забезпечить вам гарантію того, що у вас будуть видалені відкладення всіх типів, а окрім цього, вам буде призначений комплекс протизапальних засобів, який має позитивний вплив на загальний стан ротової порожнини.

Процес видалення зубного каменю за допомогою ультразвукового устаткування безпосередньо включає  не лише безпосередньо чищення, але і ряд додаткових процедур, обов'язкових для проходження - полірування і фторування.

Як проходить процедура видалення зубного каменю ультразвуком

Основою даної процедури є використання спеціалізованого обладнання – ультразвукового скейлера. Він може існувати, як самостійній пристрій, а також бути вбудованим в основну стоматологічну установку. Найголовніша складова в такому інструменті - це його наконечник. На його кінці кріпиться спеціальна насадка, якість якої безпосередньо впливає на успішність зняття зубного каменю ультразвуком. Основне призначення - цієї деталі полягає в створювати коливальні рухи на високих частотах (в зразковому діапазоні значень від 25-ти до 50-ти кілогерц).видалення зубного каменю ультразвукомОсновне призначення цієї деталі створювати коливальні рухи на високих частотах (в діапазоні значень від 25-ти до 50-ти кілогерц). Саме тому, методика і отримала назву "ультразвукова". В процесі роботи механізму, на його кінець безперервно подається вода, яка відразу ж видаляється за допомогою спеціального каналу.

Ультразвукове видалення зубного каменю здійснюється за рахунок двох операцій одночасно:

 1. Коливального руху наконечника. Стоматолог руйнує структуру нальоту, каменю. У свою чергу вода, яка безперервно подається на наконечник, відразу ж вимиває залишки каменю. У цьому процесі існує важливий параметр, при недотриманні якого якість підсумкового результату чищення буде значно відрізнятися в гірший бік. Поздовжній рух інструментів. Такий спосіб дозволяє одночасно видалити зубний камінь і при цьому залишити зуби цілими і неушкодженими.

 2. Ультразвукова кавітація. Вода, яка подається на наконечник скалера потрібна не лише для вимивання зруйнованого каменю, але й для охолодження інструменту і зубів. Суть полягає в тому, що коливання, що здійснюються скалером, сприяють появі в структурі води мікроскопічних бульбашок, які відразу ж зникають, вивільняючи досить значну кількість енергії. Саме за рахунок неї і відбувається повне руйнування і знищення зубного каменю.

Додатковим плюсом є те, що даний процес має антибактеріальний вплив на всю ротову порожнину людини.

Протипоказання до видалення зубного каменю ультразвуком

На жаль, не кожна людина може скористатися можливістю проведення процедури видалення зубного каменю за допомогою ультразвукового устаткування. Однак, не варто думати про те, що, якщо з будь-яких причин ви не можете скористатися послугою професійного ультразвукового чищенням зубів, то не варто робити цього. Зрештою, завжди є можливість пройти чищення механічного типу, але його рекомендується робити не частіше, ніж один раз на рік. Отже, скористатися послугою видалення підясенного зубного каменю та інших його різновидів за допомогою ультразвуку не можуть люди які:

 • мають щелепні імплантати;
 • страждаютьвід різних захворювань серця;
 • хворіють на астму, бронхіт;
 • схильні до захворювань органів шлунково-кишкового тракту;
 • при наявності інфекційних захворювань (туберкульоз, ВІЛ і т.д.);
 • також видалення зубного каменю ультразвуком не можна робити під час вагітності.

Переваги професійного чищення ультразвуковим обладнанням

Раніше, коли для виконання процедури видалення зубного каменю можна було використовувати тільки механічні способи, дана процедура не була популярною у стоматологічних кабінетах. Це було умовно високим рівнем травмування зубної емалі, високою ймовірністю пошкодження структури зуба і т.д

Сучасна методика ультразвукової чистки дозволяє не лише повністю позбутися від зубного каменю і нальоту безболісно і за короткий термін, але і гарантувати цілісність зубів і відсутність будь-яких наслідків. Окремо можна зупинитися на декількох основних перевагах такої методики:

 1. Універсальність - скейлер ультразвукового типу дозволяє вам одночасно позбутися від зубного нальоту, каменя всіх типів і т.д. Відмінною особливістю даного обладнання є те, що для нього існує велика кількість насадок. Одні краще справляються з великими відкладеннями, інші дозволяють прочистити зубну емаль в важкодоступних місцях і т.д.
 2. Комфорт - процедура чистки за допомогою ультразвуку абсолютно безболісна. В першу чергу це стосується людей, які страждають дентофобією. Навіть якщо в вас підвищений рівень чутливості зубів, при проходженні процедури ви отримаєте мінімум дискомфорту.
 3. Антибактеріальний ефект - ультразвукова чистка не лише дозволяє вам позбутися зубного каменю і нальоту, але і надає комплексний антисептичний вплив на всю ротову порожнину.

Скільки коштує видалення зубного каменю.

Цінове питання завжди хвилює всіх. Важливо запам'ятати те, що на своєму здоров'я ні в якому разі не можна економити. Професійне чищення зубної емалі за допомогою ультразвукового устаткування - це досить поширена процедура, яка вже давно не є чимось новим і сучасним. Тому, ви можете бути впевнені, що вартість за послугу точно «не вдарить по вашій кишені».

Дізнатися ціни на лікування в вашому випадку зателефонуйте за номером:

(0352) 40 00 08 або (098) 130 13 71

Запишіться на безкоштовну консультацію