Головна / Лікування каналів зуба (Ендодонтія)

Лікування каналів зуба (Ендодонтія)

Причиною практично всіх проблем з зубами є карієс, і захворювання каналів зуба - не виключення.

Як вже неодноразово було зазначено ускладнений карієс - це, коли каріозні процеси заходять так глибоко, що уражається пульпа зуба, або, як звикли говорити наші пацієнти - нерв. ."Великі зуби" мають кілька каналів; в центральних зубах зазвичай один або два.

Якщо вчасно не звернутися за кваліфікованою допомогою, то ви натрапите на серйозні ускладнення. Можуть утворитися гранулеми і флюси, наслідком яких буде видалення зуба.

Показання та етапи лікування каналів зуба

Канали зуба ми лікуємо коли вже пацієнт приходить до нас з значно зруйнованим зубом. Ми бачимо зруйновані стінки зубчика, прогресуючий глибокий карієс, який "зжер" всі тверді тканини над рівнем нерва. Лікування пульпи може також бути проведене за ортопедичними показаннями, або проведено під протезування.

Для того, щоб зняти запалення в кореневому каналі, лікарю необхідно видалити інфіковані тканини пульпи, ретельно промити і висушити канал. Повністю інфекцію забрати неможливо, тому що у великому магістральному кореневому каналі є велика кількість відгалужень (система мікро канальців), які  прочистити і обробити механічно практично неможливо. Тому ми повинні надійно ізолювати їх від оточуючих тканин. Якість такого лікування залежить не лише від професійних знань і навиків лікаря - ендодонта, але і від матеріалів і устаткування, які застосовуються під час лікування.

ендодонтія

Використовують дуже багато допоміжних інструментів і приладів, які дозволяють зробити процедуру лікування пульпи найбільш якісною.  Найперший прилад - помічник, який дозволяє визначити довжину кореневого каналу це апекслокатор (Як тільки коренева голка приладу доходить до кінця, ми чуємо попереджувальний сигнал, що дозволяє нам зрозуміти, що ми пройшли канальчики). Тут важливо пам'ятати, що апекслокатор  може показати не зовсім точні дані.

За допомогою спеціального тонкого інструменту К-файлу і рентгена, ми визначаємо точну довжину пульпи. Оскільки К-файл рентгеноконтрастний, ендодонт прекрасно бачить, дійшов  кінчик даного інструменту до верхівки кореня чи ні.

Канальцям надається спеціальна конусність за допомогою інструментів. Вони обробляються механічно і медикаментозно (антисептичними засобами). Щоб вони потрапили в усі мікроканальця і відгалуження використовується ультразвук.  Застосування даної методики дозволяє якісно і без ускладнень вилікувати інфекцію кореневого каналу. В кінці лікування канал пломбується.

Ще по темі:ще по теміЛікування періодонтиту ще по теміЛікування ясен

Лечение каналов зуба

Стоматолог ендодонт Тернополь

Відновлення зуба після лікування каналів

Після виконання вказаних вище дій, зубчик відновлюється зверху. Все залежить від того, наскільки зруйнований зуб. Відповідно: якщо зуби зруйновані менше, ніж на половину, ми відновлюємо їх пломбуванням; якщо зуб зруйнований більше, ніж наполовину - йдуть ортопедичні етапи відновлення зубів

На закінчення, можна сказати, що вся процедура лікування пульпи в стоматології "Олексюка" проходить БЕЗБОЛІСНО і НЕДОРОГО! Наш лікар - ендодонт Іван Якимчук - володіє глибокими знаннями та досвідом в едодонтіі, має величезне терпіння.

Вам всього лише потрібно ателефонувати за номером (0352) 40 00 08 (098) 130 13 71 Ви отримаєте кращу Стоматологічну допомогу в Тернополі.