Головна / Протезування зубів - Мистецтво реставрації

Протезування зубів - Мистецтво реставрації

протезування зубівПротезування зубів - це метод відновлення зубів при частковій або повній їх відсутність.
 
Розділ протезування відносять до ортопедичної стоматології. Будь ласка, не плутайте ортодонтию з ортопедії. Так як перша займається питанням виправлення прикусу (брекет-систем різних видів) - естетична сторона питання. Однак пам'ятайте, що правильний прикус це гарантія тривалості життя ваших зубів. Ми не просто пов'язали два цих поняття, тому що взаємозв'язок зовнішньої краси зубів і здоров'я завжди була і залишається.
 

Найпоширеніші і основні показання до протезування зубів.

Можна виділити декілька чинників при яких необхідне лікування зубів за допомогою протезування:

 • Патологічна стертість зубів - у деяких людей процес стирання зубів стає дуже інтенсивним. Це свого роду захворювання при яких зменшуються тверді тканини зуба і руйнується емаль. Дана проблема зустрічається у 12% людей. І є прямим свідченням до протезування за допомогою коронок або вінірів.
 • Руйнування здебільшого коронки зуба - це трапляється коли у людини сильна запущена стадія карієсу. Стоматолог - терапевт не має можливості відновити сильно зруйновану коронку. Одна зі стінок зуба може просто бути втрачена.
 • Реставрація зубів звичайними пломбами неможлива. Тут відновлення зуба проходить за допомогою мікропротезування - вкладками і встановлюються коронки. Також сюди можна віднести протезування зубів при пародонтозі. В Стоматології "Олексюка" Вам буде призначено якісне лікування.
 • Повністю зруйнована коронка зуба. Зуб зруйнований до такої міри, що залишається тільки лише корінь. Тоді встановлюються спеціальні штифти. 
 • Повна відсутність зубів. Цей факт є одним з поширеним показаннями до протезування. Тут можуть застосовуватися різні методи протезування які залежать від особливостей дефектів зубного ряду. Можуть бути незнімні протези або знімні які мають різні конструкції.
 • Дефекти зубного ряду. Фахівці стоматологія "Олексюка" відзначають, що чим старше пацієнт тим більше у нього дефектів зубів. Наші досвідчені фахівці допоможуть зробити правильний вибір відповідної конструкції зубного протеза для вас.Дефекти зубного ряду. Фахівці стоматологія "Олексюка" відзначають, що чим старше пацієнт тим більше у нього дефектів зубів. Наші досвідчені фахівці допоможуть зробити правильний вибір відповідної конструкції зубного протеза для вас.

Ще по темі:ще по теміЛікування карієсу. ще по теміЛікування каналів зуба.ще по теміЛікування періодонтиту.

Класифікація (види, способи) протезування зубів.

Кожній людині потрібен індивідуальний підхід при протезування зубів. Так як характер фіксації в порожнині рота зубних протезів є різний. Тому в ортопедичній стоматології протезування можна розділити на три основні класифікації або три види:

 1. Знімне протезування - це виготовлення знімного протезу для відновлення втрачених зубів у пацієнта. Ліквідується дефекти зубного ряду за допомогою знімних протезів. Часто застосовується при повній або частковій відсутності зубів. Але є деякі випадки коли знімне протезування застосовується на невелику ділянку дефектів зубного ряду. Даний вид знімного протезування а можна розділити умовно на три види:
  • Частково знімні протези;
  • Умовно знімні протези;
  • Повність знімні протези;знімні зубні протези
 2. Незнімне протезування - це вид протезування зубів при якому відновлення одного зуба або частини його, а також при відсутності зуба зовсім незнімними протезами. Який фіксується стоматологом в порожнині рота остаточно. Пацієнт при цьому носить не знімний протез постійно. За допомогою стоматологічних матеріалів з'єднуються (фіксуються) частину виготовленого протеза (незнімного) і збережені частини коронки зуба і або ж кореня зуба. Часто незнімні протези встановлюються на зуби йдуть підряд. Цей вид протезування можна розділити також на три методу:
  • Протезування зубів коронками;
  • Протезування зубів частковими коронками;
  • Протезування зубів мостоподібними протезами;незнімні зубні протези
 3. Комбіноване протезування - це класифікація протезування зубів поєднує в собі елементи часткового знімного і незнімного протезування.

Як відбувається протезування зубів.

процес протезуваняя зубів

1.Перший етап лікування це консультація у стоматолога, конкретно у стоматолога - ортопеда. Лікар оглядає пацієнта, після чого складає план лікування і обумовлює з пацієнтом всі можливі варіанти протезування. З них пацієнт вибирає для себе оптимальний варіант і стверджує його. Коли складається план лікування стоматолог ортопед обов'язково враховує лікування карієсу, пульпіту, пломбування каналів зуба, можливе видалення зубів які не підлягають лікування та інше.

Далі доктор підбирає для вас спеціальні коронки або мостовидні протези для протезування. Також ви відразу ж обговоріть з нашим стоматологом вартість і терміни лікування.

2. На другому етапі проходить сам процес протезування. Шліфуються зуби і залишаються кукси (за своєю суттю, це зменшений в розмірі зуб на який встановлюватиметься коронка). Далі стоматолог знімає зліпок який в подальшому буде є основою для виготовлення металокерамічної коронки зубним технікам.

Дуже часто наші стоматологи приїжджають пацієнти здалеку. І у них немає можливості залишитися в місті на весь період лікування. Тому ми робимо ми зліпок виготовляємо коронки. А саму установку ми проводимо в їх наступний приїзд. А таким пацієнтам тимчасово встановлювати пластмасові коронки.

Види зубних протезів - які краще вибір за Вами.

У наш час крім традиційних знімних протезів (так званої в народі вставною щелепи), були розроблені протези нового покоління. До них належать такі:

  • зубні коронки

   Зубні коронки - вони бувають металокерамічні (включаючи матеріали дорогоцінне або напівдорогоцінне), литі, штамповані металеві коронки, коронки які були виготовлені на каркасі з діоксиду цирконію та оксиду алюмінію, пресовані цілісно керамічні коронки, композитні, металокомпозитні, пластмасові та металлопластмассовие.
   Тут потрібно відзначити що коронки поділяють на тимчасові та постійні якщо брати терміни то тимчасові виготовляється від двох тижнів до восьми місяців, для того щоб повністю стабілізувати процес жування. Вони дешевше але величезним мінусом таких коронок є те, що погіршується гігієна, з'являється запальні процеси з боку м'яких тканин оточуючих пластмасову коронку. Тому на тривалий термін краще виготовляти коронки виконані з металокомпозитних або металлопластмассових матеріалів. Вони мають кращу крайову адаптацію до уступу кукси зуба.

Бюгельні зубні протези (дугові), вони мають литий каркас і акрилову основу знімною частини. Так само до даного виду можна віднести пластинкові зубні протези, малі сідлоподібні протези, нейлонові протези.Всі ці види зубних протезів мають замок (кріплення), які так само поділяються на різні типи фіксації:

  • Кламерної фіксація
  • Замкова фіксація
  • Телескопічна фіксація
  • Кріплення протезів за допомогою пелотів
 • Протезування на імплантатах. Детальніше про гнемо ви можете прочитати тут.

Стоматологія "Олексюка" використовує тільки найкращі протези які допоможуть вам відновити жувальну функцію та естетику зубного ряду.

"Який протез найкращий?" - Запитаєте Ви.

Відповідь на це питання ви дасте собі самі, після того як наші стоматологи - ортопеди проаналізують безліч факторів підбираючи для Вас конструкцію. Тільки потім, в індивідуальному порядку, пропонується пацієнту кілька варіантів зубних протезів на вибір, які підійдуть у вашому конкретному випадку. У нашій клініці ми пропонуємо пацієнтам тільки протези виконані з гіпоалергенних матеріалів. Конструкції запропонованих протезів щільно прилягають до слизової ясна отож знижена ймовірність попадання їжі і розмноження інфекції в непотрібних місцях порожнини рота.

Ми даємо гарантію, що зубні протези встановлені в клініці "Олексюка" прослужить вам багато років, так як вони не поступаються за міцності своїх зубів.

 Часті питання наших пацієнтів - поради наших стоматологів.

Чи потрібно знімати зубні протези на ніч?

Це питання стосується знімного протезування. Сучасні протези не обов'язково знімати під час сну. дуже важливо навчитися їх правильно зберігати і надягати. Звичайно без тренування тут не обійдешся. Спробуйте кілька разів зробити це перед дзеркалом а далі руки "наб'ється" і ви будете виконувати всі маніпуляції з вашим протезів легко і швидко.

Пам'ятайте, що обов'язково потрібно знімати протеза коли ви відчуваєте неприємне печіння на слизової оболонки, або у вас сильна сухість у роті. Або у вас є на тілі або в роті якась висип або інші алергічні прояви.

Як звикнути до зубних протезів?

Після установки протезів у вас можуть виникнути деякі незручності так як все-таки протез це чужорідне тіло в вашому організмі. Можливо з'явиться сильне слиновиділення (тут вам допоможе вода - пийте маленькими ковтками). Можливий блювотний рефлекс (ми рекомендуємо вам глибоко дихати через ніс, а також прополоскати рот сольовим розчином і спробувати розсмоктувати льодяники). Можлива втрата смаку.

Ви можете відчувати дискомфорт під час пережовування їжі - в перші тижні після установки протеза відмовитеся, будь ласка, від твердої їжі виключіть зі свого раціону горіхи, жорстке м'ясо, яблука які можуть завдавати вам дискомфорт.  Їжте тільки м'яку їжу, нарізуйте її на дрібні шматочки якщо в цьому є необхідність.

Як відновити дикцію після протезування зубів?

Зазвичай мова відновлюється через дві три тижні. І все ж ми рекомендуємо вам робити деякі вправи - читайте вголос плавно і протяжно. Вимовляєте скоромовки і приділяти особливу думку увагу згодним звуків.

 Грамотне протезування на Європейському рівні за доступну Тернопільську ціну.

Коли заходить питання про необхідність відновлення зубів за допомогою протезів, люди починаю лякатися - мало того що боляче, та ще й дорого. Ви повинні пам'ятати, що призначення лікаря стоматолога про необхідність реставрація зуба за допомогою протезів - це не вирок, а життєва необхідність.

Ми можемо дати вам гарантію того що ні будемо здирати з вас гроші, як це роблять пересічні приватні стоматології. Ми запропонуємо всі можливі варіанти лікування для того щоб заощадити їх.

Наприклад, можна відновити частину зуба на кілька років за допомогою медичної штифтів і різних композитних матеріалів. Дана процедура значно економніше ніж протезування. Або якщо вам необхідно протезування жувальних зубів які знаходиться поза зоною посмішки, то установка металевої коронки буде в рази дешевше ніж металлокерамической.

Також в стоматології "Олексюка" є можливість оплати в розстрочку. Нижче пропонуємо Вам ознайомитися з цінами на найпопулярніші процедури ортопедичного напрямки в нашій стоматології.

Коронка тимчасова. 800 грн.
Коронка цільнолита. 50$
Коронка металокерамічна. 100$
Коронка цільноцирконієва. від 100-150 
Вінір керамічний. 200 
Бюгель. від 250 
Ремонт перелому, перебазування протезу, переварювання зуба чи кламера. 650 грн.
Виготовлення індивідуальної капи на одну щелепу. 1700 грн.
Повний знімний протез. від 2000 грн.

 

 

За більш детальною інформацією звертайтесь за телефоном (0352) 40 00 08 або +38 (098) 130 13 71.

І пам'ятайте щоб захищати і захистити свої зуби, врятувати красиву посмішку і значно заощадити ваші гроші досить регулярно дотримуватися гігієни порожнини рота.

Відгуки на протезування зубів в Тернополі - Стоматологія "Олексюка"

Нам важливо знати Вашу думку про нашу роботу. Будь ласка, залишайте свої відгуки, коментарі та зауваження заповнивши просту форму, вказану в шапці сайту -  відгуки на протезування зубів в Тернополі