Головна / Сапфірові брекети - виправлення прикусу, як витвір мистецтва.

Сапфірові брекети - виправлення прикусу, як витвір мистецтва.

прозорі сапфірові брекетиСучасні матеріали, з яких виготовляються брекети, дозволяють їх зробити малопомітними для оточуючих. Якщо ви подивіться на фото керамічних і сапфірових брекетів, відмінності навряд чи кинуться вам в очі. Але лікарі ортодонти в більшості випадків пропонують своїм пацієнтам вибір між металевими брекетами (які є дуже міцними, але сильно помітними), менш помітними і менш міцними керамічними брекетами і крихкими сапфірових брекет-системами.

З чого зроблені і як виглядають сапфірові брекети.

За зовнішнім виглядом такі брекети дуже схожі на керамічні. Замочки для таких брекет-систем виготовляються з штучно  вирощених сапфірів. Після обробки вони нагадують діаманти і так само красиво переливаються в сонячних променях, але при розміщенні на зубах вони стають непомітними для оточуючих. Через крихкості матеріалу установка сапфірових замків вимагає від ортодонта наявності великого досвіду і певної вправності. Ці навички відточені 100% на професійному рівні у наших стоматологів. 

Ще по темі:ще по теміВирівнювання зубів. ще по теміIncognoto - непомітні брекети.

У яких випадках можна поставити сапфірові брекети.

Ортодонт може порекомендувати установку сапфірових брекетів в тих випадках, коли потрібно не тривале лікування. Але якщо пацієнт бажає поставити сапфірові брекети при сильній деформації зубів, то це його право. Адже в ході лікування можна замінювати поламані брекет-системи. Застосовуються брекет-системи для:

 • корекції аномалії зубних рядів або окремих зубів;
 • виправлення прикусу;
 • виведення в зубний ряд непрорізавшихся зубів;
 • підготовки порожнини рота до протезування;
 • корекції профілю;
 • корпусного переміщення зубів.

У яких випадках не можна використовувати сапфірові брекети:

 • недостатня гігієна порожнини рота;
 • наявність не вилікуваного карієсу;
 • наявність множинних пломб і коронок;
 • наявність тріщин і меловідних плям на емалі;
 • алергія на застосовувані для створення брекет-систем матеріали;
 • важкі соматичні захворювання;
 • психічні розлади.

Види сапфірових брекетів.

Сапфірові брекети можуть бути лігатурними і безлігатурні. У сапфірових лігатурних брекетах силові дуги фіксуються до замків за допомогою спеціальних лігатур. Така конструкція брекетів є жорсткою і вимагає частої коригування. У безлігатурні сапфірових брекетах силові дуги вільно переміщаються в пазах замку, тому їх ще називають саморегулюючими. До замочки в таких брекет-системах дуги кріпляться за допомогою непомітних оку засувок, кліпс або фіксаторів. Завдяки використанню цієї конструкції тривалість лікування може бути скорочена на чверть, і спрощується догляд за порожниною рота. Для коригування пацієнти, які носять безлігатурні брекети, повинні бути в кабінет ортодонта для корекції раз в 2-2,5 місяця, а традиційні брекети необхідно регулювати кожен місяць. До того ж знімаються сапфірові саморегулюючі брекети набагато легше, ніж традиційні. Вартість безлігатурні брекет-систем вище лігатурних.

Як знімати сапфірові брекети.

Залежно від складності випадку і індивідуальних особливостей організму, ортодонтичне лікування за допомогою брекет-систем може тривати від 6 місяців до 3 років. По закінченню лікування для зняття брекетів застосовуються спеціальних щипців, якими лікар здавлює і потім знімає систему. При знятті сапфірових брекетів на зубах можуть залишитися шматочки штучного сапфіра, оскільки цей матеріал сильно кришиться. Тому від ортодонта потрібна певна вправність, щоб зняти їх, не пошкодивши зубну емаль. Зовнішній вигляд зубного ряду до і після сапфірових брекетів буде помітно відрізнятися: чим серйозніше була аномалія, тим виражено буде результат. Але його обов'язково потрібно буде закріпити за допомогою ретейнерів. Якщо цього не зробити, зуби можуть поступово повернутися в колишнє положення.

Ціна на установку сапфірових брекетів в м. Тернопіль.

Вартість сапфірових брекетів коливаэться в залежності від складності випадку кожного пацієнта. При першому візиті в нашу клініку, вам буде надана кошторис про всі виконані роботи. Середня ціна сапфірових брекетів на одну щелепу від 500 євро. Дизайн кожної сапфіровою фігурної дужки під час естетичної ортодонтії в "Стоматології Олексюка" повністю відповідає формі зубів. Наші стоматологи рекомендують прозорі сапфірові брекети.