Головна / Вирівнювання зубів брекетами

Вирівнювання зубів брекетами

Вирівнювання зубів брекетами може бути застосоване, коли йдеться про лікування дорослих пацієнтів, тобто людей, які мають вже неправильно сформований прикус. Пацієнти, які мають тривалий період виправлення прикусу, часто не мають уявлення про те, як відбувається установка брекетів. Необізнаність породжує недовіру і навіть страх. Насправді це кропіткий і багатоступінчастий, але нескладний і абсолютно безболісний процес.встановлення брекетів

 Як влаштована сучасна брекет - система.  Ця незнімна ортодонтична конструкція складається з:

  • дрібних одиничних скоб-пластин, або власне брекетів;
  • дуги, яка їх з’єднує;
  • фіксаторів-лігатур у вигляді гумок або зволікань/

Всі ці елементи стають єдиною системою тільки на зубах пацієнта. Збирає їх в одне ціле стоматолог - ортодонт.

Процес постановки брекетів

Постановка брекетів починається з чищення зубів спеціальною пастою. Попередньо за допомогою роторозширювача лікар забезпечує собі «широке поле» для роботи і доступ до задніх зубів. Потім він покриває емаль спеціальним хімічним складом і через деякий час ополіскує водою. Зони фіксації скоб обробляються захисним гелем.

На тильну сторону брекета наноситься світлотверднучий матеріал і притискається до зуба. Залишки матеріалу видаляються. Після позиціонування брекета лікар світить фотополімерною лампою, під дією якої матеріал швидко застигає і міцно з'єднується з поверхнею емалі. Таким чином брекети послідовно ставлять на всі зуби.

Після цього в пази вставляють дугу, яка призначена для вирівнювання зубів. Вона «пам'ятає» задану їй спочатку форму і прагне повернути її, навіть будучи сильно зігнутою. На цьому базується механізм роботи брекет - системи.

Періодично необхідно відвідувати стоматолога для заміни дуги на більш пружну або для підтягування лігатур.  В середньому, установка брекет - системи триває 1-1,5 години. Безлігатурні брекети з замочками встановлюють швидше. Для лінгвальних систем, що фіксуються на внутрішній стороні зубного ряду, потрібно більше часу.  Після завершення процесу пацієнт повертається додому. Але їсти можна буде лише через 2 години. У перші дні іноді турбує незначний зубний біль і дискомфорт. Це явище вважається нормальним і довго не триває. Якщо больві відчуття важче переносяться, можна зняти їх знеболюючими препаратами - парацетамолом, Нурофеном, Рапідором або іншими, які призначить лікар.

Чи відрізняється постановка брекет - систем на верхню і на нижню щелепи?

Процес постановки не відрізняється. Найчастіше пацієнти цікавляться питанням, чи можна ставити брекети на одну щелепу? Можливо встановити ортодонтические конструкції лише на верхню або на нижню щелепу,але виключно у випадках, якщо:

  • у вас правильно сформований прикус;
  • якщо скрученность спостерігається лише у 1 або 2-х зубів.

У всіх інших випадках ми не рекомендуємо постановку брекетів лиш на одну щелепу. Спрогнозуємо ситуацію, що у Вас викривлені зуби верхньої щелепи, а нижні зовсім трохи і непомітно. Відразу, у пацієнта "вирок" - з нижніми зубами все в порядку, тому лікувати будемо тільки верхні. Ми пам'ятаємо, що правильний прикус - це правильне змикання зубів. Після лікування брекетами верхньої щелепи ви помітили, що зуби стали погано змикатися. Можна відразу сказати, що лікування пішло нанівець. Тому вирівнювати необхідно, як верхню так і нижню щелепи одночасно. Однак, рішення може приймати лише ортодонт після детального огляду пацієнта. 

Ще по темі:ще по теміМеталеві брекети. ще по теміКерамічні брекети.

Самостійне усунення проблем з брекетами.

Якщо в процесі лікування брекетами з'явилися невеликі проблеми, не поспішайте записуватися на прийом. Деякі з них ви зможете вирішити самостійно:

  • На внутрішній поверхні щоки або губи утворилася подряпина через контакт з брекетами. Заклейте скобу кулькою з ортодонтичного воску.
  • Дуга випала з останнього замку. Візьміть пінцет, підійдіть до дзеркала і вставте її назад.  
  • Дуга вийшла з замка. Ізолюйте її ватним тампоном або восковою кулькою.
  • Проволочная лигатура під час чищення зубів розігнулася. Скористайтеся резинкою від олівця, щоб надати фіксатору колишню форму.

Процес виправлення прикусу починається відразу після того, як лікар поставить вам брекети. Триває він рік-півтора або більше. Тривалість лікування залежить від виду і способу постановки ортодонтической системи, матеріалу виготовлення, складності дефекту. Але результат є завжди, тому пам'ятайте, що після зняття брекетів вас очікують приємні емоції! 

Види брекет - систем і різновиди брекетів.

Існує два принципи установки брекетів: ззовні зубного ряду (вестибулярні брекети), а також всередині - лінгвальні брекет-системи.

Лінгвальні брекети прикріплюються до зубів зсередини, завдяки тому вони не видимі для оточуючих. У порівнянні з вестибулярними, вони більш ефективні, оскільки можуть коригувати проблему «глибокого» прикусу, але вартість внутрішніх брекетів набагато вища, ніж у зовнішніх. До лінгвальних брекетів звикнути важче, адже вони зменшують розмір ротової порожнини. Часто після постановки пацієнти мають проблеми з дикцією, але через кілька тижнів мову звикає до брекет-системи, і дикція відновлюється. За такими брекетами складніше доглядати, тому що вони знаходяться поза межами видимості пацієнта при чищенні.

Зовнішні брекети найбільш поширені в ортодонтичної практиці через нижчу вартість конструкції. Їх виготовляють з металу, пластику або полімерів. Також існує два принципи кріплення дуги до брекетів: за допомогою еластичних лігатур або безлігатурних конструкцій. Перевага металевих брекетів полягає в низькій силі тертя між брекетами і дугою, завдяки однаковому матеріалу конструкції. Для пацієнтів з алергією на метал можливе виготовлення брекет-систем з дорогоцінних металів (золота), але це суттєво впливає на вартість лікування. Для пацієнтів, яких не влаштовує естетичний вигляд металу на зубах, існують пластикові брекети. У даній конструкції самі брекети виготовляються з пластику, але використовується металева дуга. Такі брекет-системи не набагато дорожчі металевих, але мають ряд недоліків: пластикові брекети тендітні і з часом змінюють колір через вплив харчових барвників.

Брекети з кераміки є найбільш дорогими серед зовнішніх брекет-систем. Їх основна перевага: їх колір збігається з кольором зубів, завдяки тому вони виглядають найбільш естетично. Тертя між брекетами і дугою в таких конструкціях вище, ніж в металевих, що може вплинути на тривалість носіння.

Сапфірові брекети роблять зі штучних сапфірових кристалів, вони абсолютно прозорі, непомітні і не схильні до фарбування.види брекет систем

Брекети: плюси і мінуси.

Не кожна людина захоче носити "скобки на зубах". Саме так називали брекети раніше. У більшості людей вони асоціюються з дискомфортом і і естетичною непривабливістю. Але на даний час це помилкове твердження. Ми зібрали для вас основні плюси і мінуси виправлення прикусу за допомогою ортодонт конструкцій.

плюси брекетів

З сучасними брекетами можливо виглядати красиво тому що існує безмежна кількість матеріалів наближених до природних зубів. Є невидимі лінгвальні брекети, які кріпляться на внутрішню сторону зуба. А діткам навіть самі звичайні металеві брекети можна прикрасити різнокольоровими гумочками, що виглядає досить стильно.

плюси брекетівВи можете виправити будь-яку проблему з прикусом або інші естетичні патології на будь-який стадії. Практично з перших днів після постановки брекет-систем ви можете помітити поліпшення позитивну динаміку зміни вашої зовнішності. Ви досягнете гарної здорової посмішки без хірургічного втручання.

плюси брекетівНемає ніяких обмежень за віком. Ортодонт апарати можна встановлювати в будь-якому віці, якщо у вас є зуби. Обмеженням тут може стати пасивна особиста зацікавленість.

плюси брекетівНа брекети немає алергії, вони не псують емаль і це не боляче.

 

плюси брекетівДля того, щоб користь від носіння брекет - систем була максимальною - необхідно серйозно переглянути своє ставлення до гігієни ротової порожнини.

 

Тривалість носіння ортодонтичних систем часто триває від року до трьох років. Але цей термін значним здається лише перші три місяці. Після того, як ви побачите суттєві зміни в вашій посмішці цей процес стає надихаючим. І щоразу ви будете розуміти, як правильно ви зробили і не помилилися, що встановили брекети.

Високі ціни на постановку брекетів. Всі стоматологічні конструкції дорого коштують. Але в кінцевому результаті ваше лікування окупиться, тому що виправлення прикусу допоможе вам попередити подальший розвиток інших захворювань порожнини рота і організму в цілому.

Брекети до і після.

брекети фото до і після

фото брекетів на зубах

скоби на зуби

 Вартість постановки брекетів в "Стоматології Олексюка" м. Тернопіль.

Вартість брекетів варіюється в залежності від ряду факторів. Все залежить від ступеню корекції необхідного для ваших зубів, від обраного вами металу і типу кріплення брекетів. З основними цінами ви можете ознайомитися в розділі "ціни". Ми розуміємо, що ціна немаленька, тому в нашій клініці є можливість розбити вартість вашого лікування на кілька платежів. Все обговорюється з вашим стоматологом - ортодонтом.