Головна / Послуги / Терапевтична стоматологія

Терапевтична стоматологія

Терапевтичне лікування включає в себе усунення будь-яких ушкоджень цілісності зуба та запальних процесів у ньому. Дана галузь стоматології вивчає діагностику та методи лікування каріозних та не каріозних уражень зубів.

Найбільш популярною проблемою з якою на сьогодні звертаються до стоматолога є ураження зубного ряду карієсом. Карієс виникає внаслідок негативного впливу на зуб мікрофлори зубного нальоту. Його поява може бути обумовлена недостатньою гігієною порожнини рота, тісними міжзубними проміжками, складом слини, зниженням імунітету, індивідуальними особливостями емалі зубу та неповноцінним утворенням тонкої захисної плівки зубу – пелікули. 

Основними ознаками карієсу є: чутливість на холодне-гаряче, солодке; зміна кольору емалі; утворення порожнини. 

До не каріозних уражень відносять сколи, клиновидні дефекти, стертість, пігментні плями, ерозії, чутливість зубів. Першочергово лікар-стоматолог повинен діагностувати та усунути причину даних уражень зубного ряду. Основним методом лікування ж є художня реставрація зубів – це метод відновлення естетичних і функціональних параметрів зуба за допомогою сучасних композитних матеріалів.

Реставрація зубів дозволяє відновити:

  • форму зубів: каріозні ураження, сколи, клиновидні дефекти, стертість
  • природній колір зуба: пігментні плями, ерозії, дисколорити внаслідок неякісного ендодонтичного лікування
  • цілісність зубного ряду: закриття діастем, трем, відкоригувати неправильне положення зуба.

Сучасні композитні матеріали мають широку палітру кольорів, що дозволяє з максимальною точністю відтворити натуральні тканини зуба. А з використанням новітніх адгезивних систем зробити реставрацію міцною і довговічною. 

Для уникнення та ранньої діагностики проблем із зубним рядом рекомендуємо дотримуватись правил індивідуальної гігієни порожнини роту та проходити.