Головна / Лікування пульпіту - про складну стоматології простою мовою

Лікування пульпіту - про складну стоматології простою мовою

 

Пульпіт - в народі запалення нерва (запалення пульпи зуба або запалення судино - нервового пучка).

Наші лікарі зібрали для вас повну інформацію про пульпіт - його особливості та методи лікування.

Зміст статті:

Причини виникнення пульпіту.

лікування пульпітуПерша причина, яка викликає пульпіт - це, звичайно ж, карієс (про карієс і як з ним боротися ви дізнаєтеся в цій статті - повірте, щось для вас може стати відкриттям).

Наступна причина пульпіту (рідко) - недостатнє змивання протравлювального гелю при реставрації зубів композитними матеріалами. При препаруванні твердих тканин зуба без водяного охолодження  відбувається перегрів пульпи, внаслідок чого пульпа запалюється. Щоб це зрозуміти, не треба бути медиком.

 Скарги пацієнта - симптоми пульпіту

Як тільки пацієнт заходить в кабінет і каже: "Лікарю! Мені так болить! Цей біль заважає мені жити, спати, їсти і пити! Лікарю,  допоможіть мені! "

Саме тоді підозрою стоматолога буде те, що у Вас запалення судино - нервового пучка (пульпіт). Симптоми пульпіту чіткі, не звернути на них увагу просто неможливо! Це різкий біль, який стає сильнішим ближче до вечора або вночі, Ви можете уві сні відчути, що Вас турбує зубний біль. Зуб реагує на холод і тепло, а деколи на гучні звуки. Біль може притупитися на деякий час, а потім з'явитися знову.

Пам'ятайте, єдиний спосіб поставити діагноз і правильно пролікувати пульпіт - звернутися до стоматолога. Спеціаліст визначить пульпіт, як візуально, так і за допомогою рентгена. Найчастіше застосовують обидва методи, оскільки можна переплутати пульпіт із захворюваннями, які мають схожі симптоми (наприклад "Періодонтит").

Методи лікування пульпіту

Невилікуваний пульпіт може мати серйозні ускладнення. Починається запалення в зв'язках зуба (періодонта), що може спричинити періодонтит або повну втрату зуба.

Іноді ускладнення виникають у зв’язку з неякісним лікуванням зуба (неправильне пломбування каналів зуба). Тому, після процедури пломбування каналів зуба, обов'язково зробіть рентгенівський знімок. Він допоможе лікарю - стоматологу переконатися, що лікування було якісним. У більшості випадків люди не звертаються в клініку через страх болю. У стоматології "Олексюка" застосовують тільки якісну анестезію, тому процедура проходить абсолютно безболісно. Єдине, що залишається неприємним - це укол в ясна для знеболювання. Але в порівнянні з болем при пульпіті, -  це  лише неприємний момент.

Ще по темі: Лікування зубів вагітним.

Чи можливе лікування пульпіту народними засобами?

 лікування зубів народними засобами

Лікування пульпіту відбувається лише в стоматологічній клініці. Самолікування тут неможливе! Шкода слухати історії пацієнтів, які намагалися вилікувати пульпіт народними засобами (на кшталт компресів або прикладання часнику до ясен). Ці народні методи лікування пульпіту приведуть Вас до ще більш подразненої  слизової ясен чи опіку. Внаслідок чого, людина страждає не лише від зубного болю, але й від пошкоджень ясен. Лікування пульпіту в домашніх умовах народними засобами небезпечне!

Краще буде, якщо Ви будете ретельніше стежити за гігієною порожнини рота і відвідувати стоматолога не менше 2-х разів на рік.

Висновок - лікування пульпіту вимагає складних прийомів, які безпосередньо залежать від правильно підібраних стоматологічних інструментів, пломбувальних і лікарських матеріалів. Стоматологія "Олексюка" завжди використовує всі можливості, щоб зберегти нормальну життєздатність зуба після лікування пульпи.

Не терпіть зубний біль! Вчасно звертайтеся в стоматологію. У нашій клініці Вам нададуть кваліфіковану стоматологічну допомогу і усунуть пульпіт на будь-якій стадії.