Головна / Професійне відбілювання зубів

Професійне відбілювання зубів

На сьогоднішній день, процедура відбілювання зубів у стоматологічних кабінетах знайшла досить високий рівень популярності. відбілювання зубівНезважаючи на те, що нормальним кольором зубів є жовтувато-білий, чистий білосніжна посмішка - це свого роду магнітом для оточуючих людей. Абсолютно здорові зуби зазвичай забарвлені в сіруватий або жовтуватий відтінок. Постійні прийоми їжі, напоїв і т.д. призводить до потемніння емалі. Щоб повернути привабливість зубах можна скористатися сучасними можливостями стоматологічних кабінетів.

Що це за процедура - відбілювання зубів?

Відбілювання зубів - це хімічна процедура, яку дуже часто плутають з «висвітленням». На насправді це абсолютно різні процеси. Освітлення - це механічна дія на емаль зуба за допомогою різних спеціалізованих інструментів на емаль. Відбілювання зубів має на увазі застосуванням різних складів і засобів з метою отримання ідеально білого кольору. Це і є головною відмінністю від освітлення, в процесі якого відтінок зуба стає природним. Також, на відміну від освітлення, ефект після відбілювання зубів зберігається дуже довго.

Існує кілька методів і способів проведення даної процедури. Умовно їх можна розділити на дві категорії:

 • щадні способи;
 • ефективні способи.

Щадні методи відбілювання емалі зубів відбувається наступним чином: стоматолог призначає пацієнту засіб, яке він використовує самостійно в домашніх умовах протягом декількох днів. Однак найкращим вважається саме ефективні методи. Такі процедури виконуються в стоматологів. Доктор повністю ізолюють слизову ротової порожнини і завдає хімічний засіб на зуби. Процедура повторюється кілька разів. Конкретна кількість підходів залежить від індивідуальних особливостей зубів пацієнта, потрібного кольору і загального стану емалі.

Ще по темі:ще по теміЗняття зубного каменю ультразвуком. ще по теміДекоративні зубні прикраси.

Відбілювання зубів в стоматології.

Більшість людей, у яких є бажання надати своїм зубам білий колір, задаються певними питаннями. Найбільш популярні з них - це «як відбувається відбілювання зубів в стоматології».

можна відбілювати зуби
Сьогодні, існує дуже багато різних методик відбілювання зубів. Кожна з них має свої плюси і мінусами. Поставлене вище питання, не має однозначної відповіді, так як в залежності від обраної методики, етапи процедури відбілювання можуть кардинально відрізнятися. Умовно всі методи можна розділити на дві категорії: професійні та непрофесійні.

Природно, найбільш ефективними є способи, які стосуються професійним. Тільки з їх допомогою можна провести абсолютне безпечне відбілювання зубів в стоматології і отримати гарантований результат. Таких способів досить багато, окремо можна виділити наступні види:

 • Фотополімеризація;
 • За допомогою різних хімічних складів;
 • Лазерне;
 • Ендо- і т.д.

Кожна методика унікальна по-своєму і має певний набір переваг і недоліків.
Друга категорія включає в себе всі способи відбілювання зубів, які можна провести самостійно в домашніх умовах. Різні пластинки, олівці, гелі і т.д. Природно, що професійне відбілювання зубів у стоматолога виграє у домашніх способів за всіма параметрами. Мабуть, єдиний плюс непрофесійних способів - це їх доступність і невисока ціна.

Як роблять відбілювання зубів в стоматології "Олексюка".

Перед тим як визначиться зі способом відбілювання зубів, потрібно в обов'язковому порядку пройти консультацію у професійному стоматологічному кабінеті. Доктор проведе огляд і з урахуванням ваших індивідуальних особливостей ваших зубів вибере найбільш оптимальний спосіб. Безпосередньо перед початком процесу відбілювання, стоматолог-гігієніст повинен провести професійну чистку ротової порожнини і емалі.

як роблять безпечне відбілювання зубівВідбілювання за допомогою фотополімеризації має на увазі використання спеціалізованого концентраційного гелю, який піддається нагріву. В середньому, для того щоб досягти абсолютно білого кольору потрібно проведення декількох процедур. Крім відбілювання за допомогою фотополімерних систем, досить часто застосовуються і інші методи професійного відбілювання зубів в стоматології «Олексюка». Варто розглянути з докладніше.

Методи відбілювання зубів.

Як вже було сказано вище, крім самого популярного способу відбілювання зубів за допомогою фотополімеризації, досить часто вдаються до наступних методикам:

 • Хімічне відбілювання зубів;
 • Холодну відбілювання зубів;
 • Комплексне відбілювання зубів.

Хімічне відбілювання.

За фактом, практично всі професійні способи відбілювання зубів у стоматологічних кабінетах можна охарактеризувати як хімічні, це обумовлено тим, що вони мають на увазі використання спеціального гелю, який впливає не на емаль, а на дентин. В основі складу даної речовини лежить водень і карамбіт. Відмінності між підвидами хімічного способу відбілювання зубів полягає лише в використовується апаратурі.

Холодне відбілювання

Методика холодного відбілювання відноситься до категорії фотовіббілюючих систем, так принцип її використання полягає у використанні спеціалізованого гелю спільно з холодним світловим випромінюванням, що використовується в ролі каталізатора. Найчастіше його джерелом є галогенні лами синього або блакитного кольору. Саме таке обладнання здатне працювати без виділення тепла.

Комплексне відбілювання.

Під комплексним відбілюванням мається на увазі застосування декількох методик для досягнення максимально можливого результату. Вибір конкретного набору використовуваних препаратів і обладнання залежить від індивідуальних особливостей зубної емалі пацієнта.

Внутріканальне відбілювання зубів.

Внутріканальне відбілювання зубів значно відрізняється від всіх описаних методів. Такий спосіб також називається ендовідбілюванням, він має на увазі відбілювання зуба зсередини. Процедура проходить наступним чином:

 1. Безпосередньо перед процедурою проводиться професійні хімічне чищення ротової порожнини і зубної емалі.
 2. Далі, в попередньо депульповану порожнину зубної коронки, поміщається спеціальний гель. В основі його складу лежить пербонат натрію.
 3. Зверху на зуб поміщається тимчасова пломба на термін лікування.
 4. Через певний проміжок часу (призначається індивідуально для кожного пацієнта) стоматолог проводить огляд і в разі досягнення потрібного результату замінює пломбу тимчасового типу на постійну.

Така методика відбілювання зубів застосовується при сильному потемнінні емалі. Внутріканального відбілювання зуба дозволяє досягти білого кольору за досить невеликий проміжок часу, а ефект від процедури зберігається довше щодо альтернативних способів відбілювання, за рахунок того, що зубна емаль забарвлюється зсередини зуба.

Види відбілювання зубів.

Практично будь-який з вищеописаних методів, за винятком внутріканального, може застосовуватися з різними спеціальними засобами. До таких належать:

 • гель для відбілювання зубів;
 • зубна паста для відбілювання зубів;
 • капи для відбілювання зубів;
 • зубний порошок для відбілювання зубів.

Гелеве відбілювання зубів.

Існує безліч різних гелів для відбілювання зубів. У більшості випадків, склад кожного з них заснований на перекису водню. Саме ця речовина дозволяє усувати плями на зубній емалі, які залишаються там від кави, їжі, напоїв і т.д. Навіть після першої процедури гелевого відбілювання видно результат, однак для досягнення максимального результату потрібно використовувати гель кілька разів. Залежно від конкретного використовуваного гелю, зміст перекису в його складі може змінюватися в зразковому діапазоні значень від 4 до 7.5 відсотків. Рідше, склад гелів для відбілювання грунтується на 10-15 процентного перекису карамбіда. Вона працює ідентично першим варіантом.

Головна відмінність полягає в більш щадному режимі відбілювання, однак  досягти білосніжного кольору такими гелями неможна.

Паста для відбілювання зубів.

Принцип роботи відбілюючих паст заснований на присутності абразивних частинок в їх складі. Активна речовина протягом курсу використання впливають на зубну емаль і освітлюють її. Частинки можуть бути представлені у вигляді перекису водню, оксиду кремнію, дикальцийфосфат і т.д. На жаль, таким способом можна добитися освітлення максимум на три тони. За аналогічним принципом працює і порошок для відбілювання зубів.

Відбілювання зубів капами.

відбілювання капаміКапи для відбілювання зубів містять в собі точно такі ж активні речовини, як і вищеописані засоби. Існує кілька різновидів:

 • Звичайні - такі капи випускаються великими партіями. Носити капи такого виду не зовсім зручно, так як розмір зубів кожної людини відрізняється. Стандартний комплект налічує в собі десять кап. Вони використовуються протягом одного курсу лікування.
 • Термопластичні капи. Головна їхня відмінність від звичайних полягає в тому, що вони створені з матеріалів, розм'якшуються при нагріванні. Це дозволяє комфортно носити їх абсолютно будь-якій людині. Досить перед використанням ненадовго помістити капу в киплячу воду і потім надіти на зуби. М'який матеріал прийме потрібну форму і після цього затвердіє.
 • Індивідуальні - як можна зрозуміти з назви, такі капи створюються індивідуально для кожного пацієнта. Для цього з його зубів знімається знімок у форматі 3D, за яким і створюється набір.

Відбілювання зубів протипоказання.

Перед тим, як відправиться в стоматологічний кабінет з метою відбілювання зубів, потрібно ретельно зважити всі за і проти. Існує ряд протипоказань, при яких проходити описувану процедуру вкрай не рекомендується.

 1. Пульпова камера великого розміру. Якщо дана особливість будови зубів яскраво виражена, то відбілювання провести неможливо через високу чутливості. Найчастіше, це протипоказання спостерігається у дітей і підлітків. При дорослішанні камера скорочується і приходить до нормальних розмірів.
 2. Підвищений рівень чутливості зубів.
 3. Різні захворювання зубної емалі.
 4. Не рекомендується вдаватися до описуваної процедури жінкам в положенні.
 5. Велика кількість протезів (пломб, коронок, штифтів і т.д.).
 6. Низький больовий поріг.
 7. Захворювання кровоносної системи і серця.

У більшості випадків, наслідки після відбілювання зубів оборотні. Однак процедура може викликати прояв різних захворювань ротової порожнини, ясен і зубів, тому, перед тим як вибілювати зуби, потрібно пройти огляд у професійного стоматолога.

Відбілювання кривих і мертвих зубів.

Процедура відбілювання мертвих зубів проводиться досить часто. За фактом, процедура має на увазі одночасне використання будь-якого доступного методу відбілювання емалі та введення активної речовини всередину структуру зуба. Однак більшість стоматологів не практикують цю процедуру, так як вона може привести до ускладнень у вигляді прояви хвороб сусідніх зубів і ясен.

Дуже часто, пацієнти задають питання «чи можна вибілювати криві зуби?», відповідь на нього - "так". Виняток: якщо ви в найближчий рік плануєте вирівнювати зуби, то краще освітлити зуби після випрямлення. Звичайно, ніщо не заважає вам пройти процедури в зворотному порядку, проте в цьому випадку ефект від відбілювання пропаде дуже швидко.

Чутливість зубів після відбілювання.

Зазвичай після проходження процедури відбілювання пацієнта турбує біль. Це відбувається через підвищення чутливості зуба за рахунок компонентів, які містяться в відбілюючих засобах. Для полегшення ситуації потрібно дотримуватися наступних рекомендацій.

Після відбілювання зубів необхідно дотримуватися спеціальної дієти. В іншому випадку, ефект від процедури пропаде дуже швидко. «Біла» дієта, яка включає в себе світло забарвлені продукти, повинна дотримуватися як мінімум протягом двох тижнів після процедури.

Що ж можна їсти після відбілювання зубів?

У список дозволених продуктів входять:

 • м'ясо риби та інші морепродукти;
 • молоко;
 • м'ясо білого кольору (куряче, кроляче і т.д.);
 • фрукти і овочі світлого кольору;
 • крупи (бажано рис);
 • горіхи;
 • гриби.

Дана дієта має на увазі відмова не тільки від продуктів певного типу, але і від вживання кавових напоїв, шкідливих звичок (куріння, алкоголь і т.д.). Для прискорення процедури відновлення емалі рекомендується вживати продукти з великим вмістом фтору і кальцію.

Безліч пацієнтів, перед походом до стоматолога задаються питанням «що не можна їсти після відбілювання зубів?». У цей список входять такі продукти:

 • що містять велику кількість кислот (цитруси, кислі ягоди і т.д.);
 • шоколад;
 • яскраво забарвлені фрукти та овочі;
 • будь-які напої, в складі яких присутній кофеїн;
 • алкоголь містить продукцію;
 • газовані напої.

Нижче будуть представлені відповіді на найбільш популярні питання, які задаються стоматологам по процедурі відбілювання зубів.

Яким способом відбілювання користуватися краще?

На це питання немає однозначної відповіді, так як результат процедури відбілювання залежить не тільки від використовуваного методу і речовини, а й від індивідуальних особливостей зубної емалі пацієнта і її загального стану. Багато стоматологів рекомендує вдаватися до ендовідбілювання, однак в будь-якому випадку перед вибором методики кожна людина повинна пройти консультацію у фахівця.

Як часто можна робити відбілювання зубів?

Професійне відбілювання зубів у стоматологічних кабінетах вкрай не рекомендується робити частіше, ніж один раз на рік. Домашні способи можна використовувати приблизно раз на півроку.

Наскільки вистачає відбілювання зубів?

Термін збереження білосніжної усмішки залежить не скільки від методики обробки зубної емалі, а скільки від дотримання пацієнтом всіх запропонованих йому рекомендацій і дієти. В ідеалі, ідеально білий колір зубів буде радувати вас як мінімум півроку.

Чи шкідливо відбілювання зубів?

Однозначної відповіді на це питання немає. Звісно, що вплив хімічних речовин на зубну емаль не може позначатися позитивно на її стані, але і сильного шкоди не приносить.

Чи боляче робити відбілювання зубів?

При використанні сучасних методик відбілювання, дана процедура проходить абсолютно безболісно для пацієнта. Протягом декількох днів після її виконання, він може відчувати дискомфорт і невеликий біль. Це обумовлено підвищенням чутливості емалі.

Болять зуби після відбілювання, що робити?

Якщо після походу до стоматолога ви відчуваєте дискомфорт і біль, що рекомендується прийняти таблетку знеболюючого і лягти спати. Також можна скористатися прохолодним компресом на щоки - це допоможе вгамувати біль.

Скільки коштує відбілювання зубів.

Ендодонтичне відбілювання зуба (за 1 сеанс). 300 грн.

Незважаючи на те, що процедура відбілювання зубів за допомогою спеціалізованих складів знайшла свою популярність відносно недавно, її вартість досить демократична. Домашні способи відбілювання обійдуться значно дешевше, однак і ефект від них не такий сильний. Більш детально з цінами на послуги відбілювання зубів ви можете ознайомитися в розділі "Ціни" або зателефонувавши  до нас.

Дізнатися ціни на лікування в вашому випадку наберіть номер:

(0352) 40 00 08 або (098) 130 13 71

Запишіться на безкоштовну консультацію прямо зараз.