Головна / Вирівнювання зубів брекетами

Вирівнювання зубів брекетами

Вирівнювання зубів брекетами прийнятно, коли мова заходить про лікування дорослих пацієнтів, тобто у людей у яких прикус вже сформувався неправильно. Пацієнти, які мають тривалий період виправлення прикусу, часто не мають уявлення про те, як відбувається установка брекетів. Необізнаність породжує недовіру і навіть страх. Насправді це кропітка і багатоступінчастий, але нескладний і абсолютно безболісний процес.встановлення брекетів

 Як влаштована сучасна брекет - система.  Цей незнімний ортодонтичний апарат складається з:

  • дрібних одиничних скоб-пластин, або власне брекетів;
  • з'єднує їх дуги;  
  • фіксаторів-лігатур у вигляді гумок або зволікань/

Всі ці елементи стають єдиною системою тільки на зубах пацієнта. Збирає їх в одне ціле стоматолог - ортодонт.

Процес установки брекетів

Установка брекетів починається з чищення зубів спеціальною пастою. Попередньо за допомогою роторозширювача лікар забезпечує собі «широке поле» для роботи і доступ до задніх зубах. Потім покриває емаль спеціальним хімічним складом і через деякий час ополіскує водою. Зони фіксації скоб обробляє захисним гелем.

На тильну сторону брекета завдає світлотверднучий матеріал і притискає його до зуба. Видавилися залишки матеріалу видаляє.  Після позиціонування брекета на зуб світять фотополімерною лампою, під дією якої матеріал швидко застигає і міцно з'єднується з поверхнею емалі. Таким чином брекети послідовно ставлять на всі зуби.

Після цього в пази вставляють дугу, яка призначена для вирівнювання зубів. Вона «пам'ятає» задану їй спочатку форму і прагне повернути її, навіть будучи сильно зігнутою. На цьому заснований механізм роботи брекет - системи.

 Періодично необхідно відвідувати стоматолога для заміни дуги на більш пружну або для підтягування лігатур.  В середньому, установка брекет - системи триває 1-1,5 години. Безлігатурні брекети з замочками встановлюють швидше. Для лінгвальних систем, що фіксуються на внутрішній стороні зубного ряду, потрібно більше часу.  Після завершення процесу пацієнт відправляється додому. Але прийняти їжу можна буде тільки через 2 ч. У перші дні іноді турбують несильний зубний біль і дискомфорт. Це явище вважається нормальним і довго не триває. Якщо хворобливі відчуття важче переносяться, можна зняти їх знеболюючими препаратами - парацетамолом, Нурофеном, Рапідором або іншими, які пропише лікар.

Чи відрізняється установка брекет - систем на верхню щелепу і на нижню?  

Процес установки не відрізняється. Найчастіше у пацієнтів виникає питання, а чи можна ставити брекети на одну щелепу? Можливо встановити ортодонтические конструкції тільки на верхню або на нижню щелепу строго у випадках, якщо:

  • у вас правильно сформований прикус;
  • якщо скрученность тільки у 1 або 2-х зубів.

У всіх інших випадках ми не рекомендуємо установку брекетів тільки на одну щелепу. Припустимо ситуацію - у Вас викривлені зуби верхньої щелепи, а нижні зовсім трохи і не помітно. Відразу, у пацієнта "вирок" - з нижніми зубами все в порядки тому лікувати будемо тільки верхні. Ми пам'ятаємо, що правильний прикус - це правильне змикання зубів. Після лікування брекетами верхньої щелепи ви помітили, що зуби стали погано замикатися. Можна відразу сказати, що лікування пішло нанівець. Тому вирівнювання необхідно, як верхній так і нижньої щелепи одночасно. Однак рішення може приймати тільки ортодонт після детального огляду пацієнта. 

Ще по темі:ще по теміМеталеві брекети. ще по теміКерамічні брекети.

Самостійне усунення проблем з брекетами.

Якщо в процесі лікування брекетами з'явилися невеликі проблеми, не поспішайте записуватися на прийом. Деякі з них ви зможете вирішити самостійно:

  • На внутрішній поверхні щоки або губи утворилася подряпина через контакт з брекетами. Заклейте скобу кулькою з ортодонтичного воску.
  • Дуга випала з останнього замку. Візьміть пінцет, підійдіть до дзеркала і вставте її назад.  
  • Дуга вийшла з замку. Ізолюйте її ватним або восковою кулькою.
  • Проволочная лигатура під час чищення зубів розігнулася. Скористайтеся ластиком від олівця, щоб надати фіксатора колишню форму.

Процес виправлення прикусу починається відразу після того, як лікар поставить вам брекети. Триває він рік-півтора або більше. Тривалість лікування залежить від виду і способу установки ортодонтической системи, матеріалу виготовлення, складності дефекту. Але результат є завжди, тому пам'ятайте, що після зняття брекетів вас очікують приємні емоції! 

Види брекет - систем і різновиди брекетів.

Існує два принципи установки брекетів: зовні зубного ряду (вестибулярні брекети), а також всередині - лінгвальні брекет-системи.

Лінгвальні брекети прикріплюються до зубів зсередини, завдяки чому вони не видно для оточуючих. У порівнянні з вестибулярними, вони більш ефективні, так як можуть коригувати проблему «глибокого» прикусу, але вартість внутрішніх брекетів набагато вище, ніж у зовнішніх. До лінгвальних брекетів звикнути важче, адже вони зменшують розмір ротової порожнини. Часто після установки у пацієнтів виникають проблеми з дикцією, але через кілька тижнів мову звикає до брекет-системи, і дикція відновлюється. За такими брекетами складніше доглядати, тому що вони знаходяться поза полем видимості пацієнта при чищенні.

Зовнішні брекети найбільш поширені в ортодонтичної практиці через меншу вартості конструкції. Їх виготовляють з металу, пластику або полімерів. Також існує два принципи кріплення дуги до брекетів: за допомогою еластичних лігатур або безлігатурні конструкцій. Перевага металевих брекетів полягає в низькій силі тертя між брекетами і дугою, завдяки однаковому матеріалу конструкції. Для пацієнтів з алергією на метал можливе виготовлення брекет-систем з дорогоцінних металів (золота), але це суттєво впливає на вартість лікування. Для пацієнтів, яких не влаштовує естетичний вигляд металу на зубах, існують пластикові брекети. У даній конструкції самі брекети виготовляються з пластика, але використовується металева дуга. Такі брекет-системи не набагато дорожче металевих, але мають ряд недоліків: пластикові брекети тендітні і з часом змінюють колір через вплив харчових барвників.

Брекети з кераміки є найбільш дорогими серед зовнішніх брекет-систем. Їх основна перевага: їх колір збігається з кольором зубів, завдяки чому вони виглядають найбільш естетично. Тертя між брекетами і дугою в таких конструкціях вище, ніж в металевих, що може вплинути на тривалість носіння.

Сапфірові брекети роблять зі штучних сапфірових кристалів, вони абсолютно прозорі, непомітні і не схильні до фарбування.види брекет систем

Брекети плюси і мінуси.

Не кожна людина захоче носити "скобки на зубах". Саме так називали брекети раніше. У більшості людей вони асоціюється з дискомфортом і не естетичної привабливістю. Але на даний час це помилкове твердження. Ми зібрали для вас основні плюси і мінуси виправлення прикусу за допомогою ортодонт конструкцій.

плюси брекетів

З сучасними брекетами можливо виглядати красиво тому що існує безмежна кількість матеріалів наближених до природних зубів. Є невидимі лінгвальні брекети які кріпиться на внутрішню сторону зуба. А діткам навіть самі звичайні металеві брекети можна прикрасити різнокольоровими резиночками. Що виглядає досить стильно

плюси брекетівВи можете виправити будь-яку проблему з прикусом або інші естетичні патології. На будь-який стадії практично з перших днів після установки брекет-систем ви можете помітити поліпшення позитивну динаміку зміни вашої зовнішності. Ви досягнете гарні здорові посмішки без хірургічного втручання.

плюси брекетівНемає ніяких обмежень за віком. Ортодонт апарати можна встановлювати в будь-якому віці якщо у вас є зуби. Обмеженням, тут може стати пасивна особиста зацікавленість.

плюси брекетівНа брекети немає алергії вони не псують зуби і не дозволяють емаль і це не боляче.

 

плюси брекетівДля того щоб користь від носіння брекет - ситем була максимальною необхідно серйозно переглянути своє ставлення до гігієни порожнини.

 

Тривалість носіння ортодонтичних систем часто від року до трьох років. Але цей термін значним здається тільки перші три місяці. Після того як ви побачите значні зміни в вашій посмішці цей процес стає надихаючим. І з кожним разом ви будете розуміти як правильно ви зробили не помилилися що встановили брекети

Високі ціни на установку брекетів. Всі стоматологічні апарати дорого коштують. Але в кінцевому результаті ваше лікування окупиться. Тому що виправлення прикусу допоможе вам запобігти подальшому розвитку інших захворювань порожнини рота і організму.

Брекети до і після.

брекети фото до і після

фото брекетів на зубах

скоби на зуби

 Вартість установки брекетів в "Стоматології Олексюка" м. Тернопіль.

Вартість брекетів варіюється в залежності від ряду факторів. Все залежить від ступеня корекції необхідно для ваших зубів від обраного вами металу і типу кріплення брекетів. C основним прайсом ви можете ознайомитися в розділі "ціни". Ми розуміємо що ціна не маленька, тому в нашій клініці є можливість розбити вартість вашого лікування на кілька платежів. Все обговорюється з вашим стоматологом - ортодонтом.