Головна / Професійне чищення зубів - видалення зубного каменю та полірування зубів.

Професійне чищення зубів - видалення зубного каменю та полірування зубів.

Ви дізнаєтесь, як відбувається в нашій стоматології:

 1. Профгігієна порожнини рота;
 2. Полірування зубів Kavo Prophyflex;
 3. Ультрозвукова профгігієна;
 4. Air Flow;
 5. Професійне чистка зубів вагітним та дітям;
 6. Видалення зубного каменю після брекетів;
 7. Ціни на процедуру видалення зубного каменю та нальоту;

Відповідно до статистичних даних опитувань, майже кожна третя людина згадує візит до стоматологічного кабінету, як саме неприємне і болісне відчуття. Існує безліч різних захворювань зубів, і жодне з них ніколи не минає саме. Отже, для того, щоб позбутися від болю і неприємних відчуттів потрібно обов'язково йти до дантиста. Зменшити частоту цих походів не тільки можна, а й треба. Для цього достатньо лише дотримуватися профгігієни порожнини рота.

Ще по темі:ще по теміХірургічна стоматологія.

Звичайна домашня гігієна зубів обов'язкова, проте відвідувати стоматологічний кабінет з метою проведення професійного чищення зубів потрібно як мінімум один раз на рік. Наш лікар - стоматолог - пародонтолог Кольба Олександра, детально розповіла, про то як доглядати за зубами правильно.  Пропонуємо, переглянути коротеньке відео на тему гігієни порожнини рота.

Професійна гігієна порожнини рота.

В процесі професійного чищення зубів відкладення, що містяться на зубах, руйнуються спеціалізованими засобами та інструментами. Сучасні технології та обладнання дозволяють безболісно очищувати навіть товстий наліт. Підсумковим результатом даної процедури в стоматології є освітлення емалі приблизно в два рази. Крім цього, процедура позитивно впливає на стан ясен - вони перестають кровоточити і зміцнюються.

Раніше, професійне чищення зубів виконувалося лише за допомогою механічних інструментів, що, безперечно, викликало у пацієнта відчуття дискомфорту і больові відчуття. Таким чином можна було позбутися лише від незначного нальоту.

Сучасні методи дозволяють повністю очистити зубну емаль навіть у важкодоступних місцях. У більшій кількості професійних стоматологічних кабінетів практикують три методики:

 • ультразвуком;
 • механічними пристроями;
 • за допомогою Kavo Prophyflex;
 • Чистка Air Flow

Кожна з методик відмінно справляється зі своїм завданням і має певний набір переваг і недоліків. Найсучасніша методика - це  Kavo Prophyflex. Вона дозволяє провести повне комплексне чищення. Інші методики професійного чищення зубів практично завжди включають  інші етапи: полірування, фторування, додаткове відбілювання і т.д.

навіщо робити професійну чистку зубівБагато людей цікавляться питаннями «чи дуже потрібна професійне чищення, і яка користь від цього буде?» і «це боляче?». Відповідь на них - так, однозначно потрібна, і це неболяче. Регулярні візити до стоматологічних кабінетів з метою чищення зубів, дозволяють:

 • зміцнити загальний стан структури зубів;
 • позбутися ранніх симптомів розвитку патологій і забезпечити лікування на ранній стадії;
 • позбутися від карієсу і нальоту і т.д.

Різниця в стані емалі до і після проходження чищення в стоматології значна. Додаткова перевага професійного чищення зубів це те, що незалежно від типу  методики, яка використовується, кожен пацієнт може скористатися цією послугою, оскільки вона практично немає протипоказань.

Регулярне відвідування стоматологічного кабінету для проходження професійного чищення зубів дозволить вам:

 • усунути відкладення зубного каменю;
 • прибрати наліт;
 • позбудеться від неприємного присмаку і запаху в роті;
 • зміцнити ясна;
 • на пару тонів освітлити «посмішку» і т.д.

Професійне чищення зубів за допомогою ультразвуку.

Дана процедура виконується за допомогою спеціалізованого ультразвукового скалера, який створює коливання хвиль різної довжини, що подаються на наконечник інструменту.

Такий вплив на зубний наліт порушує його цілісність, що спричиняє його руйнування, вплив води - до видалення, при цьому зуб залишається цілим, неушкодженим.

Паралельне використання звукових хвиль і води дозволяє досить швидко видалити навіть товсті шари зубного нальоту і при цьому температура зубів залишається стабільною - що не дозволяє порушити його цілісність.

Професійне чищення зубів за допомогою ультразвукового устаткування має кілька протипоказань. Якщо пацієнт схильний до якого-небудь захворювання з нижче поданого переліку, то йому категорично не можна проходити дану процедуру:

 1. Важкі форми різних хронічних захворювань.
 2. Аритмія.
 3. Інфекційні захворювання (ВІЛ, туберкульоз і т.д.).
 4. Високий рівень чутливості зубів.
 5. Також, дану процедуру не можна виконувати дітям у віці до двох років.

Чищення та полірування зубів Kavo Prophyflex.

Окремо варто звернути увагу на чищення та полірування зубів Kavo Prophyflex. Принцип даної методики базується на використанні методики піскоструминної обробки поверхні. Фактично, дана методика така сама, як Air Flow, за винятком лише того, що абразивною речовиною є спеціалізований порошок. Він здатний безболісно видалити:полировка и чистка зубов Kavo Prophyflex

 • зубний камінь;
 • зубний наліт;
 • плями від кави і барвників;
 • крім цього, методика зміцнює загальний стан зубів і ясен.

Додатковою особливістю даного методу чищення є те, що крім повного очищення емалі він також дає можливість провести шліфування зубів.

Професійне чищення зубів Air Flow.

Назва даного виду чищення говорить сама за себе, принцип видалення зубного нальоту і каменю базується на використанні сильного струменя повітря, який, для досягнення максимального рівня, може розбавлятися водою і абразивними речовинами, наприклад, харчовою содою.

Повітряний потік очищає поверхню зубної емалі тому, що сода на високій швидкості вдаряє зуб, що руйнує наліт і камінь. Завдяки воді він змивається, при цьому, не піднімаючи температуру самого зуба. Існує підвид процедури Air Flow, який має назву Perio Flow.

Дана методика використовується для видалення зубних каменів, що знаходяться під яснами. Принцип її роботи такий самий, як процедура Air Flow за винятком того, що абразивною речовиною є не сода, а гліцин в порошкоподібному вигляді. Дана методика може позбавити вас не лише від зубного нальоту і каменю, але і від слідів куріння, барвників і т.д.

Процедура абсолютно безболісна, що дозволяє відмовитися від анестезії. Єдиним мінусом даної методики професійного чищення зубів є те, що вона не здатна зняти старий наліт з зубної емалі. Використання процедури чищення зубів Air Flow не можна пацієнтам, що страждають такими захворюваннями як:

 • різні захворювання ясен;
 • повітряний струмінь негативно впливає на ясна, при хворобі вони ослаблені, відповідно, процес чищення може ще быльше їх пошкодити;
 • захворювання дихальних шляхів - астма, бронхіт і т.д.

 

Професійне чищення зубів з брекетами.

Брекети - це механізм, який встановлюється на зуби, який дозволяє вирівняти їх. Зрозуміло, що зубна емаль в місці їх кріплення важкодоступна. Вона погано піддається самостійному чищенню за допомогою звичайних зубних паст, ополіскувачів і т.д. Для того, щоб зберегти зуби в здоровому стані необхідно при використанні брекетів виконувати процедуру професійного чищення.

видалення зубного каменю після брекетів

Вона практично нічим не відрізняється від вищеописаних методик, за винятком того, що перед початком самого процесу стоматолог готує зуби пацієнта. Підготовчий етап полягає в нанесенні на зубну емаль спеціального барвника, який темніє в місцях скупчення зубного нальоту і каменю. Таким чином, стоматолог може спостерігати ділянки скупчення зубного нальоту і каменю.

Професійне чищення зубів вагітним і дітям.

Дуже часто цікавить питання «чи можна робити професійну чистку зубів вагітним жінкам?». Однозначно відповісти на нього не можна. В процесі виношування дитини, у жінок змінюється робота всього організму, і ротова порожнина не є винятком. На її стан впливає підвищений рівень гормонів (естроген і прогестерон). Вони сприяють прискоренню кровотоку і підвищення його обсягу, що спричиняє кровоточивість ясен.

професійна чистка зубів вагітним

Всі ці фактори негативно впливають на стан зубної емалі. Наліт починає накопичуватися в прискореному темпі, і в такому випадку проходження професійного чищення зубів в стоматологічному кабінеті просто необхідно.

Думки дантистів на рахунок цього питання відрізняються, але більшість відповідає на поставлене вище питання «так, можна, навіть необхідно». Безперечно можна сказати одне - вагітним категорично заборонене хімічне і механічне чищення.

Чищення зубів в стоматології дуже корисне для дітей. Воно дозволяє застерегти розвиток багатьох захворювань. Каталізатором розвитку більшої частини захворювання зубів є наліт. Отже, його видалення дозволить не лише прикрасити посмішку дитини, але і забезпечує нормальний розвиток зубів. Дитячий організм менш захищений, на відміну від дорослого. Це стосується і зубів. Тому професійне чищення зубів у дітей рекомендується проводити приблизно раз в три-чотири місяці. Методика чищення зубів дітям кардинально відрізняється від процедури, призначеної для дорослих. Основним інструментом стоматолога в цьому випадку є м'яка щітка. Чищення таким способом абсолютно безпечний і нетравматичний.

Найчастіше стоматолог чистить зубну емаль дітям вручну, однак в окремих випадках може використовуватися апаратура Air Flow. Фінальним етапом даного процесу є полірування емалі і її фторування.

Професійне чищення зубів - ціна.

Професійна гігієна ротової порожнини в комплексі (верхня та нижня щелепи). 600 грн.

Вартість даної послуги залежить від кількох факторів - вибрана методика та загальний стан зубної емалі пацієнта і т.д. Для того, щоб дізнатися конкретну ціну процедури, вам необхідно звернутися до нашого стоматолога-гігієніста. Він проведе огляд стану ваших зубів і ротової порожнини, а потім повідомить вартість процедури. Очевидно не варто згадувати, що економія на своєму здоров'ї ніколи ні до чого доброго не приводила, і не приведе. Вибираючи стоматологічний кабінет, потрібно брати до уваги не лише його цінову політику, але і якість обслуговування, обладнання і т.д.

Відгуки по стоматологію "Олексюка".

Дізнатися ціни на лікування в вашому випадку наберіть номер:

(0352) 40 00 08 або (098) 130 13 71

Запишіться на безкоштовну консультацію прямо зараз.