Головна / Лікування карієсу. Причини виникнення карієсу та методи лікування.

Лікування карієсу. Причини виникнення карієсу та методи лікування.

из-за чего появляется кариесНаша команда спробувала зібрати всю необхідну для Вас інформацію про те, що таке карієс, причину його виникнення і методи лікування загально доступною і зрозумілою мовою. Ми спробуємо розвіяти велику кількість міфів про карієс.

І так, що ж таке КАРІЄС? 

Простими словами Карієс - це "гниття зуба" (лат. Caries 'гниття'). Це руйнування тканин зуба, викликане бактеріями. Через цих бактерій зуб втрачає всі необхідні мінерали (демінералізація).

ico"Доведено, що у 92% підлітків України вже є карієс, при цьому в Європі ця цифра становить лише 40%"

Що ж, при таких показниках нам загрожує "Епідемія беззубості". Давайте розбиратися що робити з цим злощасним карієсом.

Причини виникнення карієсу

Уход за зубамиНайголовніша причина виникнення карієсу - це поганий або не правильний догляд за зубами. Не всі люди вміють правильно чистити зуби і роблять це регулярно.

У порожнині рота знаходяться так звані каріесогенні мікроорганізми - БАКТЕРІЇ, які переробляють залишки їжі в роті (вуглеводи) в органічні кислоти. Така кислота впливає на будь-яку ділянку поверхні зуба і відбувається РУЙНУВАННЯ. Спочатку руйнується емаль, потім утворюється карієс.

ico"А ви знаєте, що емаль по своїй міцності наближається до алмазу і навіть перевищує його !?"

Стадії карієсу

Існує 4 стадії карієсу:

  • Карієс у Стадії Плями - це початкова стадія карієсу, коли на поверхні зуба з'являється пляма. Це наслідок того, що пошкоджена емаль зуба. Лікування в такій стадії проходить безболісно і швидко. Емаль відновлюється.  ico"Часто первинну пляму карієсу не видно неозброєним оком, і це одна з причин РЕГУЛЯРНО відвідувати стоматолога"
  • Поверхневий Карієс - на цій стадії з'являються перші явні ознаки карієсу і розташовується він в межах емалі зуба.
  • Середній Карієс - це коли каріозна поразка зуба дійшло до Дентину. У людини, на середній стадії карієсу з'являються хворобливі відчуття, чутливість на гаряче, холодне, солодке.
  • Глибокий Карієс - ця стадія найболючіша і запущена. Зуб прогниває до "Пульпи", іншими словами до "Нерва Зуба".

Стадии кариеса

ico"Цікаво: У всіх стадіях карієсу паралельно з руйнуванням зуба йде природне відновлення (мінералізація). Який відбувається за рахунок слини і мінеральних речовин в ній "

Етапи Лікування карієсу

Лікування карієсу в стадії Плями.

этапы лечения кариесаСпочатку проводиться діагностика карієсу за допомогою розчину метиленовий синій. Це кристалічний барвник, який забарвлює тільки демінералізовану ділянки зуба. Потім зуб просушують під струменем повітря і наносять 2-й шар розчину.

Сенс лікування карієсу в стадії плями - насичення зуба необхідними мінералами.

У нашій Стоматологічної Клініці використовуються тільки спеціальні сучасні препарати містять кальцій, магній та ін. Необхідні для відновлення зубів компоненти.

Лікування Глибокого, Середнього і Поверхневого Карієсу.

На жаль при таких стадіях карієсу без механічної обробки зуба не обійтися, тому що є присутнім каріозна порожнина.

Схема лікування така:

  • Знеболювання зуба - проводиться анестезія.
  • Розкривається каріозна порожнина - тут, як вже ми розповідали, емаль зуба набагато твердіше "дентину" (наступна складова зуба) і вона руйнується меньш слабо. І ми бачимо одну маленьку чорну крапку карієсу на зубі. Через це формуються нависаючі краї емалі які вимагають механічної обробки.
  • Далі слід очищення каріозної порожнини (некроектомія). За допомогою спеціальних стоматологічних інструментів видаляються розм'якшений дентин і некротизовані тканини зуба.
  • Потім слідує процес формування каріозної порожнини.
  • І нарешті - Пломбування Зуба

Як перемогти на нескінченній війні з карієсом? Давайте розвіємо пару міфів І Правдивих тверджень про те як не потрібно доглядати за зубами

Міф 1 "Якщо в спадок від батьків дісталися зуби не схильні до карієсу, то вони не вимагають ретельного догляду"погані зуби від батьків

Генетика безумовно має значення, тому що людині може передатися хороші чинники для захисту зубів, тут йдеться про хімічний склад слини. Але все одно, найважливіше залишається за правильним доглядом за своїми зубами.

Міф 2 "Найбільше до карієсу схильні діти"

І це правда! Насправді діти більш схильні до карієсу, тому що у них тонша структура емалі, ширші дентинні канали, і карієс набагато швидше проникає всередину зуба. І досить швидко відбуваються процеси запального характеру.

Міф 3 "Молочні зуби лікувати марно, все одно вони випадуть"

Найважливіше що тут потрібно розуміти, що за молочними зубами у дітей ростуть постійні зуби - зачатки постійних зубів, які знаходяться в тісному контакті з молочними зубами. І якщо бактерії карієсу проникнуть до них, то ми можемо отримати прорізався постійний зуб або з дефектами; або настільки травмувати зачаток зуба, що зуб взагалі не прорізатиметься. Слід сказати, що якщо ми вчасно не полікуємо зуби, то виникне необхідність видалити молочний зуб. Наслідки такого стане прорізування постійного зуба не в своєму становищі. Дитині потрібно носити брекети, пластини і вирівнювати прикус у дітей.

Міф 4 "Втрата одного зуба не шкодить іншим зубам"

Це міф. При втраті одного зуба навантаження щелепно-лицьового апарату розподіляється неправильно. Зуби зміщуються в бік порожнечі і стирається емаль.

Міф 5 "Якщо дитину довго годувати з пляшечки то у нього може бути карієс"

Це вірне твердження. Така званий "Пляшковий карієс" У сумішах для годування міститься більше цукру ніж в грудному молоці. Тут має більше значення нічні годування. Тому що вночі організм знаходиться в спокійному стан і виділяється меньше слини. А коли слина меньше омиває зуб, на ньому накопичується більшу кількість бактерій. Тому рекомендуємо після нічного годування з пляшечки - запивати водою. До речі - про лікування зубів у вагітних.

Міф 6 "Здорові Зуби - це білі зуби"

Насправді, зуби абсолютно білими не бувають ні у кого. Колір зуба задає її внутрішня структура. Називається дентин. Колір зуба залежить від жовтизни дентину.

кариес заразен

 

Міф 7 "Карієсом можна заразитися"

Науково доведено, що карієсом можна заразитися! Основну роль в розвитку карієсу відіграють бактерії, а саме Streptococcus mutans - або мутуючий стрептокок. Як і будь-яка інша бактерія стрептокок може передаватися через слину (поцілунок), користування загальним посудом, або використання загальних зубних щіток. "Перш ніж цілуватися загляньте партнеру в рот - трохи жарту не завадить :-)"

 

 

 

Ще по темі: Лікування ясен.

 Стоматологія "Олексюка" Рекомендує правильно доглядати за зубами. Перебувати під наглядом стоматолога, підібрати правильну зубну щітку і правильне засіб гігієни, в тому числі і зубні нитки і ополіскувачі для рота. І в комплексі отримати здорову усмішку. Наша мета - зберегти Ваші зуби. З нами посміхатися легко!