Головна / Лікування каналів зуба (Ендодонтія)

Лікування каналів зуба (Ендодонтія)

Практично всі проблеми з зубами через карієс і лікування каналів зуба, тому не виключення.

Як вже неодноразово говорилося ускладнений карієс - це коли каріозні процеси заходять так глибоко, що уражається пульпа зуба. Або як звикли говорити наші пацієнти - нерв. У "великих зубах" у нас кілька каналів; в центральних зубах зазвичай один або два.

Якщо в часі звернутися за кваліфікованою допомогою то ви натрапите на серйозні ускладнення. Можуть утворитися гранулеми і флюси які приведуть до видалення зуба.

Показання і етапи лікування каналів зуба

Канальчики ми лікуємо коли вже пацієнт приходить до нас з сильно зруйнованим зубом. Ми бачимо зруйновані стінки зубчики, прогресуючий глибокий карієс які "зжер" все тверді тканини над рівнем нерва. Також лікування пульпи може бути по ортопедичним показаннями або проведено під протезування.

Для того щоб зняти запалення в кореневому каналі, лікарю необхідно видалити інфіковані тканини пульпи і ретельно промити і висушити канал. Повністю інфекцію прибрати неможливо тому що у великому магістральному кореневому каналі є велика кількість відгалужень (система мікро канальців). Прочистити їх і обробити механічно практично неможливо. Тому ми повинні надійно ізолювати від оточуючих тканин. Якість такого лікування залежить не тільки від професійних знань і навик лікаря - ендодонта, але і від застосовуваних матеріалів і устаткування.

ендодонтіяВикористовують дуже багато допоміжних інструментів і приладів які дозволяють зробити процедуру лікування пульпи найбільш якісною.  Найперший прилад - помічник, який дозволяє визначити довжину кореневого каналу це апекслокатор (Як тільки коренева голка приладу доходить до кінця ми чуємо попереджувальний сигнал що дозволяє нам зрозуміти що ми пройшли канальчики). Тут важливо пам'ятати що апекслокатор  може показати не зовсім точні дані.

За допомогою спеціального тонкого інструменту К-файлу і рентгена ми визначаємо точну довжину пульпи. Так як К-файл рентгеноконтрастний, ендодонт прекрасно бачить, дійшов  кінчик даного інструменту до верхівки кореня чи ні.

Канальцям надається спеціальна конусність, за допомогою інструментів. Вони обробляються механічно і медикаментозно (антисептичними засобами). Щоб вони потрапили в усі мікроканальци і відгалуження використовується ультразвук. Застосування даної методики дозволяє якісно і без ускладнень вилікувати інфекцію кореневого каналу.В кінці лікування канал пломбується.

Ще по темі:ще по теміЛікування періодонтиту ще по теміЛікування ясен

Лечение каналов зуба

Стоматолог ендодонт Тернополь

Відновлення зуба після лікування каналів

Відновлення зуба після виконання вказаних вище дій зубчик відновлюється зверху. Все залежить від його руйнувань. Відповідно якщо зуби зруйновані менше ніж на половину, ми відновлюємо пломбуванням; якщо зуб зруйнований більше ніж наполовину - йдуть ортопедичні етапи відновлення зубів.

На закінчення, можна сказати, що вся процедура лікування пульпи в стоматології "Олексюка" проходить БЕЗБОЛІСНО і НЕДОРОГО! Наш лікар - ендодонт Іван Якимчук - володіє глибокими знаннями та досвідом в едодонтіі, а так же колосальним терпінням.

Вам всього лише потрібно ателефонувати за номером (0352) 40 00 08 (098) 130 13 71 Ви отримаєте кращу Стоматологічну допомогу в Тернополі.