Видалення зубів

Видалення зуба – Причини, Протипоказання, Процес, Догляд та Рекомендації.

Захворювань зубів і ясен є дуже багато. Кожна з них може спричинити стан, який вимагає провести видалення. Тому навіть при найменшому неспокої або проблемі необхідно в терміновому порядку звертатися до лікаря. Це дозволить вам не лише вилікувати зуб на початковій стадії захворювання, але значно заощадить ваш бюджет. Однак, якщо вилікувати хворий зуб вже неможливо, тоді його потрібно видаляти.

Важливо: ні в якому випадку не можна затягувати процедуру лікування і видалення, оскільки це може вплинути на цілісність сусідніх зубів, що спричинить виникнення нових проблем.

Більшість людей не звертаються в стоматологію через психологічну боязнь дантистів. Практично кожній людині рано чи пізно доведеться перебороти свій страх, в іншому випадку, зуби з часом почнуть випадати. Звертаючись до послуг нашої стоматологічної клініки, ви отримуєте не лише якісні послуги з лікування та видалення зубів, але і психологічну підтримку. Професійні лікарі допоможуть вам подолати вашу фобію і перебороти страхи.

Причини видалення зуба.

Сучасні можливості стоматології дозволяють видаляти зуби лише у випадку виняткової необхідності. Як правило, основна причина проведення даної операції – це затягування звичайних захворювань. Далі йдуть різноманітні хронічні захворювання. Наприклад, кіста. 

При тривалій відмові від її лікування утворюється ясенний свищ, який не піддається лікуванню. Окрім того, якщо вчасно не видалити зуб, пошкоджений цим захворюванням, то інфекція буде поширюватися по всій ротовій порожнині. Безперечно, це зумовить необхідність видалення вже не одного, а декількох зубів. Значний карієс, останні стадії пародонтиту та інші запущені захворювання також є причинами, які призводять до виникнення необхідності проведення цієї операції.

Екстракцію зуба умовно можна поділити на два види: простий і складний. У першому випадку, процес видалення проходить абсолютно безболісно (під дією місцевої анестезії), друга ж, супроводжується досить неприємними відчуттями і процедурами: розріз ясен, поетапне видалення зуба, екстракція коренів і т.д.

Показання та протипоказання до видалення зуба.

Показання і протипоказання до видалення зуба діляться між собою на дві групи: місцеві та відносні. Також окремо можна виділити умовну групу відносних показників:

  • відсутність можливості проведення якісного лікування;
  • перфорація коренів будь-яким інструментом;
  • відсутність прогресу в ході лікування захворювань;
  • зуби, які розташовуються в місці перелому щелепи;
  • розвиток інфекційних захворювань порожнини рота;
  • розвиток пародонтиту третього і четвертого ступеня;
  • зайві зуби, що заважають нормальному вирівнюванню за допомогою тимчасових протезів;
  • неможливість постановки коронки або протезів в зв’язку з значним руйнуванням зуба.Абсолютно всі протипоказання мають відносний характер. Виняток становлять лише ті випадки, коли процедура екстракції зуба повинна проводитися виключно з особистих причин і мотивів пацієнта.

Протипоказання. 

До загальних симптомів і причин відносяться:

  • гостра стадія різних інфекцій і захворювань;
  • різні хронічні захворювання системи кровообігу;
  • вагітність в період першого і третього триместрів;
  • хвороби ендокринної системи;
  • різні захворювання нервової системи.

При виявленні будь-яких вищеописаних причин, процедура видалення зуба може проводитися за індивідуальним висновком лікаря. Однак в більшості випадків, екстракція відкладається до більш слушного для цього моменту.

Місцеві протипоказання включають в себе:

  • герпетичні ураження слизової оболонки ротової порожнини, губ і шкірного покриву;
  • стоматит та інші виразкові утворення;
  • зуб розташовується в зоні утворення злоякісної пухлини.

Як проходить процес видалення зуба.

Як і сотні років тому, основними інструментами для екстракції зуба були і залишаються спеціалізовані щипці. Звичайно, їх загальна конструкція з часом значно змінилася. На сьогоднішній день, в арсеналі кожного висококваліфікованого дантиста є кілька видів щипців. Кожні призначені для роботи з конкретним зубом. Вибір типу щипців багато в чому залежить від індивідуальних особливостей будови зубів людини.

Як вже було зазначено, видалення зуба умовно ділиться на два види: просте і складне. Незалежно від складності, етапи видалення зуба однакові. Спочатку проводиться підготовка, вона включає в себе анестезію, відгин тканини навколо зуба. Далі відбувається безпосередньо сам процес. Зуб видаляється за допомогою щипців.Заключний етап – це створення згустку крові в лунці, який в подальшому сприяє швидкості загоєння рани.

Ми живемо в той час, коли люди постійно кудись поспішають і поспішають. Через це, питання “скільки триває видалення зуба?” цікавить практично кожним пацієнтом. Важливо розуміти, що будь-який стоматолог без проведення попереднього огляду не зможе відповісти на це питання, оскільки час операції повністю залежить від її складності і типу видаленого зуба.

Просте видалення зуба.

В кожному сучасному стоматологічному кабінеті, звичайний процес екстракції зуба починається зі знеболюючого. Місцева анестезія може вводитися безпосередньо під зуб або ж уколом в щоку (в залежності від сприйняття знеболюючого пацієнтом). Далі за допомогою спеціального пінцета відбувається відділення тканини ясен від основи зуба. Ця процедура дозволяє стоматологу міцно вхопитися за зуб щипцями. Лікар проводить ряд руху, намагаючись розхитати зуб, і в результаті видаляє його з лунки.

Існують винятки, в яких видалення зуба за принципом маятника неможливо, в цьому випадку рухи здійснюються по колу.

Складна екстракція зуба.

Складне видалення зуба вважається таким якщо причина хірургічного втручання викликана:

  • пухлиною;
  • кістою;
  • пародонтитом третього і четвертого ступенів
  • видаленням четвертого зуба для виправлення прикусу;
  • сильним викривленням коренів.

Складною екстракцією зуба вважається будь-яка операція, виконання якої неможливо з використанням лише щипців. Підготовчий етап також включає в себе анестезію, крім цього створюється доступ до кореня. Це відбувається за допомогою надрізу окістя, або ж ясен. Використання конкретного набору інструментів і застосування певної техніки залежить від індивідуальних особливостей видаленого зуба.

Час загоєння після видалення.

Час загоєння зуба може змінюватися в залежності від складності проведеної операції. Якщо вона проходила просто, то процес первинного загоєння не займає більше одного місяця і проходить повністю безболісно. Він відбувається в кілька етапів:

  1. Перші 15 хвилин – утворюється згусток крові.
  2. 4-8 днів – більша половини згустку перетворюється в грануляцію, одночасно з цим починає утворюватися новий шар епітеліального покриву.
  3. Два тижні – відбувається повна епітелізація лунки.
  4. Місяць – остеоїдна тканина заповнює лунку зсередини.
  5. Півтора місяці –  починає утворюватися кісткова тканина.
  6. 3-4 місяці –  кісткова тканина повністю заповнює лунку.

Час загоєння лунки після складного видалення або ж після інфекційного захворювання значно збільшується. У деяких випадках термін може досягати позначки в один рік.

Догляд та рекомендації.

Важливо розуміти, що процес екстракції зуба відноситься до класу хірургічних операцій. Навіть після простої операції, загоєння лунки буде супроводжуватися досить неприємними відчуттями в ротовій порожнині. Для забезпечення максимального комфорту після видалення зуба потрібно дотримуватися таких рекомендацій:

  • При сильній кровотечі: після операції дантист покладе до лунки ватний тампон,але, якщо після закінчення двадцяти хвилин кров не зупиниться, то потрібно самостійно замінити вату і прикласти її ще на годину. В подальшому процесі загоєння необхідно також прикладати ватний тампон при кровотечі.
  • Після припинення дії знеболюючого настає момент, коли біль проявляється. В ідеалі, після повернення зі стоматологічного кабінету додому, рекомендується поспати. Якщо біль не дає вам цього зробити, то необхідно прийняти анальгетик.
  • При сильному болі можна прикладати охолоджуючі компреси.
  • Два-три дні після екстракції зуба не рекомендується займатися фізичним навантаженням.
  • Обов’язково потрібно виключити зі свого раціону горіхи, жорстке м’ясо, сильно гарячі і сильно холодні продукти та інші страви, які подразнюють або навантажують ротову порожнину.

Що не можна.

Крім рекомендацій існують і заборони. Після видалення зуба в жодному випадку не можна:

  • не можна полоскати рот, тоскільки це може спричинити втрату згустку крові, що, в свою чергу, значно збільшить термін загоєння лунки;
  • не можна їсти надмірно гарячу і надмірно холодну їжу;
  • протягом трьох-п’яти днів не можна приймати гарячі ванни, ходити в лазню, сауну, солярій і т.д.;
  • не можна довгий час перебувати на холоді й морозі;
  • забороняється проникати в лунку зубочистками та будь-якими іншими предметами, оскільки найменший неакуратний рух може спричинити травмування ясен;
  • пацієнти, які страждають захворюваннями серцево-судинної системи, повинні стежити за своїм артеріальним тиском.Правильний догляд за лункою зуба, дозволяє максимально скоротити час загоєння. При недотриманні вищеописаних правил лунка може запалитися, що в майбутньому спричинить ураження всієї порожнини рота, ясен і сусідніх зубів. У будь-якому випадку, при виникненні будь-яких проблем, потрібно якнайшвидше відвідати стоматологічний кабінет.

Альвеоліт після видалення зуба.

Альвеоліт – це захворювання, виражене гниттям лунки зуба. Воно може виникнути з різних причин. Найчастіше це відбувається внаслідок механічного втручання і пошкодження ясен. Також причиною розвитку альвеоліту може стати слабка імунна система. Ознаками розвитку даного захворювання є:

  • значно виражений ниючий біль;
  • відсутність згустку крові в лунці;
  • краї лунки набули яскраво червоного відтінку;
  • при торканні ясен відчувається сильний біль.

При появі хоча би однієї з вищеописаних ознак, необхідно в найкоротші терміни звернутися за допомогою. Справа в тому, що на початкових стадіях розвитку даного захворювання його можна побороти, використовуючи консервативний метод лікування. Стоматолог підбере комплекс антибіотиків, беручи до уваги індивідуальні особливості пацієнта, і покладе лікарський засіб в лунку. Окрім цього, можуть також бути призначені антисептики для полоскання ротової порожнини. Якщо ж лікування альвеоліту медикаментозними засобами не дало жодного ефекту або ж хвороба є на пізній стадії, то застосовується хірургічне втручання.

Пропонуємо подивитися відеоролик про “Альвеоліт” від наших колег-стоматологів.

Дантист проводить повну очистку лунки від різних забруднень і гною. Іноді у пацієнта з вени забирається кров і поміщається в лунку. Ця процедура необхідна для створення згустку і застосовується вона в тих випадках, коли судини в лунці надмірно стиснуті через втручання, і це перешкоджає нормальному надходженню крові.

Вартість процедури видалення зуба.

Люди, яким потрібно провести екстракцію зуба, дуже часто запитують “скільки коштує видалення зуба?”. Однозначної відповіді на це питання немає, оскільки це залежить від індивідуальних особливостей людини, типу зуба, складності операції і т.д. Не варто економити на своєму здоров’ї. Звертаючись в дешеві стоматологічні поліклініки, ви дуже ризикуєте. Погодьтеся, краще заплатити один раз за якісну послугу, ніж ризикувати своїм здоров’ям і витрачати кошти на відновлювальні процедури після неякісного видалення.