Головна / Естетична стоматологія - художня реставрація зубів.

Естетична стоматологія - художня реставрація зубів.

В наш час, паралельно зі звичним всім лікуванням зубів високого рівня популярності набула естетична стоматологія. Вона дозволяє відновити навіть самі пошкоджені зуби, побороти вроджені дефекти і т.д. Такий вид стоматології включає в себе велику кількість різноманітних процедур. Одна з них - це естетична реставрація зубів.естетична стоматологія

Даний процес дозволяє повністю відновити практично повністю зруйновані зуби і повернути людині гарну посмішку. Існує кілька різновидів такої процедури, але найбільш ефективною є саме художня. Вона, в свою чергу, ділиться на пряму і непряму.

Навіщо потрібна реставрація зубів?

Сучасні клініки естетичної стоматології пропонують своїм клієнтам процедуру художньої реставрації зубів. Проте не кожна людина знає, що це і навіщо потрібна така процедура. Художня реставрація зубів, по суті, є різновидом протезування. Методика дозволяє усунути навіть найскладніші дефекти і повернути цілісність зубів пацієнтові. Ця процедура здійснюється за рахунок використання різних штучних матеріалів. Комплекс речовин, підібраний під кожного пацієнта індивідуально, ддозволяє досягнути максимально природнього відтінку зуба.

Залежно від складності майбутнього відновлення, процедура може відбуватися в кілька етапів. Художня реставрація застосовується:

  • При значному пошкодженні зубної емалі;
  • При яскраво виражених тріщинах в зубах;
  • При зміні кольору;
  • Для виправлення прикусу;
  • При суттєвому травмуванні одного або декількох зубів.

Сучасні засоби естетичної стоматології дозволяють повністю відновити навіть повністю зруйновані передні зуби. Кожна людина, що скористалася художньою реставрацією зубів, поверне собі гарну посмішку.

Пряма художня (естетична) реставрація.

Методика прямої художньої реставрації використовується при некритичних незначних пошкодженнях зуба. художня реставрація зубівДана методика дозволяє повністю відновити пошкоджений зуб лише за один візит в стоматологічний кабінет. Пряме художнє відновлення зуба відбувається в чотири етапи:

  1. Підготовчий етап - включає в себе попередній огляд стоматологом, з метою з'ясування типу матеріалу, який буде використовуватися.
  2. Чищення ротової порожнини і зубів - перед відновленням, стоматолог проводить пацієнту професійне чищення зубів. Залежно від індивідуальних особливостей зубної емалі людини і обладнання в стоматологічному кабінеті можуть застосовуватися різні методики чищення (ультразвукова, лазерна, механічна і т.д.).
  3. Анестезія - оскільки реставрація відбувається з досить сильним дискомфортом для пацієнта, йому проводиться анестезія. Тому можна сказати, що процедура проходить абсолютно безболісно.
  4. Заключний етап - безпосередньо саме відновлення.

Непряма художня реставрація.

Непряма художня реставрація, яка досить часто називається зовнішньою, застосовується при зничних пошкодженнях і руйнуваннях зубів. Вона дозволяє відновити навіть повністю зруйнований зуб. Її називають зовнішньою через те, що більшість процедур відбувається без безпосередньої участі пацієнта в процесі: створення протеза, його підгін під індивідуальні особливості і т.д.

Ортопедичну конструкцію створюється відповідно до знімку щелепи пацієнта, це досить складний процес, який може тривати кілька тижнів. Найбільш поширеним матеріалом, що використовується в процесі непрямого художнього відновлення зуба, є вінір. У порівнянні з іншими матеріалами, він має підвищену міцність, відмінний естетичний вигляд, а також він досить простий в роботі. Саме за рахунок цих переваг, в більшості випадків непрямої реставрації використовується саме вінір.

реставрація зубів

Вініри - що це таке?

вініри на зуби тернопіль

Вінір - це звичайна керамічна пластинка. Фізичні та експлуатаційні характеристики матеріалу роблять його практично ідеальним для використання в естетичній стоматології. Відмінною особливістю вініра є багата кольорова палітра. Це дозволяє стоматологу підібрати найбільш відповідний відтінок, саме за рахунок цього протез практично неможливо відрізнити від справжнього зуба. Більшість пацієнтів, які хоч що-небудь знають про процедуру художньої реставрації, при відвідуванні стоматологічного кабінету самі просять встановити їм вініровий протез. Він дозволяє не переживати їм стосовно краси своєї посмішки.

Ще по темі:ще по теміПрофесійна гігієна. ще по теміВиправлення прикусу.ще по теміДетально про стоматологію.

Скільки коштує естетична реставрація зубів.

Відповісти на питання «скільки коштує художня реставрація зуба» однозначно неможливо. Підсумкова вартість робіт залежить від безлічі факторів, таких як стан і тип зуба, матеріал, який використовується і т.д. Однак, в будь-якому випадку, вкрай не рекомендується економити на даній процедурі. Якщо ціна значно відрізняється в меншу сторону, то, найімовірніше, вам виготовлять процес з неякісного матеріалу. Недарма кажуть, що «краса вимагає жертв», це відноситься і до усмішки.