Головна / Сапфірові брекети - виправлення прикусу, як витвір мистецтва.

Сапфірові брекети - виправлення прикусу, як витвір мистецтва.

прозорі сапфірові брекети

Сучасні матеріали, з яких виготовляються брекети, дозволяють їх зробити малопомітними для оточуючих. Якщо ви подивитеся на фото керамічних і сапфірових брекетів, відмінності заледве будуть помітні для неозброєного ока. Але лікарі ортодонти в більшості випадків пропонують своїм пацієнтам вибір між металевими брекетами (які є дуже міцними, але достатньо помітними), менш помітними і менш міцними керамічними брекетами і крихкими сапфіровими брекет-системами.

З чого зроблені і як виглядають сапфірові брекети.

За зовнішнім виглядом такі брекети дуже схожі на керамічні. Замочки для таких брекет-систем виготовляються з штучно  вирощених сапфірів. Після обробки вони нагадують діаманти і так само красиво переливаються в сонячних променях, але при розміщенні на зубах вони стають непомітними для оточуючих. Через крихкість матеріалу постановка сапфірових замків вимагає від ортодонта великого досвіду і певної вправності. Ці навички відточені 100% на професійному рівні у наших стоматологів.  

Ще по темі:ще по теміВирівнювання зубів. ще по теміIncognoto - непомітні брекети.

У яких випадках можна поставити сапфірові брекети.

Ортодонт може порекомендувати постановку сапфірових брекетів в тих випадках, коли потрібно нетривале лікування. Але якщо пацієнт бажає поставити сапфірові брекети, коли деформація зубів значна, то це його право, адже в процесі лікування можна замінювати поламані брекет-системи. Застосовуються брекет-системи для:

 • корекції аномалії зубних рядів або окремих зубів;
 • виправлення прикусу;
 • виведення в зубний ряд зубів, які ще не прорізалися;
 • підготовки порожнини рота до протезування;
 • корекції профілю;
 • корпусного переміщення зубів.

У яких випадках не можна використовувати сапфірові брекети:

 • недостатня гігієна порожнини рота;
 • наявність невилікуваного карієсу;
 • наявність множинних пломб і коронок;
 • наявність тріщин і меловидних плям на емалі;
 • алергія на матеріали, що застосовуються для створення брекет-систем;
 • важкі соматичні захворювання;
 • психічні розлади.

Види сапфірових брекетів.

Сапфірові брекети можуть бути лігатурні і безлігатурні. У сапфірових лігатурних брекетах силові дуги фіксуються до замків за допомогою спеціальних лігатур. Така конструкція брекетів є жорсткою і вимагає частого коригування. У безлігатурних сапфірових брекетах силові дуги вільно переміщаються в пазах замка, тому їх ще називають саморегулюючими. До замочків в таких брекет-системах дуги кріпляться за допомогою непомітних засувок, кліпс або фіксаторів. Завдяки використанню цієї конструкції тривалість лікування може бути скорочена на чверть, і спрощується догляд за порожниною рота. Для коригування пацієнти, які носять безлігатурні брекети, повинні бути в кабінеті ортодонта для корекції раз в 2-2,5 місяця, а традиційні брекети необхідно регулювати кожен місяць. До того ж знімаються сапфірові саморегулюючі брекети набагато легше, ніж традиційні. Вартість безлігатурних брекет-систем вища лігатурних.

Як знімати сапфірові брекети.

Залежно від складності випадку і індивідуальних особливостей організму, ортодонтичне лікування за допомогою брекет-систем може тривати від 6 місяців до 3 років. Після закінчення лікування, для зняття брекетів застосовуються спеціальні щипці, якими лікар стискає і потім знімає систему. При знятті сапфірових брекетів на зубах можуть залишитися шматочки штучного сапфіра, оскільки цей матеріал досить крихкий. Тому від ортодонта вимагається певна вправність, щоб зняти їх, не пошкодивши зубну емаль. Зовнішній вигляд зубного ряду до і після сапфірових брекетів буде помітно відрізнятися: чим серйозніше була аномалія, тим яскравіше виражений буде результат. Але його обов'язково потрібно буде закріпити за допомогою ретейнерів. Якщо цього не зробити, зуби можуть поступово повернутися в колишнє положення.

Ціна на постановку сапфірових брекетів в м. Тернопіль.

Вартість сапфірових брекетів коливається в залежності від складності випадку кожного пацієнта. Під час першого візиту в нашу клініку, вам буде надано кошторис щодо всіх необхідних робіт. Середня ціна сапфірових брекетів на одну щелепу вартує від 500 євро. Дизайн кожної сапфіровою фігурної дужки під час естетичної ортодонтії в "Стоматології Олексюка" повністю відповідає формі зубів. Наші стоматологи рекомендують прозорі сапфірові брекети.