Головна / Видалення зуба - Причини, Протипоказання, Процес, Догляд та Рекомендації.

Видалення зуба - Причини, Протипоказання, Процес, Догляд та Рекомендації.

Хвороб зубів і ясен дуже багато. Кожна з них може привести до стану, який потребує провести видалення. Тому навіть при найменшому неспокої або проблеми необхідно в терміновому порядку звертатися до лікаря. Це дозволить вам не тільки вилікувати зуб на початковій стадії захворювання, але значно заощадить ваш бюджет. Однак якщо вилікувати хворий зуб вже неможливо, тоді його потрібно видаляти.

важливо знати про видаленняВажливо: ні в якому разі не можна затягувати процедуру лікування і видалення, так як це може відобразитися на цілісності сусідніх зубів, що призведе до виникнення нових проблем.

Більшість людей не звертаються в стоматологію через психологічну боязнь дантистів. Практично кожній людині рано чи пізно доведеться перебороти свій страх, в іншому випадку зуби з часом почнуть випадати. Звертаючись до послуг нашої стоматологічної клініки, ви отримуєте не тільки якісні послуги з лікування та видалення зубів, але і психологічну підтримку. Професійні лікарі допоможуть вам подолати вашу фобію і побороти страхи.

Причини видалення зуба.

причини видалення зубів

Сучасні можливості стоматології дозволяють видаляти зуби тільки в разі крайньої необхідності. Як правило, основна причина проведення даної операції - це затягування звичайних хвороб. Далі йдуть різноманітні хронічні захворювання. Наприклад, кіста. 

При тривалій відмові від її лікування утворюється ясенний свищ, який не піддається лікуванню. Більш того, якщо вчасно не видалити зуб, пошкоджений цим захворюванням, то інфекція буде поширюватися по всій ротовій порожнині. Природно, що це призведе до необхідності видалення вже не одного, а декількох зубів. Сильний карієс, останні стадії пародонтиту та інші запущені захворювання також є причинами, які призводять до виникнення необхідності проведення цієї операції.

Екстракцію зуба умовно можна розділити на два види: проста і складна. У першому випадку, процес видалення проходить абсолютно безболісно (під дією місцевої анестезії), друга ж, супроводжується досить неприємними відчуттями і процедурами: розріз ясна, поетапне видалення зуба, екстракція коренів і т.д.

Ще по темі:ще по теміДитяча стоматологія. ще по теміЛікування періоститу

Показання та протипоказання до видалення зуба.

Показання і протипоказання до видалення зуба діляться між собою на дві групи: місцеві та відносні. Також окремо можна виділити умовну групу відносних показників:

 • відсутність можливості проведення якісного лікування;
 • перфорація коренів будь-яким інструментом;
 • відсутність прогресу в ході лікування захворювань;
 • зуби, які розташовуються в місці перелому щелепи;
 • розвиток інфекційних захворювань порожнини рота;
 • розвиток пародонтиту до третьої і четвертої ступеня;
 • зайві зуби, що заважають нормальному вирівнюванню за допомогою тимчасових протезів;
 • неможливість установки коронки або протезів через сильний руйнування зуба.

  Абсолютно всі протипоказання носять відносний характер. Виняток становить тільки ті випадки, коли процедура екстракції зуба повинна проводитися виключно з особистих причин і мотивів пацієнта.

Протипоказання. коли не можна видаляти зуб

До загальних симптомів і причин відносяться:

 • гостра стадія різних гострих інфекцій і захворювань;
 • різні хронічні захворювань системи кровообігу;
 • розвиток вагітності в період першого і третього триместру;
 • хвороби ендокринної системи;
 • різні захворювань нервової системи.

При виявленні будь-яких вищеописаних причин, процедура видалення зуба може проводитися за індивідуальним висновком лікаря. Однак в більшості випадків, екстракція відкладається до більш підходящого для цього моменту.

Місцеві протипоказання включають в себе:

 • герпетичні ураження слизової оболонки ротової порожнини, губ і шкірного покриву;
 • стоматит та інші виразкові утворення;
 • зуб розташовується в зоні утворення злоякісної пухлини.

Як проходить процес видалення зуба.

Як і сотні років тому, основними інструментами для екстракції зуба були і залишаються спеціалізовані щипці. Звичайно, їх загальна конструкція зі, часом значно змінилася. На сьогоднішній день, в арсеналі кожного висококваліфікованого дантиста є кілька видів щипців. Кожні призначені для роботи з конкретним зубом. Вибір типу використовуваних щипців багато в чому залежить від індивідуальних особливостей будови зубів людини.

Як вже було сказано вище, видалення зуба умовно ділиться на два види: просте і складне. Незалежно від складності, етапи видалення зуба однакові. Спочатку проводиться підготовка, вона включає в себе анестезію, відгин тканини навколо зуба. Далі відбувається безпосередньо сам процес. Зуб вилучається за допомогою щипців.Заключний етап - це створення згустку крові в лунці, які в подальшому сприяє швидкості загоєння рани.

Ми живемо в той час, коли люди постійно кудись поспішають і поспішають. Через це, питання "скільки триває видалення зуба?" задається практично кожним другим пацієнтом. Важливо розуміти, що будь-який стоматолог без проведення попереднього огляду не зможе відповісти на це питання, так як час операції повністю залежить від її складності і типу видаленого зуба.

Просте видалення зуба.

просте видалення зубаВ кожному сучасному стоматологічному кабінеті, звичайний процес екстракції зуба починається з знеболюючого. Місцева анестезія може вводитися безпосередньо під зуб або ж уколом в щоку (в залежності від переносимості знеболюючого пацієнтом). Далі за допомогою спеціального пінцета відбувається відділення тканини ясен від підстави зуба. Ця процедура дозволяє стоматолога міцно вхопитися за зуб щипцями. Доктор проводить митників руху, намагаючись розхитати зуб, і в подальшому видирає його з лунки.

Існують винятки, при яких видалення зуба за принципом маятника неможливо, в цьому випадку руху здійснюються по колу.

Складна екстракція зуба.

Складне видалення зуба вважається таким якщо причина хірургічного втручання викликана:

 • пухлиною;
 • кістою;
 • пародонтит третьої і четвертої ступеня;
 • видаленням четвертого зуба для виправлення прикусу;
 • сильним викривленням коренів.

складна екстракція зубівСкладною екстракцією зуба вважається будь-яка операція, виконання якої неможливо з використанням одних лише щипців. Підготовчий етап також включає в себе анестезію, крім цього створюється доступ до коріння. Це відбувається за допомогою надрізу окістя або ж ясна. Використання конкретного набору інструментів і застосування певної техніки залежить від індивідуальних особливостей видаленого зуба.

Час загоєння після видалення.

Час загоєння зуба може змінюватися в залежності від складності проведеної операції. Якщо вона проходила просто, то процес первинного загоєння не займає більше одного місяця і проходить повністю безболісно. Він відбувається в кілька етапів:

 1. Перші 15 хвилин - утворюється згусток крові.
 2. 4-8 днів - більше половини згустку перетворюється в грануляції, одночасно з цим починає утворюватися новий шар епітеліального покриву.час загоєння зуба після видалення
 3. Два тижні - відбувається повна епітелізація лунки.
 4. Місяць - остеоїдна тканина заповнює лунку зсередини.
 5. Півтора місяці -  починає утворюватися кісткова тканина.
 6. 3-4 місяці -  кісткова тканина повністю заповнює лунку.

Час загоєння лунки після складного видалення або ж після інфекційного захворювання значно збільшується. У деяких випадках термін може досягати позначки в один рік.

Догляд та рекомендації.

Важливо розуміти, що процес екстракції зуба відноситься до класу хірургічних операцій. Навіть після простої операції, загоєння лунки буде супроводжуватися досить неприємними відчуттями в ротовій порожнині. Для забезпечення максимального комфорту після видалення зуба потрібно дотримуватися наступних рекомендацій:

 • При сильній кровотечі: після операції дантист докладе до лунки ватний тампон, якщо після закінчення двадцяти хвилин кров не припинить йти, то потрібно самостійно замінити вату і прикласти її ще на годину. В подальшому процесі загоєння необхідно також прикладати ватний тампон при кровотечі.
 • Після припинення дії знеболюючого настає момент, коли біль проявляється. В ідеалі, по приходу додому з стоматологічного кабінету рекомендується поспати. Якщо біль не дає вам цього зробити, то необхідно прийняти анальгетик.
 • При сильному болі можна прикладати охолоджуючі компреси.
 • Два три дні після екстракції зуба не рекомендується займатися фізичним навантаженням.
 • Обов'язково потрібно виключити зі свого раціону горіхи, жорстке м'ясо, сильно гарячі і сильно холодні продукти та інші, дратівливі і навантажують ротову порожнину страви.

Що не можна.

Крім рекомендацій існують і заборони. Після видалення зуба ні в якому разі не можна:

 • не можна полоскати рот, так як це може призвести до втрати згустку крові, що в свою чергу значно збільшить термін загоєння лунки;
 • не можна їсти сильно гарячу і сильно холодну їжу;
 • протягом трьох-п'яти днів не можна приймати гарячі ванни, ходити в лазню, сауну, солярій і т.д.;
 • не можна довгий час перебувати на холоді й морозі;
 • забороняється проникати в лунку мовою, зубочистками і будь-якими іншими предметами, так як найменший неакуратне руху може призвести до травм ясен;
 • пацієнти, які страждають захворюваннями серцево-судинної системи, повинні стежити за своїм артеріальним тиском.

  Правильний догляд за лункою зуба, дозволяє максимально скоротити час загоєння. При недотриманні вищеописаних правил лунка може запалитися, що в подальшому призводить до ураження все порожнини рота, ясен і сусідніх зубів. У будь-якому випадку, при виникненні будь-яких проблем потрібно в найкоротший час відвідати стоматологічний кабінет.

Альвеоліт після видалення зуба.

Альвеолит - це захворювання, виражене гниттям лунки зуба. Воно може проявлятися по різним причинам. Найчастіше це відбувається внаслідок механічного втручання і пошкодження ясен. Також причиною розвитку альвеоліту може стати слабка імунна система. Ознаками розвитку даного захворювання є:

 • сильно виражена ниючий біль;
 • відсутність згустку крові в лунці;
 • краю лунки придбали яскраво червоний відтінок;
 • при торканні ясна проявляється сильний біль.

При прояві хоча би з вищеописаних ознак необхідно в найкоротші терміни звернутися за допомогою. Справа в тому, що в початкових стадіях розвитку даного захворювання його можна побороти, використовуючи консервативний метод лікування. Стоматолог підбере комплекс антибіотиків виходячи з індивідуальних особливостей пацієнта і помістить лікарський препарат в лунку. Крім цього, також можуть бути призначені антисептики для полоскання ротової порожнини. Якщо ж лікування альвеоліту медикаментозними засобами не дало ніякого ефекту або ж хвороба знаходиться в пізній стадії, то використовується хірургічне втручання.

Пропонуємо подивитися відеоролик про "Альвеоліт" від наших колег-стоматологів.

Дантист проводить повну очистку лунки від різних забруднень і гною. Іноді у пацієнта з вени забирається кров і поміщається в лунку. Ця процедура необхідна для створення згустку і застосовується вона в тих випадках, коли судини в лунці сильно стиснуті через втручання, що перешкоджає нормальному надходженню крові.

Вартість процедури видалення зуба.

вартість видалення зуба в ТернополіЛюди, яким потрібно провести екстракцію зуба, дуже часто задають питання "скільки коштує вирвати зуб?". Однозначної відповіді на це питання немає, так як це залежить від індивідуальних особливостей людини, типу зуба, складності операції і т.д. Не варто економити на своєму здоров'ї. Звертаючись в дешеві стоматологічні поліклініки, ви дуже ризикуєте. Погодьтеся, краще заплатити один раз за якісну послугу, ніж ризикувати своїм здоров'ям і витрачати кошти на відновлювальні процедури після неякісного видалення.