Головна / Що таке шинування зубів при пародонтиті: методики лікування, відгуки, ціни.

Що таке шинування зубів при пародонтиті: методики лікування, відгуки, ціни.

 Детально про шинування рухливих зубів розповідає наш стоматолог - пародонтолог стаж роботи 7 років.

Дана процедура є надійним лікуванням наслідків пародонтиту. Мета шинування закріпити (зафіксувати) рухливі зуби. Існує кілька сучасних методів шинування зубів:

 • перший - за допомогою скловолокна, яке зв'язує зуби в одну групу;
 • друге - за допомогою зубних протезів;
 • третє - за допомогою коронок.

Ці методи ми застосовуємо на практиці в нашій стоматології.

В яких випадках потрібно робити шинування рухомих зубів.

Саме при пародонтиті важкої і середньої тяжкості зуби стають рухливими, що є одним з основних симптомів хвороби. Зуб оголюється (відбувається атрофія кісткової тканини). Чим більше оголений зуб, тим більше він рухливий. Нижче на рентгенограмі (рисунок один) ви можете побачити здорові зуби і зуби, де кісткова тканина не доходить до шийки зуба, і є атрофія кістки.атрофия зубной ткани

При пародонтиті прискорюється руйнування кісткової тканини навколо зуба і збільшується рухливість зубів. Через деякий час (при відсутності лікування) жувальне навантаження неправильно розподіляється і зуби змінюють своє положення, вони розходяться в різні боки, нахиляються і т.д. як кажуть в народі - "зуби шифером". Саме в таких випадках необхідно провести лікування за допомогою шинування зубів.

пародонтит лечение

Техніка та переваги шинування зубів за допомогою скловолокна

Цей метод лікування пародонтиту має істотні переваги: ​​

 • Скловолокно - це матеріал, який на 100% сумісний з організмом людини і не може спричинити вам ніякого дискомфорту.
 • З шиною вам забезпечена надійна і довговічна стабілізації зубів.
 • Має гідний естетичний вигляд - скловолоконна стрічка встановлюється на зворотному боці зуба і практично не видима.
 • Швидко - часто за одне відвідування стоматолога, - можна зробити цю процедуру.
 • Доступна ціна на шинирование зубів скловолокном
 • Якщо є необхідність, то скловолокнисту стрічку можна легко замінити на нову.

Які етапи лікування проходить паціен, коли здійснюється шинирование зубів за допомогою скловолокна:

 Спочатку проводиться знеболення. Роблять горизонтальну борозенку з внутрішньої сторони зубів глибиною і шириною близько 2 мм. Встановлюють в цю зроблену борозенку скловолоконну стрічку. Заповнюють її композитним матеріалом І засвічують для того щоб матеріал зміцнився. Саме така схема лікування буде проведена вам якщо необхідно усунути рухливість зубів на нижній щелепі.

Лікування зубів верхньої щелепи відбувається аналогічно, різниця лише в тому, що борозенка висвердлюється не на задній частині зубів, а на передній.

Якщо ж вам необхідно провести дану процедуру на бічних зубах, то поглиблення (борозенка) робиться прямо на жувальній поверхні. А коли засвічується скловолокно - воно перетворюється в дуже тверду і надійно прикріплену до зубів балку. Вона стає міцнішою, ніж метал. Зуби тримаються один за одного. Вони стають групою. Вони несуть навантаження і відповідальність один за одного. Це подовжує існування зубів років на 5-6. Виходить, що зуби ніби зчеплені разом і перестають бути рухливими.

Також розподіляється правильне навантаження при жуванні на всі зуби. Це має дуже велике значення, оскільки при пародонтиті зуби стають не лише рухливими, а й розходяться в різні боки. В результаті порушення жувального навантаження кісткова тканина атрофується.

Саме шинирование зубів в даній ситуації продовжить термін життєздатності таких зубів, і значно сповільнить, або зовсім зупинить атрофію кістки.

Ще по темі:ще по теміБюгельне протезування зубів. ще по теміКісткова пластика.

Шинування Зубов за допомогою бюгельних протезів.

Бюгельний протезбюгельний керамічний протезбюгільний протез на рухомі зуби

Цей спосіб шинування дає можливість зубам  бути на своєму місці. Жувальне навантаження зубів розподіляється на залізну пластину. Дуга, яка є в основі даного протезу, охоплює кожен зуб. Застосовується даний вид знімного протезування коли немає можливості застосувати незнімну конструкцію (коли немає одного або двох  зубів).

Бюгельний протез може використовуватися як для верхньої так і для нижньої щелепи.

На верхню щелепу бюгельний протез встановлюється:

 • коли відбувається часткова втрата зубів, через які виникли видимі проміжки;
 • коли є дефекти зубних рядів;
 • коли необхідно закріпити зуби при захворюванні пародонтите;
 • коли зуби відсутні взагалі;
 • коли у людини плоска піднебіння;
 • якщо немає можливості використовувати інший вид протезування;
 • хвороби, які знижують стійкість капілярів, що знаходяться в ділянці протезного ложа.

 

шинування зубів бюгельним протезом

На нижню щелепу бюгельний протез встановлюється в таких випадках:

 • значна рухомість зубів;
 • дефекти  щелепи як в бічних частинах, так і кінцевих;
 • відсутність зубів на нижній щелепі;
 • пародонтит, який вже спричинив певні дефекти.

З даним видом протезу, у вас не виникне проблем з прийомом їжі або з дикцією, ослільки він повністю не закриває піднебіння. Бюгельний протез не викликатиме у вас блювотний рефлекс  і не спровокує протезний стоматит.

Шинування Зубов за допомогою коронки.

Коли у вас хитаються чотири і більше зубів, а варіанти зчеплення зубів скловолокном неможливі, тоді використовується метод шинування зубів коронками. Цей метод можна вважати надійним і довговічним. Відбувається це шинування таким чином. Спочатку стоматологи пломбують ваші канали, потім зубки обточують під майбутню коронку. На наступному етапі на зуби одягають коронки, які з'єднані одна з одною. Ви можете подивитися на малюнок як це виглядає.

шинування зубів коронками

 

Ціни на шинирование зубів (Тернопіль)

Ми індивідуально підбираємо і розробляємо шини для кожного пацієнта. Тому ціни на шинирование зубів вираховуються індивідуально. Дуже багато залежить від вашого прикусу, захворювань ясен, різних видів деформації і ступеня рухливості зубів. Стоматологія "Олексюка" використовує лише нові технології і сучасні матеріали, тому у вас не буде ніякого дискомфорту і хворобливих відчуттів при лікуванні.

Ми вилікуємо ваші зуби, зробимо їх міцними на довгі роки і зупинимося запальні процеси.

Відгуки на шинування зубів

Який би метод шинування зубів підійшов у вашому випадку відгуки про цю процедуру залишаються тільки позитивні. Ви можете задати питання нашим лікарям або написати вже про свій досвід застосування даного лікування в розділі відгуки.

За більш детальною інформацією зателефонуйте за номером телефону (0352) 40 00 08 (098) 130 13 71 стоматологія "Олексюка" м.Тернопіль