Головна / Що таке шинування зубів при пародонтиті: методики лікування, відгуки, ціни.

Що таке шинування зубів при пародонтиті: методики лікування, відгуки, ціни.

 Детально про шинування рухливих зубів розповідає наш стоматолог - пародонтолог ....,  стаж роботи 7 років.

Дана процедура є надійним лікуванням наслідків пародонтиту. Мета шинування закріпити (зафіксувати) рухливі зуби. Існує кілька сучасних методу шинування зубів:

 • перший - за допомогою скловолокна яке пов'язує зуби в одну групу;
 • друге - за допомогою зубних протезів;
 • третє - за допомогою коронок.

Ці методи ми застосовуємо на практиці в нашій стоматології.

За яких обставин потрібно робити шинування рухомих зубів.

Саме при пародонтиті важкий і середньої тяжкості зуби стають рухливими, що є одним з основних симптомів хвороби. Зуб оголюється (відбувається атрофія кісткової тканини). Чим більше оголений зуб тим більше він рухливий. Нижче на рентгенограмі (рисунок один) ви можете побачити здорові зуби і зуби де кісткова тканина не доходить до шийки зуба і є атрофія кістки.атрофия зубной ткани

При пародонтиті прискорюється руйнування кісткової тканини навколо зуба і збільшує рухливість зубів. Через деякий час (при відсутності лікування) жувальна навантаження неправильно розподіляється і зуби змінюються своє становище вони розходиться в різні боки, нахиляються і т.д. як кажуть в народі - "зуби шифером". Саме за цих обставин необхідно провести лікування за допомогою шинування зубів.

пародонтит лечение

Техніка та переваги шинування зубів за допомогою скловолокна

Цей метод лікування пародонтиту має істотні переваги: ​​

 • Само по собі скловолокно - цей матеріал 100% сумісний з організмом людини бо нема вам тоді доставляти ніякого дискомфорту.
 • З шиною вам забезпечена надійна і довговічна стабілізації зубів.
 • Має гідний естетичний вигляд - скловолоконна стрічка встановлюється на зворотному боці зуба і практично не видно.
 • Швидко - часто за одне відвідування стоматолога можна зробити цю процедуру.
 • Доступна ціна на шинирование зубів скловолокном
 • Якщо є необхідність то скловолокнисту стрічку можна легко замінити на нову.

Які етапи лікування проходить паціен, коли здійснюється шинирование зубів за допомогою скловолокна:

 Спочатку проводиться знеболення. Роблять горизонтальну борозенку з внутрішньої сторони зубів глибиною і шириною близько 2 мм. Встановлюють в цю зроблену борозенку скловолокна стрічку Заповнює її композитним матеріалом І засвічують для того щоб матеріал зміцнився. Саме така схема лікування буде проведена вам якщо необхідно усунути рухливість зубів нижній щелепі.

Лікування Зубов верхньої щелепи проходить по аналогії, різниця тільки в тому, що борозенка висвердлюється не так на задній частині зубів, а на передній.

Якщо ж вам необхідно провести дану процедуру на бічних зубах, то поглиблення (борозенка) робиться прямо на жувальній поверхні. А коли засвічується скловолокно - воно перетворюється в дуже тверду і надійно прикріплену до зубів балку. Вона стає міцнішим ніж метал. Зуби тримається один за одного. Вони стає групою. Вони несуть навантаження і відповідальність один за одного. Це подовжує існування зубів років на 5-6. Виходить що зуби як би зчеплені разом і перестають бути рухливими.

Також розподіляється правильна навантаження при жуванні на всі зуби. Це має дуже велике значення, так як при пародонтиті зуби стає не тільки рухливими, а й розходяться в різні боки. В результаті порушення жувальної навантаження кісткова тканина атрофується.

Саме шинирование зубів в даній ситуації - продовжить термін життєздатності таких зубів і значно сповільнить, або зовсім зупинить атрофію кістки.

Ще по темі:ще по теміБюгельне протезування зубів. ще по теміКісткова пластика.

Шинування Зубов за допомогою бюгельних протезів.

Бюгельний протезбюгельний керамічний протезбюгільний протез на рухомі зуби

Цей спосіб шинування дає можливості зубам твердо бути на своєму місці. Жувальна навантаження зубів розподіляється на залізну пластину. Дуга - яка йде в основі даного протеза охоплює кожен зуб. Застосовується даний вид знімного протезування коли немає можливості застосувати незнімну конструкцію (коли немає одного або двох відсутніх зубів).

Бюгельний протез може використовуватися як для верхньої так і для нижньої щелепи.

На верхню щелепу бюгельний протез встановлюється:

 • коли відбувається часткове втрата зубів через які виникли видимі проміжки;
 • коли є дефекти зубних рядів;
 • коли необхідно закріпити зуби при захворюванні пародонтите;
 • коли зуби відсутні взагалі;
 • коли у людини плоска піднебіння;
 • якщо немає можливості використовувати інший вид протезування;
 • хвороби які знижують стійкість капілярів в знаходиться в області протезного ложа.

 

шинування зубів бюгельним протезом

На нижню щелепу бюгельний протез встановлюється в наступних випадках:

 • сильна рухливість зубів;
 • дефекти в щелепи як в бічних частинах так і кінцевих;
 • відсутність зубів на нижній щелепі;
 • пародонтит, який вже призвів до певних дефектів.

З даним видом протеза у вас не виникне проблем з прийомом їжі або з дикцією, так як він повністю не закриває піднебіння. Бюгельний протез не викликатиме у вас блювотний рефлекс  і не спровокує протезний стоматит.

Шинування Зубов за допомогою коронки.

Коли у вас хитаються зуби чотири і більше, а варіанти зчепленні зубів скловолокном неможливий, тоді використовується метод шинування зубів коронками. Цей метод можна вважати надійним і довговічним. Відбувається це шинирование наступним чином. Спочатку стоматологи пломбують ваші канали потім зубки обтачуються під майбутню коронку. Наступний етап на зуби одягають коронки які з'єднані один з одним ви можете подивитися на малюнок як це виглядає.шинування зубів коронками

 Ціни на шинирование зубів (Тернопіль)

Ми індивідуально підбираємо і розробляємо шини для кожного пацієнта. Тому ціни на шинирование зубів підбирається індивідуально. Дуже багато залежить від вашого прикусу, захворювання ясен, різних видів деформації і ступеня рухливості зубів. Стоматологія "Олексюка" використовує тільки нові технології і сучасні матеріали, тому у вас не буде ніякого дискомфорту і хворобливих відчуттів при лікуванні.

Ми вилікуємо ваші зуби, зробимо їх міцними на довгі роки і зупинимося запальні процеси.

Відгуки на шинування зубів

Який би метод шинування зубів підійшов у вашому випадку відгуки про цю процедуру залишаються тільки позитивні. Ви можете задати питання нашим лікарям або написати вже про свій досвід застосування даного лікування в розділі відгуки.

За більш детальною інформацією зателефонуйте за номером телефону (0352) 40 00 08 (098) 130 13 71 стоматологія "Олексюка" м.Тернопіль