Головна / Неправильний прикус, що це і як виправити неправильний прикус зубів нижньої і верхньої щелепи.

Неправильний прикус, що це і як виправити неправильний прикус зубів нижньої і верхньої щелепи.

У даній статті наші лікарі - ортодонти розкажуть:

 • Що таке неправильний прикус зубів людини.
 • Симптоми (ознаки) неправильного прикусу.
 • Види неправильного прикусу.
 • Причини і наслідки порушення прикусу.
 • Як лікувати (виправити) неправильний прикус у дорослих.
 • Також ви отримаєте відповідь на питання "Скільки коштує виправити неправильний прикус" в нашій стоматології.

Людей з правильним прикусом значно менше ніж з неправильним. Ступінь наявності патології найчастіше незначна, проте, бажано виключити дефекти і попередити проблеми, які можуть викликати навіть незначні відхилення. 

Неправильний прикус зубів у людини - це порушення змикання і розташування зубів по відношенню один до одного. Нижче на фото Ви побачите приклад правильного змикання зубів (фото1) і один з багатьох видів неправильного прикусу (фото2).

нормальний прикус фотовиправлення кривих зубів у дорослих

 

Ознаки неправильного прикусу.

Тільки стоматолог - ортодонт може точно визначити правильність вашого прикусу. Важливо знати, що деякі симптоми неправильного прикусу видно "неозброєним оком". Ознакою може бути скрученість зубів нижньої чи верхньої щелепи, нижня щелепа висунута вперед або відстовбурчені вперед верхня губа, можлива асиметрія особи. І неправильне зіткнення зубних рядів з один одним.

Якщо у Вас є одна з цих ознак зателефонуйте будь ласка за тел: (0352) 40 00 08; (098) 130 13 71 на консультацію і первинний огляд ортодонта.

Ще по темі:ще по теміПрофесійне чищення зубів. ще по теміХірургічна стоматологія.

Види неправильного прикусу.

Про фізіологічно правильному прикусі можна говорити, якщо зуби щільно прилягають один до одного, верхні і нижні корелюють між собою, а уявна поздовжня вісь, яка ділить  обличчя на симетричні частини проходить між різцями. Допускається, якщо верхні зуби трохи закривають нижні - не більш ніж на третину.

відкритий прикус зубів

Недосконалості виражаються по-різному:

 • При відкритому прикусі відсутня контакт між щелепами - повністю або частково.
 • При глибокому прикусі нижні зуби значно закриті верхніми.
 • Висунута вперед щелепу говорить про мезиальном прикусі.
 • Сильно розвинена верхня щелепа носить назву дистального прикусу.
 • Буває, що зуби перетинаються між собою по типу ножиць, тому такий прикус носить назву перехресного.
 • Понижуючий вид виникає на фоні руйнування і втрати зубів.
 • Дістопічний вид характеризується формуванням деяких зубів поза правильного розташування.

дистальний прикус глибокий прикусмезіальний прикусперехресний прикус

 

 

 

 

Також існує аномальний вид прикусу. Нижче ми пропонуємо Вам подивитися короткий відеоролик, де наочно показано класифікація аномалій прикусу. Краще один раз побачити ніж плутатися в медичних термінах.

 

Причини неправильного прикусу.

На становлення прикусу у людини впливає безліч факторів. Всі ми родом з дитинства, тому звідти все і починається:

 • спадковість травматизація під час пологів.
 • Відсутність можливості грудного вигодовування.
 • Надмірне смоктання пустушки.
 • Рання або пізня втрата тимчасових зубів.
 • Ротове дихання на фоні хронічного нежитю (аденоїди).
 • Запущений карієс.
 • Порушення обміну речовин.

Наслідки неправильного прикусу.

Крім естетичних міркувань з метою гармонізації зовнішнього вигляду, аномалії прикусу рекомендується виправляти, щоб попередити цілий ряд можливих фізіологічних порушень. Неправильний прикус безпосередньо загрожує псуванням зубів, веде до пародонтозу, раннього зношування емалі, карієсу.

Можливі щелепно-лицьові проблеми: перекіс обличчя, клацання при жуванні і відкриванні рота. Постійне недостатнє пережовування їжі, переважно з одного боку ротової порожнини, призводить до проблем шлунково-кишкового тракту. Якщо виробляється неправильний механізм дихання-розвиваються лор-захворювання. Можливі мовні дефекти, порушення дикції. 

Виправлення неправильного прикусу у дорослих.

Відповідно до статистики, проблеми з прикусом є у дев'яти з десяти людей, а кожен третій такий випадок має на увазі використання особливої ​​методики. Відповідно до даних сучасної ортодонтії, порушення прикусу не є вироком, і вирівнювання кривих зубів можливо в будь-який час. Але ж приваблива, ідеальна посмішка виступає обов'язковою складовою успішної людини, і без правильного прикусу вона просто немислима.

Багато хто задається питанням - а чи має сенс взагалі вирішувати питання, пов'язані з виправленням прикусу? Багатьом цей недолік може здатися незначним, але на справі він пов'язаний з цілою низкою проблем психологічного характеру, може негативно позначитися на житті людини. Наявні проблеми з прикусом здатні спричинити за собою хвороби ясен, спровокувати появу карієсу, посприяти стирання зубів, утруднити установку протезів.

Дорослі мають неправильний прикус частіше страждають від мігрені, проблем з травленням і інших складнощів зі здоров'ям. Порушення прикусу можуть спричинити за собою проблеми з функціонуванням щелеп. 

В якому віці можна виправити прикус?

можно ли исправить прикус в 30 летНайкраще виправляти порушення прикусу в підлітковому віці. В цей час підліток активно зростає, прикус зубів закінчує формування і втручання в такому випадку дасть оптимальний результат. А ось виправлення прикусу у дорослих має певну специфіку - зокрема, в даному випадку в ході корекції можна зіткнутися з низкою труднощів:

1) ключова проблема полягає в тому, що після формування щелепних кісток для трансформації потрібно докласти чимало зусиль. Зокрема, до тридцяти років кровопостачання тканин сповільнюється і переміщення зубів коригувати складніше;

2) у дорослого пацієнта, як правило, зуби виглядають не кращим чином - вони більш крихкі, на них багато пломб, і тому використовувати для них ортодонтичні конструкції важко;

3) якщо в щелепі є віддалені зуби, то це може спричинити за собою атрофію кісток і, як наслідок, уповільнення швидкості виправлення прикусу;

4) виправлення прикусу у дорослого більш затратно. У той же час, з урахуванням сказаного вище, виправлення неправильного прикусу є важливим і потрібною справою, а потім актуальним навіть для дорослих, а не тільки для дітей.

Виправлення неправильного прикусу.

Ортодонтичне лікування є досить складним, багатоетапним і дорогим. Важливо відстежувати розвиток прикусу дитини з самого раннього віку - спостерігати за тим як прорізуються і ростуть зубки, візуально співвідносити розвиток щелеп. У віці півтора років дитині необхідно починати прищеплювати навички догляду за зубами і ротовою порожниною. Раціон дитини повинен бути різноманітним, містити тверду їжу.

Необхідно розуміти, що міжзубні щілини в період до восьми років не є патологією - після зміни зубів на корінні щілини зникають. Несприятливі зміни прикусу легше піддаються коригуванню в дитячому віці, тому профілактичні відвідування стоматолога повинні носити регулярний характер. Терапія патологій прикусу зазвичай займає тривалий час, вибір методу залежить від складності конкретної ситуації і віку, в якому розпочато лікування.

Як правило, єдиним обмеженням виступає карієс, його запущені форми. З планом лікування ортодонта допомагає визначитися панорамний рентгенівський знімок черепа і зліпки щелеп. Усунути дефекти прикусу допомагають знімні і незнімні пристрої. Ортодонтичні втручання вважаються безболісними по відчуттях, деякі незручності може викликати установка і носіння пристроїв на початковому етапі. До знімним пристроїв відносять скоби і пластинки, які використовуються при лікуванні в дитячому та підлітковому віці.

вирівнювання зубів за допомогою брекетів і капиЗа допомогою незнімних брекет-систем виправляють прикус у дорослих. Брекети являють собою конструкцію з маленьких замків, з'єднаних дугою. Кожен замочок з допомогою спеціального клею кріпиться на поверхню зубів, за допомогою дуги нівелюється вплив на зуби. Брекет-системи виготовляють з різних матеріалів: металу, пластику, сапфіра. Існують лінгвальні брекети практично непомітні з боку - такі пристрої кріпляться на внутрішню поверхню зубів. Вибір типу брекетів визначається бюджетом пацієнта.

Для ефективності лікування іноді потрібно видалити кілька зубів, також може знадобитися хірургічне виправлення прикусу. На завершальному етапі лікування для стабілізації досягнутого результату використовуються пластикові капи і незнімні ретейнери з металевого дроту. Сучасні технології дозволяють ортодонта нормалізувати прикус не тільки до закінчення формування організму, як було прийнято вважати до недавнього часу, але і в зрілому віці, при цьому практично незалежно від ступеня складності випадку.

Ціни на вирівнювання зубів.

Ви повинні розуміти, що корекційна щелепно-лицева хірургія вважається медичною процедурою, а не косметичної. І вирівнювання зубів обійдеться вам дешевше, ніж в майбутньому запобігати наслідки більш дорогих стоматологічних проблем.

 

Ви приходите на прийом до нашого стоматолога - ортодонта. Після огляду, дантист діагностує Ваш тип і тяжкість дефекту прикусу. Даний етап грає вирішальну роль в складі витрат на вирівнювання зубів. Також ортодонт детально розповість Вам майбутньому лікування і його тривалості.

Кошторис витрат визначається тільки після великої індивідуальною консультацією між ортодонтом і пацієнтом.

Зацікавлені пацієнти можуть вивчити ціни на виправлення прикусу в нашій стоматології в розділі "ціни" Виходячи з досвіду, середня вартість виправлення прикусу за допомогою брекет - систем від 1000 євро.