Головна / Неправильний прикус, що це і як виправити неправильний прикус зубів нижньої і верхньої щелепи.

Неправильний прикус, що це і як виправити неправильний прикус зубів нижньої і верхньої щелепи.

У даній статті наші лікарі - ортодонти розкажуть:

 • Що таке неправильний прикус зубів людини.
 • Симптоми (ознаки) неправильного прикусу.
 • Види неправильного прикусу.
 • Причини і наслідки порушення прикусу.
 • Як лікувати (виправити) неправильний прикус у дорослих.
 • Також ви отримаєте відповідь на питання "Скільки коштує виправити неправильний прикус" в нашій стоматології.

Людей з правильним прикусом значно менше, ніж з неправильним. Ступінь наявності патології найчастіше незначний, проте, бажано виключити дефекти і попередити проблеми, які можуть викликати навіть незначні відхилення. 

Неправильний прикус зубів у людини - це порушення змикання і розташування зубів по відношенню один до одного. Нижче на фото Ви побачите приклад правильного змикання зубів (фото1) і один з багатьох видів неправильного прикусу (фото2).

нормальний прикус фотовиправлення кривих зубів у дорослих

Ознаки неправильного прикусу.

Лише стоматолог - ортодонт може точно визначити правильність вашого прикусу. Важливо знати, що деякі симптоми неправильного прикусу видно "неозброєним оком". Ознакою може бути скрученість зубів нижньої чи верхньої щелепи, нижня щелепа висунута вперед або відстовбурчена вперед верхня губа, можлива асиметрія особи і неправильне змикання зубних рядів з один одним.

Якщо у Вас є одна з цих ознак, зателефонуйте будь ласка за тел: (0352) 40 00 08; (098) 130 13 71 і запишіться на консультацію і первинний огляд ортодонта.

Ще по темі:ще по теміПрофесійне чищення зубів. ще по теміХірургічна стоматологія.

Види неправильного прикусу.

Про фізіологічно правильний прикус можна говорити, якщо зуби щільно прилягають один до одного, верхні і нижні корелюють між собою, а уявна поздовжня вісь, яка ділить  обличчя на симетричні частини проходить між різцями. Допускається, якщо верхні зуби трішки закривають нижні - не більш, ніж на третину.

відкритий прикус зубів

Недосконалості виражаються по-різному:

 • При відкритому прикусі відсутній контакт між щелепами - повністю або частково.
 • При глибокому прикусі нижні зуби значно закриті верхніми.
 • Висунута вперед щелепу говорить про мезиальном прикусі.
 • Значно розвинена верхня щелепа має назву дистального прикусу.
 • Буває, що зуби перетинаються між собою по типу ножиць, тому такий прикус має назву перехресного.
 • Понижуючий вид виникає на фоні руйнування і втрати зубів.
 • Дистопічний вид характеризується формуванням деяких зубів поза межами правильного розташування.

дистальний прикус глибокий прикусмезіальний прикусперехресний прикус

Також існує аномальний вид прикусу. 

Нижче ми пропонуємо Вам подивитися короткий відеоролик, де наочно показана класифікація аномалій прикусу. Краще один раз побачити, ніж плутатися в медичних термінах.

 

Причини неправильного прикусу.

На становлення прикусу у людини впливає безліч факторів. Всі ми родом з дитинства, тому звідти все і починається:

 • спадковість і травматизація під час пологів.
 • Відсутність можливості грудного вигодовування.
 • Надмірне смоктання пустушки.
 • Рання або пізня втрата тимчасових зубів.
 • Ротове дихання на фоні хронічного нежитю (аденоїди).
 • Запущений карієс.
 • Порушення обміну речовин.

Наслідки неправильного прикусу.

Крім естетичних міркувань з метою гармонізації зовнішнього вигляду, аномалії прикусу рекомендується виправляти, щоб попередити цілий ряд можливих фізіологічних порушень. Неправильний прикус безпосередньо загрожує псуванням зубів, веде до пародонтозу, раннього зношування емалі, карієсу.

Можливі щелепно-лицьові проблеми: перекіс обличчя, клацання при жуванні і відкриванні рота. Постійне недостатнє пережовування їжі, переважно з одного боку ротової порожнини, спричиняє проблеми шлунково-кишкового тракту. Якщо виробляється неправильний механізм дихання-розвиваються лор-захворювання. Можливі мовні дефекти, порушення дикції. 

Виправлення неправильного прикусу у дорослих.

Відповідно до статистики, проблеми з прикусом є у дев'яти з десяти людей, а кожен третій такий випадок вимагає використання особливої методики. Відповідно до даних сучасної ортодонтії, порушення прикусу не є вироком, і вирівнювання кривих зубів можливе в будь-який час. Але ж приваблива, ідеальна посмішка є обов'язковою складовою успішної людини, і без правильного прикусу вона просто неможлива.

Багато кого цікавить питання - а чи має сенс взагалі вирішувати питання, пов'язані з виправленням прикусу? Багатьом цей недолік може здатися незначним, але насправді він пов'язаний з цілою низкою проблем психологічного характеру, може негативно позначитися на житті людини. Наявні проблеми з прикусом здатні спричинити хвороби ясен, спровокувати появу карієсу, посприяти стиранню зубів, ускладнити постановку протезів.

Дорослі, які мають неправильний прикус, частіше страждають від мігрені, проблем з травленням та інших складнощів зі здоров'ям. Порушення прикусу може спричинити проблеми з функціонуванням щелеп. 

В якому віці можна виправити прикус?

можно ли исправить прикус в 30 лет

Найкраще виправляти порушення прикусу в підлітковому віці. В цей час підліток активно росте, прикус зубів закінчує формування і втручання в такому випадку дасть оптимальний результат. А ось виправлення прикусу у дорослих має певну специфіку - зокрема, в даному випадку, в ході корекції можна натрапити на  низку труднощів:

1) ключова проблема полягає в тому, що після формування щелепних кісток для трансформації потрібно докласти чимало зусиль. Зокрема, після тридцяти років кровопостачання тканин сповільнюється і переміщення зубів коригувати складніше;

2) у дорослого пацієнта, як правило, зуби виглядають не найкраще - вони більш крихкі, на них багато пломб, і тому використовувати для них ортодонтичні конструкції важко;

3) якщо в щелепі є віддалені зуби, то це може спричинити атрофію кісток і, як наслідок, уповільнення швидкості виправлення прикусу;

4) виправлення прикусу у дорослого більш затратно. У той же час, з урахуванням сказаного вище, виправлення неправильного прикусу є важливою і потрібною справою, крім того актуальною навіть для дорослих, а не лише для дітей.

Виправлення неправильного прикусу.

Ортодонтичне лікування є досить складним, багатоетапним і дорогим. Важливо відстежувати розвиток прикусу дитини з самого раннього віку - спостерігати за тим, як прорізуються і ростуть зубки, візуально співвідносити розвиток щелеп. У віці півтора року дитині необхідно починати прищеплювати навички догляду за зубами і ротовою порожниною. Раціон дитини повинен бути різноманітним, містити тверду їжу.

Необхідно розуміти, що міжзубні щілини в період до восьми років не є патологією - після зміни зубів на корінні щілини зникають. Несприятливі зміни прикусу легше піддаються коригуванню в дитячому віці, тому профілактичні відвідування стоматолога повинні бути регулярними. Терапія патологій прикусу зазвичай займає тривалий час, вибір методу залежить від складності конкретної ситуації і віку, в якому розпочато лікування.

Як правило, єдиним обмеженням є карієс, його запущені форми. З планом лікування ортодонту допомагає визначитися панорамний рентгенівський знімок черепа і зліпки щелеп. Усунути дефекти прикусу допомагають знімні і незнімні пристрої. Ортодонтичні втручання вважаються безболісними за відчуттями, деякі незручності може спричинити постановка і носіння пристроїв на початковому етапі. До знімним пристроїв відносять скоби і пластинки, які використовуються при лікуванні в дитячому та підлітковому віці.

вирівнювання зубів за допомогою брекетів і капи

За допомогою незнімних брекет-систем виправляють прикус у дорослих. Брекети - це конструкція з маленьких замків, з'єднаних дугою. Кожен замочок за допомогою спеціального клею кріпиться на поверхню зубів, а за допомогою дуги нівелюється вплив на зуби. Брекет-системи виготовляють з різних матеріалів: металу, пластику, сапфіру. Існують лінгвальні брекети, які практично непомітні з боку - такі пристрої кріпляться на внутрішню поверхню зубів. Вибір типу брекетів визначається бюджетом пацієнта.

Для ефективності лікування деколи потрібно видалити кілька зубів, також може знадобитися хірургічне виправлення прикусу. На завершальному етапі лікування, для стабілізації досягнутого результату, використовуються пластикові капи і незнімні ретейнери з металевого дроту. Сучасні технології дозволяють ортодонту нормалізувати прикус не лише до закінчення формування організму, як було прийнято вважати до недавнього часу, але і в зрілому віці, при цьому практично незалежно від ступеня складності випадку.

Ціни на вирівнювання зубів.

Ви повинні розуміти, що корекційна щелепно-лицьова хірургія вважається медичною процедурою, а не косметичною, а вирівнювання зубів буде коштувати вам дешевше, ніж в майбутньому виправляти наслідки більш дорогих стоматологічних проблем.

Ви приходите на прийом до нашого стоматолога - ортодонта. Після огляду, дантист діагностує Ваш тип і тяжкість дефекту прикусу. Даний етап грає вирішальну роль в складанні витрат на вирівнювання зубів. Також ортодонт детально розповість Вам про майбутнє лікування і його тривалість.

Кошторис витрат визначається тільки після детальної індивідуальної консультації ортодонта і пацієнта. 

Зацікавлені пацієнти можуть вивчити ціни на виправлення прикусу в нашій стоматології в розділі "ціни". Беручи до уваги наш досвід, середня вартість виправлення прикусу за допомогою брекет - систем буде від 1000 євро.