Пластична хірургія

Кісткова пластика – що це таке і для чого вона необхідна.

Кісткова пластика – це мікрохірургічна операція з нарощування / відновлення кісткової тканини верхньої / нижньої щелепи перед імплантацією зубів. Частоякісна імплантація неможлива без даного підготовчого етапу.  Справа в тому, що після втрати зубів, з тієї чи іншої причини, щелепи швидко атрофуються до рівня, так званої “базальної кістки”.  У разі повної втрати зубів може залишитися, як кажуть,” вузький обруч ” в нижній або “плоский млинець” кістки у верхній щелепі.  

Будьте уважні, вибираючи стоматологічну клініку для нарощування кістки перед імплантацією, оскільки для даної операції необхідне дороге обладнання та кваліфіковані фахівці, які володіють технікою нарощування кістки. При кістковій пластиці, визначається товщина кістки для вкручування імплантатів. Якщо не дотримуватися цих вимог, то атрофія кісткової тканини буде прогресувати. Це спричинить опускання рівня ясен або рухливість імплантату.

Для успішної кісткової пластики потрібно одна або комбінація таких трьох амбулаторних процедур:

  1. Збереження альвеолярного відростка або спрямована тканинна регенерація (СТР).  
  2. Прищеплення блоку кісткового трансплантата.  
  3. Процедура синус-ліфтингу (застосовується при наявності недостатньо високої кісткової тканини при імплантації бічних відділів верхньої щелепи).

Метод кісткової пластики СТР (спрямована тканинна регенерація).

Цей метод часто застосовується при нарощуванні кістки. Він менш травматичний і більш простий для пацієнта. За допомогою даної методики можна збільшити кістку в висоту і ширину. Також при використанні СТР можлива одночасна постановка імплантату. При методі СТР підсаджують кістковий матеріал. Він може бути як синтетичний, так і натуральний.  Найкраще використовувати натуральну (аутогенну) підсадку кістки, таким чином відсутній ризик відторгнення. Але при цьому необхідно зробити додаткову операцію для забору кістки.  А також при СТР можливе використання матеріалів з бичачої кістки. Вони ефективні, але можливий ризик перенесення інфекції. У разі використання синтетичних матеріалів, вони безпечні, але не такі ефективні як натуральні.

При цьому методі кісткової пластики стоматологи – хірурги використовують спеціальну мембрану. Вона накладається поверх підсадженого кісткового матеріалу. Спеціальна мембрана ізолює кістковий матеріал від м’яких тканин.

Метод прищеплення блоку кісткового трансплантата.  

Дана процедура включає в себе видалення невеликого блоку кістки (близько 1 см кв.) з нижньої щелепи, і пересадку даного блоку в необхідній ділянці кісткової тканини. Потім трансплантат прикріплюється одним або двома крихітними гвинтами і покривається спеціальною захисною мембраною. Після цього необхідно тривале загоєння.  Пропонуємо Вам ознайомитись з відео про те, як відбувається ця процедура.

Можливі ускладнення під час операції кісткової пластики.

Через лінію швів можливі невеликі розриви внаслідок чого оголюються спеціальні захисні мембрани. У 80% це спричиняє нагноєння.  Також можливе відторгнення трансплантата (у випадку з підсадки кісткового блоку). Це відбувається в зв’язку з низькою швидкістю васкуляризації. Лікар стоматолог повинен зреагувати миттєво! Необхідно видалити всі матеріали з-під слизової оболонки порожнини рота. Потім необхідно через деякий час, зробити повторну кісткову пластику. 

Успіх будь-якої операції на 99 % залежить від лікаря, в нашому випадку хірурга-стоматолога.

Ціна на нарощування кісткової тканини для імплантації- стоматологія “Олексюка” м.Тернопіль.

Щоб відповісти на питання, скільки коштує кісткова пластика під імплантати, необхідно визначити фактори, від яких вона залежить. По-перше, кожен випадок індивідуальний і лікар визначає метод і обсяг самої операції (кількість зубів, на яких проводиться операція). По-друге, існують як дешевші матеріали, так і дорожчі. Вся вартість даної операції обговорюється з пацієнтом і тоді затверджується.

За більш детальною інформацією звертайтесь за телефоном: +38 (098) 130 13 71

 Запишіться на безкоштовну консультацію!


Синус – Ліфтинг – операція з нарощування кістки верхньої щелепи.

Синус – ліфтинг – це процедура нарощування кісткової тканини верхньої щелепи. Справа в тому, що у верхній щелепі є гайморова пазуха (так би мовити, повітряна порожнина). Через дефіцит кісткової тканини імплантат може, як би провалитися в гайморова пазуху і не бути міцно зафіксований.

Показання для проведення процедури синус – ліфтинг.

Може бути кілька причин, чому кількість кісткової тканини, що знаходиться в верхній щелепі пацієнта недостатня для розміщення зубного імплантату.

Можливо була пошкоджена кістка внаслідок попередньої хірургічні процедури (наприклад, важке видалення зуба) або дефектів пародонта (ясен). Часто зустрічається проблема, коли розмір і форма гайморової пазухи є відносно більші в порівнянні з розміром верхньої щелепи. Через це товщина кісткової тканини недостатня для вживлення імплантату.

Підготовка до процедури синус – ліфтинг.

Кісткова тканина, яка використовується при підйомі синуса, може бути взята з вашого власного тіла (аутогенна кістка), також аллогенной кістки або з коров’ячої кістки (ксенотрансплантата). Якщо ваша власна кістка буде використовуватися під час синус-ліфтингу, вона буде взята з інших областей вашого рота або тіла (рідко).

В дуже крайніх випадках хірург видаляє кістку з вашого стегна або гомілки (кістку під коліном). Вам знадобиться рентгенівський знімок, зроблений перед підйомом синуса, щоб дантист міг вивчити анатомію щелепи і пазухи. Вам також може знадобитися спеціальний тип комп’ютерної томографії (КТ).  Це сканування дозволить стоматологу точно виміряти висоту і ширину вашої існуючої кістки і оцінити стан вашого синуса.

Якщо у вас сезонна алергія, ви повинні запланувати процедуру, коли вона неактивна.

Як відбувається процедура синус-ліфтингу (підйом гайморової пазухи).

Конкретний метод, який використовує стоматолог може варіюватися. Але традиційно ця операція виконується таким чином:

  1. За допомогою ультразвукового п’єзохірургічного апарату і спеціальної насадки в місці, де буде згодом встановлено імплантат, робиться невеликий отвір.
  2. Досвідчений хірург-стоматолог піднімає дно гайморової пазухи, відшаровуючи слизову оболонку.
  3. У створеному віконці закладається кісткова крихта. Після того, як простір під слизовою оболонкою буде заповнено, можна закривати віконце колагенової мембрани, потім за допомогою декількох стібків ясна закріплюють на колишньому місці.

У деяких випадках можливо, що стоматолог буде розміщувати зубний імплантат одночасно з виконанням синус – ліфтингу. Але в більшості випадків проходить період загоєння від шести до дев’яти місяців перед тим, як буде вкручений зубний імплантат.

Синус – ліфтинг післяопераційний період – рекомендації.

Після проведення такої процедури у вас може з’явитися набряк. У вас може кровоточити з рота або носа. Після синус – ліфтингу ви можете дуже пчихати і часто видувати ніс. Це може спричинити переміщення кісткового трансплантата і послабити шви. Стоматолог може призначити вам сольовий розчин, щоб зберегти внутрішню оболонку вашого носа мокрою і призначити ліки, щоб запобігти застою і запаленню.

Так само вам призначать знеболюючі препарати, антибіотик і антимікробну рідину для полоскання рота, а також для запобігання розвитку інфекції. Більшість пацієнтів відчувають лише невеликий дискомфорт після процедури синус ліфтингу.

Через 7-10 днів ви знову зустрінетеся зі своїм стоматологом. Лікар оцінить місце хірургічного втручання і видалить шви, якщо вони не розчиняться самі. Вас можуть попросити повернутися ще кілька разів в клініку, щоб переконатися, що післяопераційна ділянка заживає без ускладнень. Після синус-ліфтингу вам потрібно почекати кілька місяців, щоб кістковий матеріал затвердів і з’єднався з вашої щелепою.

В залежності від прищепленого матеріалу, який використовувався, імплантати можна вкручувати протягом 4-9 місяців. У сучасній стоматології фахівці почали використовувати білки, чинники зростання, щоб допомогти новій тканині затвердіти швидше.

Ускладнення.

Основний ризик синус-ліфтингу полягає в тому, що синусова мембрана може бути проколота або розірвана. Якщо відновити її не вдалося, то хірург – стоматолог зупиняє процедуру і дає час для загоєння. Зазвичай це займає кілька місяців. Вилікувана мембрана має тенденцію бути більш густою і сильною, а це означає, що друга спроба синус – ліфтингу, буде успішною.

Однак на успіх впливають й інші фактори. Інфекції –  є ризиком для будь-якої хірургічної процедури. Після синус-ліфтингу це рідкість. У дуже рідкісних випадках існуюча кістка не приживається з матеріалом кісткового трансплантата, а прищеплена ділянка не розвиває кровопостачання. Якщо це станеться, будь-які імплантати, розміщені в цій області, не будуть приживатися. У такому випадку процедура робиться повторно.

Коли дзвонити фахівцю після операції.

Зверніться до стоматолога, якщо:

  • Будь-яка пухлина або біль погіршується з плином часу. (Вона має зменшитися після перших двох днів або близько того).
  • Кровотеча не припиняється через 1-2 дні.
  • Кровотеча яскраво-червоне і безперервна. (Звичайне кровотеча після цієї процедури повільно зупиняється і стає темно-червоною з можливими згустками).
  • Ви думаєте, що кістковий матеріал був вибитий після пчихання або видування вашого носа.
  • Біль не зменшується з часу.
  • У вас підвищилася t * тіла.

Пацієнти не повинні боятися, що дана процедура буде мати несприятливий вплив на їх гайморові пазухи або викликати хронічний біль в синусі. Наш досвід в цій процедурі великий і тривалий. Його використання було звичайним явищем протягом багатьох років в нашій клініці.

Вартість синус – ліфтингу в стоматології Олексюка

Підняття дна гайморової пазухи (синус ліфтинг) в нашій клініці вартує від 3500 грн. Ціна може змінюватись в залежності від конкретного випадку. У будь-якому випадку, не варто економити на своєму здоров’ї. Звернувшись в стоматологію “Олексюка”, ви можете бути впевнені в якості проведеної операції. Наша клініка обладнана новітнім обладнанням та стоматологічними матеріаласмі. Наші стоматологи мають великий досвід за плечима і регулярно підвищують свою профкваліфікацію.

За більш детальною інформацією зверніться за телефоном: (0352) 40 00 08 або (098) 130 13 71


Пластика вуздечок губ

У кожної людини є спеціальна перемичка на слизовій, за рахунок якої забезпечується кріплення губи до щелепної кістки. Вона не повинна провокувати проблем при пережовуванні їжі, викликати дискомфорту при розмові. Однак деколи бувають патології її розвитку, які вимагають призначення пластики вуздечки губи.

Опис процедури

Пластика вуздечки губи – це операція, під час якої підрізається тканина вуздечки. Вуздечка губи – це частина ротової порожнини, яка має вигляд складки слизової. Вона необхідна для забезпечення нормального фіксування верхньої губи до ділянки щелепної кістки. Звично вуздечка вплітається в ясенну тканину на відстані 0,5-0,8 см від шийок передніх різців. А якщо вуздечка губи заходить за ділянки передніх різців, а точок кріплення зовсім не видно, то тоді вона вважається надто вкороченою. Зазвичай цю патологію лікар виявляє відразу при візуальному обстеженні. Дана процедура повинна виконуватися, коли до цього є покази, а також лише за направленням лікаря.

Навіщо підрізають вуздечку верхньої губи.

При нормальному розвитку вуздечки можна вільно вимовляти звуки, слова, виконувати правильне артикулювання, здійснювати рух губами, відкривати і закривати рот.

Зверніть увагу! Якщо є патології і дефекти в розвитку вуздечки, спостерігається погана рухливість губ, виникають проблеми в їх функціонуванні, а також з’являються різні зовнішні дефекти.

Пластика вуздечки губи потрібна для запобігання таких неприємних наслідків як:

  • Поява розладів при смоктанні у дітей. Зазвичай у новонароджених дітей верхня губа приймає більшу участь в смоктанні , а якщо є патології в її розвитку, то можуть з’явитися проблеми при природному годуванні.
  • Виникнення проблем зі звучанням слів. Коли вуздечка вкорочена, спостерігаються порушення в її формуванні та вимові. Часто ця патологія спричиняє проблеми при вимові губних звуків, голосних. У цих ситуаціях логопед радить робити коригування цієї частини, після цієї процедури всі дефекти при вимові повністю зникають.
  • У дорослих коротка вуздечка може викликати порушення прикусу і проблем при пережовуванні їжі, в результаті, це спричиняє розлад діяльності травних органів.
  • Наявність короткої вуздечки, а також її близьке прикріплення до ділянки краю в альвеолярному відростку може спричинити відтягування міжзубних сосочків в проміжку передніх зубів. У підсумку в кістковій тканині з’являється ділянка між ділянками лунок зубів, яку також називають діастемою. Додатково, може збільшитися розмір простору між коронками.
  • Вкорочена вуздечка спричиняє відтягування ясен, в результаті цього з’являється ясенна кишеня, відбувається відкладення каменів і виникає запалення ясен.
  • Аномальне кріплення може викликати нестійкість зубів, оголення кореневих ділянок, підвищення чутливості.
  • Якщо є широка вуздечка, то відбувається підвищене скупчення частинок їжі, а також утворення нальоту на поверхні зубів;

Коригування вуздечки потрібно не лише для усунення перерахованих вище неприємних наслідків, але й для профілактичної лікувальної терапії патологій пародонту і запалень в порожнині рота.

Які показання для виконання пластики вуздечки губи.

Коригування робиться, якщо є такі чинники:

  • пластика часто призначається, коли наявний проміжок між передніми зубами. У цих ситуаціях широка вуздечка заважає нормальному сходженню різців до центральної ділянки. У зв’язку з тим, що постійно проявляється підвищений тиск, проміжок поступово стає більшим і відбувається зміщення зубів в різні боки. Також при пошкодженні міжзубного сосочка з’являється пародонтит;
  • рекомендується застосовувати під час ортодонтичної лікувальної терапії. Всі м’які тканини ротової порожнини, а також вуздечка губи, викликають підвищений тиск на зуби і провокують порушення прикусу. Якщо необхідна ортодонтична лікувальна терапія, то спочатку виконується пластика вуздечки губи;
  • якщо є патології пародонту, а також ризик їх виникнення. Зазвичай, в таких випадках, коротка вуздечка спричиняє стягування слизової тканини в ділянці основи зубів, це викликає оголення коренів;
  • пластика вуздечки губи рекомендується в підготовчий період перед постановкою зубних протезів. Якщо вуздечка вкорочена, то вона може викликати скидання протезних елементів;
  • Пластика вуздечки рекомендується при проблемі у вимові слів, при проблемному вимовлянні звуків та інших проблемах дикції. Але точно визначити, чи потрібно підрізати вуздечку верхньої губи, зможе лише фахівець при обстеженні.

Коли краще робити цю процедуру.

Незважаючи на те, що пластика вуздечки губи вважається досить простим, легким оперативним втручанням, що не викликає серйозних ускладнень зі здоров’ям, обов’язково потрібно знати, коли краще підрізати. Наприклад, новонародженим цю процедуру рекомендується виконувати, коли  існують проблеми при природному годуванні.

Важливо! Бажано дітям виконувати цю операцію при досягненні п’ятирічного віку, коли передні зуби прорізалися на 1/3 частину. Якщо виконується пластика вуздечки губи в цей період, то не буде спостерігатися прояв діастеми, і передні зуби будуть рости в нормальному положенні.

Багато лікарів рекомендують виконувати цю операцію, коли діти досягли 7-8 років. У цей період зазвичай 4 верхніх різці повністю виростають і формуються. Дану процедуру рекомендують проводити лише дорослим і підліткам.

Протипоказання.

До протипоказань цієї операції відносяться такі стани і хвороби:

  • Наявність хронічних патологій слизової оболонки порожнини рота.
  • Не рекомендується виконувати при остеомієліті.
  • Якщо є множинний карієс в ускладненій формі.
  • При опроміненні голови і шиї.

Також є загальні протипоказання, серед яких виділяються такі стани:

  • не виконується при церебральних ускладненнях;
  • при дисморфофобії;
  • корекція не робиться при зловживанні алкогольними напоями;
  • при психічних патологіях;
  • не можна робити при захворюваннях крові;
  • при наявності інфекційних патологій в загостреній стадії;
  • при хронічних захворюваннях;
  • якщо є онкологічні патології;
  • при наявності колагенозу, цей стан характеризується схильністю до формування рубців.

Підготовчі процедури перед операцією.

Для того, щоб пластика вуздечки губи пройшла успішно і всі патології в розвитку були повністю усунені, потрібно правильно підготуватися до операції. Для цього потрібно виконати такі рекомендації:

  1. Перед проведенням операції потрібно провести очищення і дезінфікування ротової порожнини;
  2. Додатково лікарі можуть порекомендувати здати аналізи, вони допоможуть виявити наявність захворювань і протипоказань;
  3. Деколи призначається проведення рентгенофлюрографії, але вона проводиться рідко, тому що операція швидка і малотравматична;
  4. Перед тим, як буде розпочата пластика вуздечки, дитину обов’язково потрібно погодувати. Операція, яка робиться натще, набагато складніше переноситься, також можуть виникнути проблеми в згортанні крові.

Способи підрізання вуздечки верхньої губи.

Виділяють такі види підрізання:

  • якщо вуздечка губи має вузьку структуру, яка схожа на прозору плівку, при цьому вона не прикріплюється до ділянки краю альвеолярного відростку, то рекомендується проводити френотомію або розсічення. При такому оперативному втручанні виконується розтин поперек, далі накладаються шви вздовж;
  • якщо є широка вуздечка, то тоді рекомендується проводити френектомію, а саме її висічення. Під час цього виду операції виконується розрізання в ділянці натягнутого гребеня, в той самий період робиться висічення міжзубних сосочків і тканини, які знаходяться в ділянці кісткового проміжку між коренями розставлених передніх зубів.

Також пластика вуздечки губи може виконуватися за допомогою френулопластики, під час якої виконується переміщення точки кріплення. Цей вид операції може виконуватися за допомогою двох способів.

Y-видна френулопластіка. Під час цієї процедури виконують висічення зафіксованої вуздечки за допомогою скальпеля або ясенних ножиць. Далі на слизовій тканини залишається дефект у вигляді ромба. Після цього розрізаний край слизового шару за допомогою распатора відсувають всередину ділянки, яка утворилася. У цій ділянці виконується його фіксування до окістя за допомогою шва з вузловою структурою, потім проводиться накладання швів на рану.

Z-видна френулопластика. Для початку виконується замороження, потім виконується вертикальне розрізання, яке проходить по центру. З двох сторін від нього виконуються два надрізи косого виду, які повинні мати кут нахилу від 60 до 85 градусів. В результаті повинні утворитися два клаптики з трикутною формою, але при цьому центральний розріз повинен перейти в ділянку горизонтальної площини. Після цього за допомогою распатора виконується відшаровування підслизової тканини уздовж окістя, далі робиться зшивання горизонтального розрізу. До ділянки окістя клапті прикріплюються кетгутом.

Як доглядати за порожниною рота після пластики вуздечки верхньої губи.

Оскільки пластика вуздечки губи це легке, швидке оперативне втручання, то відновлення після неї проходить досить швидко і практично без ускладнень. Однак після закінчення дії анестетика можуть з’явитися  неприємні больові відчуття. Тому важливо дотримуватися кількох рекомендацій щодо догляду:

  • Кожного дня потрібно проводити необхідні процедури щодо гігієни порожнини рота – чищення зубів два рази на день, чисщення ясен, язика, а також полоскання рота антисептичними розчинами;
  • Приблизно на два дні варто відмовитися від вживання занадто гарячої і твердої їжі;
  • На другий чи третій день потрібно відвідати лікаря, який проведе післяопераційний огляд.
Це цікаво! Для пацієнтів в підлітковому і дорослому віці додатково рекомендується проводити спеціальну міогімнастику – це комплекс вправ, який забезпечує зміцнення жувальної і мімічної м’язової тканини. Приблизний відновний період становить близько 4-5 днів. За цей проміжок часу повністю усуваються неприємні відчуття, а також спостерігається відновлення і зникнення всіх ранок.