Головна / Лікування карієсу. Причини виникнення карієсу та методи лікування.

Лікування карієсу. Причини виникнення карієсу та методи лікування.

из-за чего появляется кариесНаша команда спробувала зібрати всю необхідну для Вас інформацію про те, що таке карієс, причини його виникнення і методи лікування і подала для вас  загально доступною і зрозумілою мовою. Ми спробуємо розвіяти велику кількість міфів про карієс.

І так, що ж таке КАРІЄС? 

Простими словами Карієс - це "гниття зуба" (лат. Caries 'гниття'). Це руйнування тканин зуба, викликане бактеріями. Під дією цих бактерій зуб втрачає всі необхідні мінерали (демінералізація).

ico"Доведено, що у 92% підлітків України вже є карієс, при цьому в Європі ця цифра становить лише 40%"

Що ж, при таких показниках нам загрожує "Епідемія беззубості". Давайте розбиратися, що робити з цим злощасним карієсом.

Причини виникнення карієсу

Уход за зубами

Найголовніша причина виникнення карієсу - це поганий або неправильний догляд за зубами. Не всі люди вміють правильно чистити зуби і роблять це нерегулярно.

У порожнині рота знаходяться так звані карієсогенні мікроорганізми - БАКТЕРІЇ, які переробляють залишки їжі в роті (вуглеводи) в органічні кислоти. Така кислота впливає на будь-яку ділянку поверхні зуба і відбувається РУЙНУВАННЯ. Спочатку руйнується емаль, потім утворюється карієс.

ico"А ви знаєте, що емаль за своєю міцністю наближається до алмазу і навіть перевищує його ?!"

Стадії карієсу

Існує 4 стадії карієсу:

  • Карієс у Стадії Плями - це початкова стадія карієсу, коли на поверхні зуба з'являється пляма. Це наслідок того, що пошкоджена емаль зуба. Лікування в такій стадії проходить безболісно і швидко. Емаль відновлюється.  ico"Часто первинну пляму карієсу не видно неозброєним оком, і це одна з причині, чому необхідно РЕГУЛЯРНО відвідувати стоматолога"
  • Поверхневий Карієс - на цій стадії з'являються перші явні ознаки карієсу і розташовується він в межах емалі зуба.
  • Середній Карієс - це коли каріозне ураження зуба дійшло до Дентину. У людини, на середній стадії карієсу з'являються больові відчуття, чутливість на гаряче, холодне, солодке.

  • Глибокий Карієс - ця стадія найболючіша і найбільш запущена. Зуб прогниває до "Пульпи", іншими словами до "Нерва Зуба".

Стадии кариеса

ico"Цікаво: У всіх стадіях карієсу паралельно з руйнуванням зуба відбувається  природнє відновлення (мінералізація), яке відбувається за рахунок дії слини і мінеральних речовин, які містяться в ній "

Етапи Лікування карієсу

Лікування карієсу в стадії Плями.

этапы лечения кариесаСпочатку проводиться діагностика карієсу за допомогою розчину метиленовий синій. Це кристалічний барвник, який забарвлює лише демінералізовані ділянки зуба. Потім зуб просушують струменем повітря і наносять 2-й шар розчину.

Сенс лікування карієсу в стадії плями - насичення зуба необхідними мінералами.

У нашій Стоматологічної Клініці використовуються лише спеціальні сучасні препарати, які містять кальцій, магній та ін., котрі необхідні для відновлення компонентів зубів.

Лікування Глибокого, Середнього і Поверхневого Карієсу.

На жаль при таких стадіях карієсу без механічної обробки зуба обійтися неможливо, тому що є присутньою каріозна порожнина.

Схема лікування така:

  • Знеболювання зуба - проводиться анестезія.
  • Розкривається каріозна порожнина - тут, як вже ми розповідали, емаль зуба набагато твердіша, ніж "дентин" (наступна складова зуба) і вона руйнується менше. Ми бачимо одну маленьку чорну крапку карієсу на зубі. Через це формуються нависаючі краї емалі, які вимагають механічної обробки.

  • Далі, слід очистити каріозну порожнину (некроектомія). За допомогою спеціальних стоматологічних інструментів видаляють розм'якшений дентин і некротизовані тканини зуба.

  • Потім відбувається процес формування каріозної порожнини.
  • І нарешті - Пломбування Зуба

Як перемогти нескінченну війну з карієсом? Давайте розвіємо кілька міфів і надамо правдиві твердження про те, як не потрібно доглядати за зубами

Міф 1 "Якщо ви успадкували від батьків зуби не схильні до карієсу, то вони не вимагають ретельного догляду"погані зуби від батьків

Генетика безумовно має значення, тому що людині можуть передатися хороші чинники для захисту зубів, тут йдеться про хімічний склад слини. Але все одно, найважливішим є правильний догляд за своїми зубами.

Міф 2 "Найбільше до карієсу схильні діти"

І це правда! Насправді, діти більш схильні до карієсу, тому що у них тонша структура емалі, ширші дентинні канали, і карієс набагато швидше проникає всередину зуба, і досить швидко відбуваються процеси запального характеру.

Міф 3 "Молочні зуби лікувати марно, все одно вони випадуть"

Найважливіше, що тут потрібно розуміти, що за молочними зубами у дітей ростуть постійні зуби - зачатки постійних зубів, які знаходяться в тісному контакті з молочними зубами. І, якщо бактерії карієсу проникнуть до них, то ми можемо отримати постійний зуб або з дефектами, або настільки травмувати зачаток зуба, що зуб взагалі не проріжеться. Варто зазначити, що якщо ми вчасно не полікуємо зуби, то виникне необхідність видалити молочний зуб. Наслідком такого стане прорізування постійного зуба не в своєму місці. Дитині потрібно носити брекети, пластини і вирівнювати прикус у дітей.

Міф 4 "Втрата одного зуба не шкодить іншим зубам"

Це міф. При втраті одного зуба навантаження щелепно-лицьового апарату розподіляється неправильно. Зуби зміщуються в бік порожнечі і стирається емаль.

Міф 5 "Якщо дитину довго годувати з пляшечки, то у неї може бути карієс"

Це вірне твердження. Так званий "Пляшковий карієс" У сумішах для годування міститься більше цукру, ніж в грудному молоці. Тут більше значення мають нічні годування, тому що вночі організм знаходиться в спокійному стані і виділяється менше слини. А коли слина менше омиває  зуб, на ньому накопичується більша кількість бактерій. Тому рекомендуємо пити воду після нічного годування з пляшечки.  До речі - про лікування зубів у вагітних.

Міф 6 "Здорові Зуби - це білі зуби"

Насправді, зуби абсолютно білими не бувають ні у кого. Колір зуба залежить від його внутрішньої структури, яка називається дентин. Колір зуба залежить від жовтизни дентину.

кариес заразен

 

Міф 7 "Карієсом можна заразитися"

Науково доведено, що карієсом можна заразитися! Основну роль в розвитку карієсу відіграють бактерії, а саме Streptococcus mutans - або мутуючий стрептокок. Як і будь-яка інша бактерія, стрептокок може передаватися через слину (поцілунок), користування загальним посудом, або використання загальних зубних щіток. "Перш ніж цілуватися загляньте партнеру в рот - трохи жарту не завадить :-)"

 

 

 

Ще по темі: Лікування ясен.

 Стоматологія "Олексюка" рекомендує правильно доглядати за зубами, перебувати під наглядом стоматолога, підібрати правильну зубну щітку і правильне засіб гігієни, включаючи зубні нитки і ополіскувачі для рота. І в комплексі отримати здорову усмішку. Наша мета - зберегти Ваші зуби. З нами посміхатися легко!