Головна / Пластика вуздечок губ

Пластика вуздечок губ

пластика вуздечки верхньої губиУ кожної людини є спеціальна перемичка на слизовій, за рахунок якої забезпечується кріплення губи до щелепної кістки. У нормі вона не повинна доставляти проблем при пережовуванні їжі, викликати дискомфорту при розмові. Однак іноді бувають патології її розвитку, при яких показана пластика вуздечки губи.

Опис процедури

Пластика вуздечки губи - це операція, при якій підрізає тканину вуздечки. Вуздечка губи - це частина ротової порожнини, яка виглядає у вигляді складки слизової. Вона необхідна для забезпечення нормального фіксування верхньої губи до області щелепної кістки. У нормі вуздечка вплітається в ясенну тканину на відстані 0,5-0,8 см від шийок передніх різців. А якщо вуздечка губи заходить за ділянки передніх різців, а точок кріплення зовсім не видно, то тоді вона вважається сильно укороченою. Зазвичай цю патологію лікар виявляє відразу при візуальному обстеженні. Дана процедура повинна виконуватися при наявності показань, а також тільки за направленням лікаря.

Ще по темі:ще по теміДитяча стоматологія. ще по теміВидалення зуба.

Навіщо підрізають вуздечку верхньої губи.

При нормальному розвитку вуздечки можна вільно вимовляти звуки, слова, виконувати правильне артикулювання, здійснювати рух губами, відкривати і закривати рот.

увагаЗверніть увагу! Якщо є патології і дефекти в розвитку вуздечки спостерігається погана рухливість губ, виникають проблеми в їх функціонуванні, а також з'являються різні зовнішні дефекти.

Пластика вуздечки язика потрібна для запобігання таких неприємних наслідків:

 • Поява розладів при смоктанні у дітей. Зазвичай у новонароджених дітей верхня губа приймає більшу участь в смоктанні , а якщо є патології в її розвитку, то можуть з'явитися проблеми при природному годуванні.
 • Виникнення проблем зі звучанням слів. При наявності укороченої вуздечки спостерігаються порушення в формуванні та вимові. Часто під час цієї патології проявляються проблеми при вимові губних звуків, голосних. У цих ситуаціях логопед радить робити коригування цієї частини, після цієї процедури всі дефекти при вимові повністю зникають.
 • У дорослих наявність короткої вуздечки може викликати появу порушення прикусу і проблем при пережовуванні їжі, в результаті це призводить до розладу діяльності травних органів.
 • Наявність короткої вуздечки, а також її близьке прикріплення до області краю в альвеолярному відростку може викликати відтягування міжзубних сосочків в проміжку передніх зубів. У підсумку в кістковій тканині з'являється область між ділянками лунок зубів, яку також називають діастемою. Додатково може збільшитися розмір простору між коронками.
 • Укорочена вуздечка викликає відтягування ясна, в результаті цього з'являється ясенна кишеня, відбувається відкладення каменів і виникає запалення ясен.
 • Аномальне кріплення може викликати нестійкість зубів, оголення кореневих областей, підвищення чутливості.
 • Якщо є широка вуздечка, то відбувається підвищене скупчення частинок їжі, а також утворення нальоту на поверхні зубів;

Коригування вуздечки потрібно не тільки для усунення перерахованих вище неприємних наслідків, але й для профілактичної лікувальної терапії патологій пародонту і запалень в порожнині рота.

коли треба підрізати вуздечку губи

За яких показаннях робиться пластика вуздечка губи.

Коригування робиться, якщо є такі чинники:

 • пластика часто призначається при наявності проміжку між передніми зубами. У цих ситуаціях широка вуздечка заважає нормальному сходженню різців до центральної області. У зв'язку з тим, що постійно виявляється підвищений тиск, проміжок поступово стає більше і відбувається зміщення зубів в різні боки. Також при пошкодженні міжзубного сосочка відбувається поява пародонтиту;корекція вуздечки губи
 • рекомендується застосовувати під час ортодонтичної лікувальної терапії. Всі м'які тканини ротової порожнини, а також вуздечка губи, викликають підвищений тиск на зуби і провокують порушення прикусу. Якщо потрібно ортодонтична лікувальна терапія, то спочатку виконується пластика вуздечки губи;
 • якщо є патології пародонту, а також при ризику їх виникнення. Зазвичай при цих станах коротка вуздечка викликає стягання слизової тканини в області підстави зубів, це викликає оголення коренів;
 • пластика вуздечки губи рекомендується в підготовчий період перед установкою зубних протезів. Якщо вуздечка укорочена, то вона може викликати скидання протезних елементів;
 • пластика вуздечки рекомендується при наявності проблем при вимові слів, при проблемному вимовлянні звуків і інших проблем дикції. Але точно визначити, чи потрібно підрізати вуздечку верхньої губи, зможе тільки фахівець при обстеженні.

Коли краще робити цю процедуру.

Незважаючи на те, що пластика вуздечки губи вважається досить простим, легким оперативним втручанням, що не викликає серйозних ускладнень зі здоров'ям, обов'язково потрібно знати, коли краще підрізати. Наприклад, новонародженим цю процедуру рекомендується виконувати при наявності проблем при природному годуванні.

увагаВажливо! Бажано дітям виконувати цю операцію при досягненні п'ятирічного віку, коли передні зуби прорізалися на 1/3 частину. Якщо виконується пластика вуздечки губи в цей період, то не буде спостерігатися прояв діастеми, і передні зуби будуть рости в нормальному положенні.

Багато лікарів рекомендують виконувати цю операцію, коли діти досягли 7-8 років. У цей період зазвичай 4 верхніх різця повністю виростають і формуються. Дану процедуру рекомендують проводити тільки для дорослих і підлітків.

Протипоказання.

До протипоказань цієї операції відносяться такі стани і хвороби:

 • Наявність хронічних патологій слизової оболонки порожнини рота.
 • Не рекомендується виконувати при остеомієліті.
 • Якщо є множинний карієс в ускладненій формі.
 • При променевому опроміненні голови і шиї.

Також є загальні протипоказання, серед яких виділяються такі стани:

 • не виконується при церебральних ускладненнях;
 • при дисморфофобії;
 • корекція не робиться при зловживанні алкогольними напоями;
 • при психічних патологіях;
 • не можна робити при захворюваннях крові;
 • наявність інфекційних патологій в загостреній стадії;
 • при хронічних захворюваннях;
 • якщо є онкологічні патології;
 • при наявності колагенозу, цей стан характеризується схильністю до формування рубців.

Підготовчі процедури перед операцією.

 

підготовка до процедури

Для того щоб пластика вуздечки губи пройшла успішно і все патології в розвитку повністю пройшли, потрібно правильно підготуватися до операції. Для цього потрібно виконати наступні рекомендації:

 1. Перед проведенням операції потрібно провести очищення і дезинфікування ротової порожнини;
 2. Додатково лікарі можуть порекомендувати здати аналізи, вони допоможуть виявити наявність захворювань і протипоказань;
 3. Іноді призначається проведення рентгенофлюорографія, але вона робиться рідко, тому що операція швидка і малотравматична;
 4. Перед тим як буде розпочато пластика вуздечки, дитину обов'язково потрібно погодувати. Операція, яка робиться натще, набагато складніше переноситься, також можуть виникнути проблеми в згортанні крові.

Способи підрізання вуздечки верхньої губи.

Виділяють наступні види підрізання:

 • якщо вуздечка губи має вузьку структуру, яка схожа на прозору плівку, при цьому вона не прикріплюється до області краю альвеолярного відростка, то рекомендується проводити френотомію або розсічення. При цьому оперативному втручанні виконується розтин поперек, далі накладаються шви уздовж;
 • якщо є широка вуздечка, то тоді рекомендується проводити френектомію, а саме її висічення. Під час цього виду операції виконується розрізання по області натягнутого гребеня, в цей же період робиться висічення міжзубних сосочків і тканини, які знаходяться в області кісткового проміжку між коренями розставлених передніх зубів.

Також пластика вуздечки губи може виконуватися за допомогою френулопластика, під час якої виконується переміщення точки кріплення. Цей вид операції може виконуватися за допомогою двох способів.

пластика уздечки верхней губы до и после

Y-образна френулопластіка. При цій процедурі виконують висічення зафіксованої вуздечки за допомогою скальпеля або ясенних ножиць. Далі на слизовій тканини залишається дефект у вигляді ромба. Після цього розрізаний край слизового шару за допомогою распатором відсувають всередину утворилася області. У цій області виконується його фіксування до окістя за рахунок шва з вузловою структурою, потім проводиться накладання швів на рану.

Z-образна френулопластика. Для початку виконується заморозка, потім виконується вертикальне розрізання, яке проходить по центру. З двох сторін від нього виконуються два надрізи косого виду, які повинні мати кут нахилу від 60 до 85 градусів. В результаті повинні вийти два клаптя з трикутною формою, але при цьому центральний розріз повинен перейти в область горизонтальній площині. Після цього за допомогою распатором виконується відшаровування підслизової тканини уздовж окістя, далі робиться зшивання горизонтального розрізу. До області окістя клапті прикріплюються кетгутом.

Як доглядати за порожниною рота після пластики вуздечки верхньої губи.

Оскільки пластика вуздечки губи це легке, швидке оперування, то і відновлення після неї проходить досить швидко і практично без ускладнень. Однак після закінчення дії анестетика можлива поява неприємних хворобливих відчуттів. Тому важливо дотримуватися кількох рекомендацій по догляду:

 • Кожен день потрібно проводити необхідні заходи з гігієни порожнини рота - очищення зубів два рази в день, чистка ясен, язика, а також полоскання рота антисептичними розчинами;
 • Приблизно на два дні варто відмовитися від вживання занадто гарячої і твердої їжі;
 • На другий чи третій день потрібно відвідати лікаря, який проведе післяопераційний огляд.

увагаЦе цікаво! Для пацієнтів в підлітковому і дорослому віці додатково рекомендується проводити спеціальну міогімнастику - це комплекс вправ, який забезпечує зміцнення жувальної і мімічної м'язової тканини. Приблизно відновний період становить близько 4-5 днів. За цей проміжок часу повністю усуваються неприємні відчуття, а також спостерігається відновлення і зникнення всіх ранок.

Ціна на процедуру пластики вуздечки верхньої губи.

Вартість пластики вуздечки верхньої губи в нашій стоматології залежить від складності конкретного випадку. Ціна коллеблітся від 650 грн - 1000 грн.