Головна / Капи для вирівнювання зубів (елайнери)

Капи для вирівнювання зубів (елайнери)

Капи для вирівнювання зубів - це ортопедичні пристрої для знімного носіння, вони виконані у вигляді двох з'єднаних між собою пластин з прозорих полімерних матеріалів. Основне призначення такого стоматологічного інструменту - підкоригувати невеликі порушення прикусу. Капи робляться індивідуально для кожного пацієнта, для цього роблять знімок його щелепи.

Як матеріал зазвичай використовують силікон або пластик, завдяки чому капи можуть носити люди з алергією на нитинол (метал, з якого роблять дугу брекет-системи). Капу необхідно надягати на цілий день (близько 22 годин), вона діє з невеликою силою на зубний ряд, поступово його вирівнюючи. Такий метод лікування підійде людям, у яких є незначні дефекти зубного ряду.

Ще по темі:ще по теміВідбілювання зубів. ще по теміСкайси - стрази для зубів.

Які різновиди кап застосовуються?

Залежно від якості і складності конструкції вони бувають таких видів:

  1. Стандартні капи на зуби - виготовляються на заводі серійно, застосовуються для вирівнювання зубів методом підбору розміру. Підібрати більш-менш точно таку капу дуже складно, тому найчастіше конструкція погано тримається на зубному ряді і може натирати ясна.
  2. Термопластичні капи для зубів - також заводського виробництва, але матеріал, з якого вони виготовлені, має одну цікаву властивість: при нагріванні він стає м'яким і легко набуває необхідної форми при охолодженні. Такі моделі надягають на зубний ряд, попередньо помістивши в гарячу воду. В результаті конструкція щільно фіксується,повторюючи всі особливості зубів пацієнта.
  3. Капа для вирівнювання зубів, виготовлена ​​за індивідуальним замовленням - це більш дорогий варіант конструкції. Вона вимагає достатньо часу на виготовлення, оскільки для цього необхідно зробити виміри і виготовити точну 3D-модель. Проте, саме такий виріб в точності повторить форму зубного ряду пацієнта, отже, буде комфортнішим в носінні. Окрім того, таким способом можна виправити найскладніші порушення прикусу.

Методика терапії за допомогою кап (Лікування прикусу капами).

Перш ніж почати корекцію таким методом, лікар-ортопед проводить огляд і виявляє порушення, що вимагають виправлення. Далі складається план лікування і вибирається той вид кап, який необхідний конкретному пацієнту. Проводяться заміри і зняття зліпків зубного ряду верхньої і нижньої щелепи. Використовуючи зліпок, в спеціальній лабораторії виготовляють гіпсову модель, яка зберігається протягом усього процесу лікування. Вона застосовується, як для виготовлення першої капи, так і всіх наступних - після внесення необхідних корекцій.

Готова конструкція встановлюється пацієнтові. Потім, періодично, хворий повинен відвідувати лікаря для контролю лікування і заміни (за потребою) капи. Час корекції росту зубів за такою методикою залежить від складності дефекту і може займати від декількох місяців до двох років.

Специфіка догляду за капами.

У період носіння кап для вирівнювання зубів не рекомендується харчуватися продуктами, які містять агресивні барвники, в іншому випадку під час їжі вони повинні зніматися. Після кожного прийому їжі капу обов'язково мити. Для цього необхідно застосовувати тільки очищену воду. Із зовнішнього боку чищення проводиться за допомогою звичайної зубної щітки і пасти.

Дотримуючись цих нехитрих правил, пацієнт зможе зберегти гарний зовнішній вигляд ортопедичної конструкції протягом всього періоду її використання!