Головна / Лікування ясен - вам не загрожує беззуба посмішка з "Олексюком"

Лікування ясен - вам не загрожує беззуба посмішка з "Олексюком"

Лечение десен Від хвороби ясен навряд чи збожеволієш, а от зуби втратити можна. Тому краще на цій проблемі все - таки заморочитися.

За даними ВОЗ кожен 5 чоловік в світі ризикує залишитися без зубів якщо вчасно не діагностувати у себе захворювання ясен.

Найпоширеніші захворювання ясен пародонту, тобто тканини яких тримає зуб - це гінгівіт і пародонтит і пародонтоз. Але гінгівіт це початкова стадія пародонтиту (про гінгівіті не ми трохи розповідали тут). Коли людина звертається в стоматологію на стадії гінгівіту то цього успішно лікується, але при лікування пародонтиту Вам необхідний стоматолог. 

Процес переходу гінгівіту в пародонтит дуже простий. Раніше пародонтит вважався візитною карткою старості. А зараз все починається з дитячого віку. Як правило на хворобу ніхто не звертає уваги і немає ніяких характерних ознак. Десь не до чистив або ліг спати неочищеними зубами - тобто незадовільна чистка зубів. Тому, вже дорослому віці 85 - 90% людей хворіє на пародонтит. Явище гінгівіту присутній завжди, але вже більш в запущеній стадії.

Також до групи ризику захворювання на пародонтит потрапляють люди у яких є шкідливі звички або які працюють на важких виробництвах. Також пацієнти мають генетичну схильність до захворювань тканин пародонта. 

Пародонтит, медичною мовою, це багатофакторне захворювання ясен, викликане декількома причинами.

Наприклад, неправильний прикус, порушення форми зубів, дефіцит білка і вітамінів в раціоні харчування людини. До речі, в розвитку хвороби відіграє важливу роль структура їжі. Дуже м'яка їжа не сприяє очищення зубів і нормальної навантаження при живанні. Це прямий шлях до пародонтиту. Дуже небезпечно для зубів і ясен такі шкідливі звички, як жування на одній стороні щелепи.

Ще по темі:ще по теміЛікування пульпіту ще по теміПротезування зубів.ще по теміІмплантація зубів.

Але все ж найголовніші причини пародонтиту, є погана гігієна рота при якій скупчилися в ясенних кишенях хвороботворні мікроби викликають запалення ясен. Спочатку вони кровоточать при чищенні зубів при вживання твердої їжі, а потім в процес руйнування включається зв'язковий апарат і самі зуби. Спочатку зуби розхитується, а врешті-решт і зовсім можуть випасти. 

 Симптоми пародонтиту.

кровоточивость десенНа жаль, коли до звертаються в нашу стоматологію з проблемою пародонтиту, то це вже давно зайшла стадія захворювання. Пародонтит відбувається з кровоточивості ясен і неприємного запаху з рота. Можна провести невеликий тест - взяти тверде яблуко, вкусити його і якщо на яблуці залишиться рожевий обідок, тоді вам терміново потрібно звернутися до лікаря. Або зверніть увагу на піну зубної пасти при чищенні зубів. Якщо вона забарвлюється в рожевий колір, то це вже симптоми пародонтиту.

Які наслідки пародонтиту та вплив цієї хвороби на весь організм? Крім беззубою посмішки, інфекція яка знаходиться в ротовій порожнині і мікроорганізми які там розмножуються, має можливість розповсюджуватися в найвіддаленіші куточки нашого тіла. А відбувається це через кров, шляхом заковтування безпосередньо (через шлунково-кишковий тракт), і навіть з допомогою вдихання цих мікроорганізмів. Згодом можна захворіти такими хворобами, як особливий вид пневмонії хронічним гастритом, холециститом, пієлонефрит, а також ендокардит (це запалення внутрішньої оболонки серця зокрема ураження клапанного апарату). А якщо говорити про вагітних, то може призводити до передчасного пологів. 

признаки пародонтита

Підводимо підсумки ... Що б не пропустити у себе хворобу, потрібно звернути увагу на 5 симптомів:

  1. Дискомфорт і запалення ясен.
  2. Кровоточивість ясен.
  3. Неприємний запах з рота.
  4. Чутливість зубів.
  5. Зубний наліт або камінь.

Лікування пародонтиту.

Як тільки ви побачили перші симптоми пародонтиту, зазначені вище, не треба починати самолікуванням. Пам'ятайте - це вже прояв патології. Якщо є зубні відкладення то пацієнт не в силах самостійно вичистити це скупчення мікробів - тут потрібно звертатися до стоматолога. А ось між візитом до стоматолога досить тривалий період (при гінгівіті взагалі можна вилікувати це захворювання) шляхом посиленої гігієни, якої ми навчаємо за допомогою додаткових засобів, людина може підтримувати порожнину рота в нормальній формі.

лечение пародонтита

 

Стоматологами проводиться не тільки зовнішній огляд порожнини рота, але і вимірювання пародонтальних кишень. Робиться рентгенологічне дослідження. Робиться ортопантомограмма, на який ми можемо побачити зміни кісткової тканини і стан кожного зуба.

Наступний етап лікування пародонтиту - це гігієна порожнини рота. Наш лікар гігієніст проведе щадну ультразвукову обробку кожного зуба. Прибирає над і під зубні відкладення (зубні камені) полірує зуби і міжзубні проміжки. І після механічної обробки проводиться етап глибокого фторування емалі зубів, для зниження їх чутливості. Тут же лікар пародонтолог вам призначить медикаментозне лікування для домашнього використання. Наш стоматолог допоможе вам підібрати правильні для вас стоматологічні засоби для догляду за порожниною рота такі як зубна паста, щітка і ополіскувач для зубів.

Відмінність гінгівіту, від пародонтиту і пародонтозу.

Для людини без спеціальної медичної освіти складно розрізнити хвороби ясен. Тому ми в таблиці зробили опис характерних ознак гінгівіту, пародонтиту та пародонтозу 

ГІНГВІТ ПАРОДОНТИТ ПАРОДОНТОЗ
Початкова (слабка) стадія захворювання ясен.  2-а стадія захворювання ясен. Запущена стадія гінгівіту і пародонтиту.
Запалення поверхні зуба (рідко можлива кровотеча). Відчуття болю ясен, рухливість зубів, рідко свербіж.

Поразка кісткової тканини, що приводить до втрати зубів.

 

Чи правда що неправильно підібрана зубна паста може нашкодити ясенам та зубам?  

паравильная зубная паста

В Стоматології "Олексюка" , пацієнтам які мають захворювання пародонтит, ми ні в якому разі не рекомендуємо використовувати пасту з отбеливающими ефектами. Тому що це прінесеіт більше шкоди ніж користі. Справа в тому що в їх складі міститься великі абразиву, яка робить мікротріщини на емалі і відповідно пошкоджує ясна. Зміни кольору зубів можна зробити тільки за допомогою професійних складів і тільки в кріслі стоматолога. Запам'ятайте здоров'я ясен це серйозно. 

Що ж потрібно робити щоб ніколи не соромитися своєї посмішки?

Всі говорять, що треба чистити зуби і всі відповідають - ми чистимо зуби! Почистити зуби і очищати зуби це різні два поняття. Тому потрібно виконувати ті рекомендації які дає стоматологи і чистите зуби не менше 3 хвилин а саме до сніданку і після сніданку і обов'язково перед сном. Чистка повинна бути дійсно якісною, така яка очищає не просто проводиться. На закінчення хотілося б сказати, що при виявленні перших ознак хвороби ясен вам терміново необхідно звернутися до стоматології. Навіть при дотриманні всіх правил обов'язкової частиною профілактики лікування тканин пародонту повинен бути контроль лікаря стоматолога - пародонтолога.

Як лікують пародонтит в стоматології "Олексюка" - кюретаж ясен (м.Тернопіль).

У нашій клініці ми проводимо лікування за допомогою процедури кюретажа ясен. Пропонуємо вашій увазі подивитися відео, про те як проходить ця процедура лікування пародонтиту. 

 

Бережіть себе і будьте здорові - Стоматологія "Олексюка"