Головна / Лікування пульпіту - про складну стоматології простою мовою

Лікування пульпіту - про складну стоматології простою мовою

 

Пульпіт - в народі запалення нерва (запалення пульпи зуба або запалення судинно - нервового пучка).

Наші лікарі зібрали для вас повну інформацію про пульпіті - особливості та методи лікування.

Зміст статті:

Причини виникнення пульпіту.

лікування пульпітуПерша причина, яка викликає пульпіт - це звичайно ж карієс (про карієс і як з ним боротися ви дізнаєтеся в цій статті - повірте, щось для вас може стати відкриттям).

Наступна причина пульпіту (рідко) - недостатнє змивання протравлювального гелю при реставрації зубів композитними матеріалами. Препарування твердих тканин зуба без водяного охолодження - відбувається перегрів пульпи. Внаслідок чого пульпа запалюється. Тут не потрібно бути медиком, щоб це зрозуміти.

 Скарги пацієнта - симптоми пульпіту

Як тільки пацієнт заходить в кабінет і каже: "Доктор! У мене такий біль! Цей біль заважає мені жити, спати, їсти і пити! Доктор допоможіть мені! "

Тут-то і запідозрить стоматолог, що у Вас запалення судинно - нервового пучка (пульпіт). Симптоми пульпіту, чіткі незворотній увагу на них просто нереально! Це різкий сильний біль, яка стає сильнішою ближче до вечора або вночі, Ви можете уві сні відчути що Вас турбує зубний біль. Зуб реагує на холод, тепло а іноді на гучні звукі.Боль може притупитися на якийсь час, а потім з'явитися знову.

Пам'ятайте, єдиний спосіб поставити діагноз і правильно пролікувати пульпіт - звернутися до стоматолога. Спеціаліст визначить пульпіт як візуально так і за допомогою рентгена. Найчастіше застосовують обидва методи, так як можна переплутати пульпіт із захворюваннями зі схожими симптомами (наприклад "Періодонтит").

Методи лікування пульпіту

Все залежить від ступеня захворювання. Пульпіт лікують консервативним (біологічним) або хірургічним методами.воспаление нерва зуба

Біологічний (консервативний) метод лікування пульпіту - застосовується при несильному ураженні зуба, коли можливо зберегти частину пульпи. При цьому методі видаляються уражені тканини і обробляються уражені ділянки спеціальними засобами з протизапальними і антисептичними ефектами.


Найпоширенішим і надійним методом лікування пульпіту є Хірургічний метод. Він застосовується коли зберегти пульпу зуба живий вже не можна. При хірургічному методі видаляється вся пульпа і пломбуються канали зуба. Ця процедура досить тривала.

Який вибрати метод лікування пульпіту буде вирішувати лікар після діагностики.

Стоматологія "Олексюка" завжди прагне, як можна довше зберегти живі зуби, тому біологічний метод краще.
Найсумніше тут те, що цей метод ефективно працює тільки на самому початку захворювання (коли болю тривають не більше 2-х днів). Пацієнти звертаються до стоматолога, коли пульпіт вже запущений.


Пам'ятайте - чим раніше Ви прийдете до стоматолога з хворим зубом, тим більша ймовірність того, що його можна буде зберегти живим.

Ускладнення при лікування пульпіту.

Не вилікуваний пульпіт може мати серйозні ускладнення. Починаються запалення в зв'язках зуба (періодонта), що може привести до періодонтиту або повної втрати зуба.
Іноді ускладнення виникають при неякісному лікування зуба (неправильне пломбування каналів зуба). Тому після процедури пломбування каналів зуба, обов'язково зробіть рентгенівський знімок. Він допоможе лікарю - стоматологу переконатися, що лікування пройшло якісно.
У більшості випадків люди не звертаються в клініку через страх болю. У стоматології "Олексюка" застосовують тільки якісну анестезію, тому процедура проходить абсолютно безболісно. Єдине, що залишається неприємним - це укол в ясна для знеболювання. Але в порівнянні з болем при пульпіті це всього лише неприємний момент.

Ще по темі: Лікування зубів вагітним.

Чи можливо лікування пульпіту народними засобами?

 лікування зубів народними засобамиЛікування пульпіту відбувається тільки в стоматологічній клініці. Самолікування тут неможливо! Шкода слухати історії пацієнтів, які намагалися вилікувати пульпіт народними засобами (на кшталт компресів або прикладання часнику до ясен). Ці народні методи лікування пульпіту приведуть Вас до ще більш роздратованою слизової ясен чи опіку. Внаслідок чого, людина мучиться не тільки від зубного болю але і від пошкоджень ясна. Лікування пульпіту в домашніх умовах народними засобами небезпечно!

Краще буде якщо Ви будете більш ретельно стежити за гігієною порожнини рота і відвідувати стоматолога не менше 2-х разів на рік.

Висновок - лікування пульпіту вимагає складних прийомів, які безпосередньо залежать від правильно підібраних стомат. інструментів, пломбувальних і лікарських матеріалів. Стоматологія "Олексюка" завжди використовує всі можливості, щоб зберегти нормальну життєздатність зуба після лікування пульпи.

Не терпіть зубний біль! Вчасно звертайтеся в стоматологію. У нашій клініці Вам нададуть кваліфіковану стоматологічну допомогу і усунуть пульпіт на будь-якій стадії.