Головна / Лікування зубів під час вагітності - що робити і як лікувати?

Лікування зубів під час вагітності - що робити і як лікувати?

лікування зубів при вагітності на ранніх термінахЗа 10 років роботи клініки, наші стоматологічні крісла побачили чимало вагітних жінок з проблемами з зубами. Цих жінок турбують питання які стосуються про те, як впливає лікування зубів під час вагітності на здоров'я їх майбутнього малюка. Тому, ми вирішили трохи підготувати Вас інформативно перед відвідуванням нашої стоматології.

Нижче Ви дізнаєтеся:

  • Як доглядати за проблемними або здоровими зубами під час вагітності.
  • Як проходить лікування в цей делікатний період.
  • Які призначення лікаря необхідно виконувати.

Коли жінка виношує дитину, вся сила і енергія організму спрямована на його формування і розвиток. У майбутньої мами знижується імунітет і відбуваються всі різні гормональні зміни. 

Ще по темі:ще по теміЛікування ясен ще по теміПротезування вагітним жінкам.ще по теміІмплантація зубів вагітним жінкам.

Будьте уважні і до своїх зубів. Ви можете не відчувати біль чи будь-які пошкодження емалі, які можуть нести за собою ряд важких наслідків та відбитися на здоров'ї  вашого малюка. Відкладати стоматолога в цікавому положенні ні в якому разі не можна.

як лікувати зубний біль вагітнимЧасте запитання №1. На якому терміні вагітності можна лікувати зуби?

Якщо Ви тільки плануєте вагітність, то за 2 -3 місяці до основного моменту необхідно пройти обстеження у стоматолога. Це потрібно для того що б в подальшому уникнути лікування зубів в ті періоди в які зуби лікувати не можна. Запам'ятайте - протипоказано лікувати зуби вагітним по 16 тиждень (тобто перший триместр і першу половину другого). Саме в цей момент формується плацентарний бар'єр. Зародок активно розвивається, і існує ймовірність патології або викидня.

Якщо раптом вагітність не планувалася або в перші три місяці у вас "посипалися" зуби, а зубний біль не покидає Вас, то лікування проходить тільки з дозволу гінеколога.

Часте запитання №2. Втрата зубів під час вагітності - що робити?

Існує думка що під час вагітності відбувається втрата зубів. Часто наші пацієнтки жартівливо висловлюються - "зуби сипляться". І це дійсно так! Але це наслідок неготовність порожнини рота до даного періоду життя жінки. Тому, ми запрошуємо Вас пройти консультацію і огляд у стоматолога. Лікар оцінить стан ваших зубів і проведе необхідне лікування.

Часте запитання №3. Якщо кровоточать ясна під час вагітності - як лікувати?

У щасливому положенні жінки дуже важливо привести в здоровий стан ясна. Для того щоб запобігти кровотечі ясен при вагітності (так званий пародонтит) можна застосовувати прекрасні настоянки і відвари трав - ромашка, шавлія, кора дуба. Використовувати нешкідливі препарати такі як Метрогил Дента гель для ясен.

Часте запитання № 4. Чи можна робити анестезію під час вагітності?

Як вже було сказано на початку статті, в перші 16 тижнів вагітності відбувається формування важливих органів у дитини. Саме тому будь-яке (не тільки стоматологічне) втручання небажано. У стоматології "Олексюка", якщо є можливість, відмовляють в анестезії (втім як і від рентгенівських знімків - про це далі)

Часте запитання №5. Які анестетики (знеболюючі засоби) допустимі під час вагітності?

анестезія під час вагітності

Якщо так сталося, що лікування зубів неможливо без анестезії, то проводитися дане лікування буде з 4 по 6 місяць вагітності (2-й триместр). У стоматології "Олексюка" застосовуються найбільш нешкідливі анестетики з мінімальною кількістю адреналіну.

Часте запитання №6. Чи можна робити рентген майбутнім мамам?

рентген для вагітних

Як би безпечні були технології в наш час - рентген, це мізерна доза опромінення організму. Вагітним рентген робити небажано. Вас можуть захистити всілякими фартухами і іншими захисними пристосуваннями, але це тільки зовнішній фактор. Коли ви потрапляєте в наше стоматологічне крісло - ми несемо відповідальність за наслідки лікування. Тому якщо можна уникнути рентгенологічного дослідження, то ми від нього відмовляємося.

Часте запитання №7. Як бути якщо потрібна імплантація зубів, ортодонтичне лікування або протезування вгітним?

В Нашу стоматологію звертаються жінки з ускладненим карієсом, пульпітом або з періодонтитом. У вагітної болить зуб і залишити її в такій ситуації не можемо. ми повинні провести лікування каналів. як правило ми завжди проводимо таке лікування використовуючи рентген, але у вагітної ми будемо виключати дане дослідження. Наші лікарі - ендодонтії чітко розуміють що вони роблять, і можуть Провести лікування без застосування рентгена.

Часте запитання №8. Гінгвіт у вагітних - профілактика і лікування.

Гормональний фон вагітної жінки змінюється. На його фоні може виникнути гіпертрофоване збільшення ясен - називають "гінгівіт вагітних". При цьому ясна дуже запалюються, може йти кров. Вагітній жінці складно чистити зуби при таких обставинах. Ви відразу повинні звернутися до нас за допомогою. Вам потрібні послуги гігієніста. Пам'ятайте, самолікування при гінгвіті може привести до серйозних ускладнень.

Часте запитання №9. Токсикоз на зубну пасту - що робити якщо зубна паста викликає нудоту?

токсикоз на зубну пастуЧасто під час токсикозу ароматизатори зубних паст можуть спровокувати напади нудоти. У цьому випадку жінка відмовляється від гігієнічних процедур. Дуже важливо вибрати зубну пасту яка не викликає дискомфорту, яку можна використовувати тривалий час і дуже ретельно чистити зуби. Родити це потрібно самими м'якими зубними щітками які тільки існують, щоб не травмувати зайвий раз запалені ділянки ясен.

Порада: Спробуйте вибрати зубну пасту в якій немає м'яти

Часте запитання №10 Руйнування емалі під час вагітності - зуби стали чутливими.

Під час вагітності завжди відбувається зміна обміну кальцію. Для того щоб у матусі все пройшло безболісно, а для малюка з користю, і згодом у нього булиздорові зуби - потрібно обов'язково їсти молочні продукти ( сир, молоко, сметана і звичайно не забувати про вітаміни і про здоровий спосіб життя).

стоматологія для вагітних тернопілКлініка "Олексюка"  - найкраща стоматологія для вагітних 

Майбутні мамусі - Ви повинні готуватися до цього щасливого періоду життя. Якщо ж все-таки у вас не вийшло заздалегідь підготувати порожнину рота і здоров'я в цілому організму - приходьте за допомогою до наших стоматологів, як можна раніше. І знайте, що найкраще проводити лікування і будь-які втручання на четвертим п'ятому чи шостому місяці вагітності. Ви будете задоволені якісним лікуванням та обслуговуванням в нащій клініці.