Лікування ясен

Лікування ясен – вам не загрожує беззуба посмішка з “Олексюком”

Від хвороби ясен навряд чи збожеволієш, а от зуби втратити можна. Тому краще звернути увагу на цю проблему.

За даними МОЗ кожна 5 людина в світі ризикує залишитися без зубів, якщо вчасно не діагностувати захворювання ясен.

Найпоширеніші захворювання пародонту ясен, тобто тканини, яка тримає зуб – це гінгівіт, пародонтит і пародонтоз. Але гінгівіт – це початкова стадія пародонтиту (про гінгівіт ми трішки розповідали ). Коли людина звертається в стоматологію на стадії гінгівіту, то це успішно лікується.

Процес переходу гінгівіту в пародонтит дуже простий. Раніше пародонтит вважався візитною карткою старості. А зараз все починається з дитячого віку. Як правило, на хворобу ніхто не звертає уваги і вона не має ніяких характерних ознак. Десь не дочистив або ліг спати з нечищеними зубами – тобто незадовільне чищення зубів. Тому, вже в дорослому віці 85 – 90% людей хворіє на пародонтит. Явище гінгівіту присутнє завжди, але вже в більш в запущеній стадії.

Також до групи ризику захворювання на пародонтит потрапляють люди, у яких є шкідливі звички, або які працюють на важких виробництвах, також пацієнти, які мають генетичну схильність до захворювань тканин пародонту.

Пародонтит, медичною мовою, це багатофакторне захворювання ясен, викликане декількома причинами, наприклад, неправильний прикус, порушення форми зубів, дефіцит білка і вітамінів в раціоні харчування людини.

До речі, в розвитку хвороби важливу роль відіграє структура їжі. Дуже м’яка їжа не сприяє очищенню зубів і не дає нормального навантаження при жуванні. Це прямий шлях до пародонтиту. Дуже небезпечно для зубів і ясен така шкідлива звичка, як жування на одній стороні щелепи.

Але, все ж найголовнішою причиною пародонтиту є погана гігієна рота, яка спричиняє скупченню в ясенних кишенях хвороботворних мікробів, які викликають запалення ясен. Спочатку вони кровоточать при чищенні зубів, при вживання твердої їжі, а потім в процес руйнування включається зв’язковий апарат,- і самі зуби. Спочатку зуби розхитуються, а врешті-решт і зовсім можуть випасти. 

Симптоми пародонтиту.

На жаль, коли до звертаються в нашу стоматологію з проблемою пародонтиту, то це вже давно запущена стадія захворювання. Пародонтит починається з кровоточивості ясен і неприємного запаху з рота. Можна провести невеликий тест – взяти тверде яблуко, вкусити його і, якщо на яблуці залишиться рожевий обідок, тоді вам терміново потрібно звернутися до лікаря. Або просто зверніть увагу на піну зубної пасти при чищенні зубів: якщо вона забарвлюється в рожевий колір, то це вже симптоми пародонтиту.

Які наслідки пародонтиту та вплив цієї хвороби на весь організм? Крім беззубої посмішки, інфекція, яка знаходиться в ротовій порожнині і мікроорганізми, які там розмножуються, має можливість розповсюджуватися в найвіддаленіші куточки нашого тіла. А відбувається це через кров, шляхом заковтування безпосередньо (через шлунково-кишковий тракт), і навіть вдихаючи ці мікроорганізми. Згодом можна захворіти такими хворобами, як особливий вид пневмонії, хронічним гастритом, холециститом, пієлонефритом, а також ендокардитом (це запалення внутрішньої оболонки серця, зокрема ураження клапанного апарату). А якщо говорити про вагітних, то це може призвести до передчасних пологів. 

Підводимо підсумки … Щоб не пропустити у себе хворобу, потрібно звернути увагу на 5 симптомів:

  1. Дискомфорт і запалення ясен.
  2. Кровоточивість ясен.
  3. Неприємний запах з рота.
  4. Чутливість зубів.
  5. Зубний наліт або камінь.

Лікування пародонтиту.

Як тільки ви побачили перші симптоми пародонтиту, зазначені вище, не треба починати самолікування. Пам’ятайте – це вже прояв патології. Якщо є зубні відкладення, то пацієнт нездатний самостійно вичистити це скупчення мікробів – тут потрібно звертатися до стоматолога. А ось між візитами до стоматолога, протягом досить тривалого періоду (при гінгівіті взагалі можна вилікувати це захворювання) шляхом посиленої гігієни, якої ми навчаємо за допомогою додаткових засобів, людина може підтримувати порожнину рота в нормальній формі.

Стоматологами проводиться не лише зовнішній огляд порожнини рота, але і вимірювання пародонтальних кишень. Робиться рентгенологічне дослідження. Робиться ортопантомограма, на якій ми можемо побачити зміни кісткової тканини і стан кожного зуба.

Наступний етап лікування пародонтиту – це гігієна порожнини рота. Наш лікар- гігієніст проведе ніжну ультразвукову обробку кожного зуба, забираючи зубні відкладення (зубні камені) над і під, відполірує зуби і міжзубні проміжки. Після механічної обробки проводиться етап глибокого фторування емалі зубів для зниження їх чутливості. Відразу ж лікар пародонтолог призначить вам медикаментозне лікування для домашнього використання. Наш стоматолог допоможе вам підібрати правильні для вас стоматологічні засоби для догляду за порожниною рота такі як зубна паста, щітка і ополіскувач для зубів.

Відмінність гінгівіту, від пародонтиту і пародонтозу.

Для людини без спеціальної медичної освіти складно розрізнити хвороби ясен. Тому ми в таблиці зробили опис характерних ознак гінгівіту, пародонтиту та пародонтозу 

ГІНГВІТ

  • Початкова (слабка) стадія захворювання ясен.
  • Запалення поверхні зуба (рідко можлива кровотеча).

ПАРОДОНТИТ

  • 2-а стадія захворювання ясен.
  • Відчуття болю ясен, рухливість зубів, рідко свербіж.

ПАРОДОНТОЗ

  • Запущена стадія гінгівіту і пародонтиту.
  • Ураження кісткової тканини, що спричиняє втрату зубів.

Чи правда що неправильно підібрана зубна паста може нашкодити ясенам та зубам?  

В Стоматології “Олексюка” пацієнтам, які мають захворювання пародонтит, ми в жодному випадку не рекомендуємо використовувати пасту з відбілюючими ефектами, тому що це принесе більше шкоди, ніж користі, оскільки в їхньому складі міститься багато абразиву, який робить мікротріщини на емалі і відповідно пошкоджує ясна. Зміну кольору зубів можна зробити лише за допомогою професійних засобів і лише в кріслі стоматолога. Запам’ятайте здоров’я ясен – це серйозно. 

Що ж потрібно робити, щоб ніколи не соромитися своєї посмішки?

Всі говорять, що треба чистити зуби, і всі відповідають – ми чистимо зуби! Чистити зуби і почистити зуби – це різні два поняття, тому потрібно виконувати ті рекомендації, які дає стоматолог і чистити зуби не менше 3 хвилин, а саме до сніданку і після сніданку, і обов’язково перед сном. Чистка повинна бути дійсно якісною, такою, яка очищає, не просто проводиться. На закінчення хотілося б сказати, що при виявленні перших ознак хвороби ясен, вам терміново необхідно звернутися до стоматології. Навіть при дотриманні всіх правил –  обов’язковою частиною профілактики лікування тканин пародонту повинен бути контроль лікаря стоматолога – пародонтолога.

Як лікують пародонтит в стоматології “Олексюка” – кюретаж ясен (м.Тернопіль).

У нашій клініці ми проводимо лікування за допомогою процедури кюретажу ясен. Пропонуємо вашій увазі подивитися відео про те, як проходить  процедура лікування пародонтиту. 

Бережіть себе і будьте здорові – Стоматологія “Олексюка”