Головна / Лікування зубів під час вагітності - що робити і як лікувати?

Лікування зубів під час вагітності - що робити і як лікувати?

лікування зубів при вагітності на ранніх термінах

За 10 років роботи клініки, наші стоматологічні крісла побачили чимало вагітних жінок, в котрих були проблемами з зубами. Цих жінок турбують питання, які стосуються того, як впливає лікування зубів на здоров'я їх майбутнього малюка під час вагітності. Тому, ми вирішили трохи підготувати Вас інформативно перед відвідуванням нашої стоматології.

Нижче Ви дізнаєтеся:

  • Як доглядати за проблемними або здоровими зубами під час вагітності.
  • Як проходить лікування в цей делікатний період.
  • Які призначення лікаря необхідно виконувати.

Коли жінка виношує дитину, вся сила і енергія організму спрямована на її формування і розвиток. У майбутньої мами знижується імунітет і відбуваються різноманітні гормональні зміни.

Ще по темі:ще по теміЛікування ясен ще по теміПротезування вагітним жінкам.ще по теміІмплантація зубів вагітним жінкам.

Будьте уважні і до своїх зубів.Ви можете не відчувати біль чи будь-які пошкодження емалі, які можуть мати ряд важких наслідків та відобразитися на здоров'ї  вашого малюка.Відкладати стоматолога в цікавому положенні ні в якому разі не можна.

як лікувати зубний біль вагітнимЧасте запитання №1. На якому терміні вагітності можна лікувати зуби?

Якщо Ви лише плануєте вагітність, то за 2 -3 місяці до основного моменту необхідно пройти обстеження у стоматолога. Це потрібно для того, щоб в майбутньому уникнути лікування зубів в ті періоди, коли зуби лікувати не можна. Запам'ятайте – протипоказом є лікування зубів вагітним до 16 тижня (тобто перший триместр і перша половина другого). Саме в цей момент формується плацентарний бар'єр. Зародок активно розвивається, і існує ймовірність патології або викидня.

Якщо раптом вагітність не планувалася, або в перші три місяці у вас "посипалися" зуби, а зубний біль не покидає Вас, то лікування відбувається лише з дозволу гінеколога.

Часте запитання №2. Втрата зубів під час вагітності - що робити?

Існує думка що під час вагітності відбувається втрата зубів. Часто наші пацієнтки жартівливо висловлюються - "зуби сипляться". І це дійсно так! Але це наслідок неготовності порожнини рота до даного періоду життя жінки. Тому, ми запрошуємо Вас пройти консультацію і огляд у стоматолога. Лікар оцінить стан ваших зубів і проведе необхідне лікування.

Часте запитання №3. Якщо кровоточать ясна під час вагітності - як лікувати?

У щасливому положенні жінки дуже важливо підтримувати ясна в здоровому стані. Для того, щоб запобігти кровотечі ясен при вагітності (так званий пародонтит) можна застосовувати прекрасні настоянки і відвари трав - ромашки, шавлії, кори дуба, використовувати нешкідливі препарати, такі як «Метрогил Дента гель»  для ясен.

Часте запитання № 4. Чи можна робити анестезію під час вагітності?

Як вже було зазначено на початку статті, в перші 16 тижнів вагітності відбувається формування важливих органів у дитини, саме тому будь-яке (не лише стоматологічне) втручання небажане. У стоматології "Олексюка", якщо є можливість, відмовляють в анестезії (втім як і від рентгенівських знімків - про це далі).

Часте запитання №5. Які анестетики (знеболюючі засоби) допустимі під час вагітності?

анестезія під час вагітності

Якщо так сталося, що лікування зубів неможливо без анестезії, то проводитися дане лікування буде з 4 по 6 місяць вагітності (2-й триместр). У стоматології "Олексюка" застосовуються найбільш нешкідливі анестетики з мінімальною кількістю адреналіну.

Часте запитання №6. Чи можна робити рентген майбутнім мамам?

рентген для вагітних

 Якими безпечними не були б технології в наш час - рентген, це мізерна доза опромінення організму, а тому вагітним рентген робити небажано. Вас можуть захистити всілякими фартухами та іншими захисними пристосуваннями, але це лише зовнішній фактор. Коли ви потрапляєте в наше стоматологічне крісло - ми несемо відповідальність за наслідки лікування. Тому, якщо можна уникнути рентгенологічного дослідження, то ми від нього відмовляємося.

Часте запитання №7. Як діяти, якщо потрібна імплантація зубів, ортодонтичне лікування або протезування вагітним?

В нашу стоматологію звертаються жінки з ускладненим карієсом, пульпітом або з періодонтитом. У вагітної болить зуб і залишити її в такій ситуації ми не можемо. Ми повинні провести лікування каналів. Як правило, ми завжди проводимо таке лікування використовуючи рентген, але у вагітної ми будемо виключати дане обстеження. Наші лікарі - ендодонти чітко розуміють що вони роблять, і можуть провести лікування без застосування рентгена.

Часте запитання №8. Гінгівіт у вагітних - профілактика і лікування.

Гормональний фон вагітної жінки змінюється. На його фоні може виникнути гіпертрофоване збільшення ясен – його називають "гінгівіт вагітних". В такому випадку ясна дуже запалюються, можуть навіть кровоточити. Вагітній жінці складно чистити зуби при таких обставинах. Ви відразу повинні звернутися до нас за допомогою, оскільки вам потрібні послуги гігієніста. Пам'ятайте, серйозні наслідки можуть бути наслідком самолікування при гінгівіті.

Часте запитання №9. Токсикоз на зубну пасту - що робити, якщо зубна паста викликає нудоту?

токсикоз на зубну пастуЧасто під час токсикозу ароматизатори зубних паст можуть спричинити напади нудоти. У цьому випадку жінка відмовляється від гігієнічних процедур. Дуже важливо вибрати зубну пасту, яка не викликає дискомфорту, яку можна використовувати тривалий час і дуже ретельно чистити зуби. Робити це потрібно самими м’якими зубними щітками, які тільки існують, щоб не травмувати зайвий раз запалені ділянки ясен.

Порада: Спробуйте вибрати зубну пасту в якій немає м'яти.

Часте запитання №10 Руйнування емалі під час вагітності - зуби стали чутливими.

Під час вагітності завжди відбувається зміна обміну кальцію. Для того щоб у матусі все пройшло безболісно, а для малюка з користю, і згодом у нього булиздорові зуби - потрібно обов'язково їсти молочні продукти ( сир, молоко, сметана і, звичайно, не забувати про вітаміни і про здоровий спосіб життя).

стоматологія для вагітних тернопілКлініка "Олексюка"  - найкраща стоматологія для вагітних 

Майбутні мамусі, Ви повинні готуватися до цього щасливого періоду життя. Якщо ж все-таки у вас не вийшло заздалегідь підготувати порожнину рота і здоров'я в цілому організму - приходьте за допомогою до наших стоматологів, якнайшвидше. І знайте, що найкраще проводити лікування і будь-які втручання на четвертому, п'ятому чи шостому місяцях вагітності. Ви будете задоволені якісним лікуванням та обслуговуванням в нашій клініці.