Лікування дорослих

Неправильний прикус, що це і як виправити неправильний прикус зубів нижньої і верхньої щелепи.

У даній статті наші лікарі – ортодонти розкажуть:

  • Що таке неправильний прикус зубів людини.
  • Симптоми (ознаки) неправильного прикусу.
  • Види неправильного прикусу.
  • Причини і наслідки порушення прикусу.
  • Як лікувати (виправити) неправильний прикус у дорослих.
  • Також ви отримаєте відповідь на питання “Скільки коштує виправити неправильний прикус” в нашій стоматології.

Людей з правильним прикусом значно менше, ніж з неправильним. Ступінь наявності патології найчастіше незначний, проте, бажано виключити дефекти і попередити проблеми, які можуть викликати навіть незначні відхилення. 

Неправильний прикус зубів у людини – це порушення змикання і розташування зубів по відношенню один до одного. Нижче на фото Ви побачите приклад правильного змикання зубів і один з багатьох видів неправильного прикусу.

Ознаки неправильного прикусу.

Лише стоматолог – ортодонт може точно визначити правильність вашого прикусу. Важливо знати, що деякі симптоми неправильного прикусу видно “неозброєним оком”. Ознакою може бути скрученість зубів нижньої чи верхньої щелепи, нижня щелепа висунута вперед або відстовбурчена вперед верхня губа, можлива асиметрія особи і неправильне змикання зубних рядів з один одним.

Якщо у Вас є одна з цих ознак, зателефонуйте будь ласка за тел: (0352) 40 00 08; (098) 130 13 71 і запишіться на консультацію і первинний огляд ортодонта.

Види неправильного прикусу.

Про фізіологічно правильний прикус можна говорити, якщо зуби щільно прилягають один до одного, верхні і нижні корелюють між собою, а уявна поздовжня вісь, яка ділить  обличчя на симетричні частини проходить між різцями. Допускається, якщо верхні зуби трішки закривають нижні – не більш, ніж на третину.

Недосконалості виражаються по-різному:

  • При відкритому прикусі відсутній контакт між щелепами – повністю або частково.
  • При глибокому прикусі нижні зуби значно закриті верхніми.
  • Висунута вперед щелепу говорить про мезиальном прикусі.
  • Значно розвинена верхня щелепа має назву дистального прикусу.
  • Буває, що зуби перетинаються між собою по типу ножиць, тому такий прикус має назву перехресного.
  • Понижуючий вид виникає на фоні руйнування і втрати зубів.
  • Дистопічний вид характеризується формуванням деяких зубів поза межами правильного розташування.

Також існує аномальний вид прикусу. 

Нижче ми пропонуємо Вам подивитися короткий відеоролик, де наочно показана класифікація аномалій прикусу. Краще один раз побачити, ніж плутатися в медичних термінах.

Причини неправильного прикусу.

На становлення прикусу у людини впливає безліч факторів. Всі ми родом з дитинства, тому звідти все і починається:

  • спадковість і травматизація під час пологів.
  • Відсутність можливості грудного вигодовування.
  • Надмірне смоктання пустушки.
  • Рання або пізня втрата тимчасових зубів.
  • Ротове дихання на фоні хронічного нежитю (аденоїди).
  • Запущений карієс.
  • Порушення обміну речовин.

Наслідки неправильного прикусу.

Крім естетичних міркувань з метою гармонізації зовнішнього вигляду, аномалії прикусу рекомендується виправляти, щоб попередити цілий ряд можливих фізіологічних порушень. Неправильний прикус безпосередньо загрожує псуванням зубів, веде до пародонтозу, раннього зношування емалі, карієсу.

Можливі щелепно-лицьові проблеми: перекіс обличчя, клацання при жуванні і відкриванні рота. Постійне недостатнє пережовування їжі, переважно з одного боку ротової порожнини, спричиняє проблеми шлунково-кишкового тракту. Якщо виробляється неправильний механізм дихання-розвиваються лор-захворювання. Можливі мовні дефекти, порушення дикції. 

Виправлення неправильного прикусу у дорослих.

Відповідно до статистики, проблеми з прикусом є у дев’яти з десяти людей, а кожен третій такий випадок вимагає використання особливої методики. Відповідно до даних сучасної ортодонтії, порушення прикусу не є вироком, і вирівнювання кривих зубів можливе в будь-який час. Але ж приваблива, ідеальна посмішка є обов’язковою складовою успішної людини, і без правильного прикусу вона просто неможлива.

Багато кого цікавить питання – а чи має сенс взагалі вирішувати питання, пов’язані з виправленням прикусу? Багатьом цей недолік може здатися незначним, але насправді він пов’язаний з цілою низкою проблем психологічного характеру, може негативно позначитися на житті людини. Наявні проблеми з прикусом здатні спричинити хвороби ясен, спровокувати появу карієсу, посприяти стиранню зубів, ускладнити постановку протезів.

Дорослі, які мають неправильний прикус, частіше страждають від мігрені, проблем з травленням та інших складнощів зі здоров’ям. Порушення прикусу може спричинити проблеми з функціонуванням щелеп. 

В якому віці можна виправити прикус?

Найкраще виправляти порушення прикусу в підлітковому віці. В цей час підліток активно росте, прикус зубів закінчує формування і втручання в такому випадку дасть оптимальний результат. А ось виправлення прикусу у дорослих має певну специфіку – зокрема, в даному випадку, в ході корекції можна натрапити на  низку труднощів:

1) ключова проблема полягає в тому, що після формування щелепних кісток для трансформації потрібно докласти чимало зусиль. Зокрема, після тридцяти років кровопостачання тканин сповільнюється і переміщення зубів коригувати складніше;

2) у дорослого пацієнта, як правило, зуби виглядають не найкраще – вони більш крихкі, на них багато пломб, і тому використовувати для них ортодонтичні конструкції важко;

3) якщо в щелепі є віддалені зуби, то це може спричинити атрофію кісток і, як наслідок, уповільнення швидкості виправлення прикусу;

4) виправлення прикусу у дорослого більш затратно. У той же час, з урахуванням сказаного вище, виправлення неправильного прикусу є важливою і потрібною справою, крім того актуальною навіть для дорослих, а не лише для дітей.

Виправлення неправильного прикусу.

Ортодонтичне лікування є досить складним, багатоетапним і дорогим. Важливо відстежувати розвиток прикусу дитини з самого раннього віку – спостерігати за тим, як прорізуються і ростуть зубки, візуально співвідносити розвиток щелеп. У віці півтора року дитині необхідно починати прищеплювати навички догляду за зубами і ротовою порожниною. Раціон дитини повинен бути різноманітним, містити тверду їжу.

Необхідно розуміти, що міжзубні щілини в період до восьми років не є патологією – після зміни зубів на корінні щілини зникають. Несприятливі зміни прикусу легше піддаються коригуванню в дитячому віці, тому профілактичні відвідування стоматолога повинні бути регулярними. Терапія патологій прикусу зазвичай займає тривалий час, вибір методу залежить від складності конкретної ситуації і віку, в якому розпочато лікування.

Як правило, єдиним обмеженням є карієс, його запущені форми. З планом лікування ортодонту допомагає визначитися панорамний рентгенівський знімок черепа і зліпки щелеп. Усунути дефекти прикусу допомагають знімні і незнімні пристрої. Ортодонтичні втручання вважаються безболісними за відчуттями, деякі незручності може спричинити постановка і носіння пристроїв на початковому етапі. До знімним пристроїв відносять скоби і пластинки, які використовуються при лікуванні в дитячому та підлітковому віці.

За допомогою незнімних брекет-систем виправляють прикус у дорослих. Брекети – це конструкція з маленьких замків, з’єднаних дугою. Кожен замочок за допомогою спеціального клею кріпиться на поверхню зубів, а за допомогою дуги нівелюється вплив на зуби. Брекет-системи виготовляють з різних матеріалів: металу, пластику, сапфіру. Існують лінгвальні брекети, які практично непомітні з боку – такі пристрої кріпляться на внутрішню поверхню зубів. Вибір типу брекетів визначається бюджетом пацієнта.

Для ефективності лікування деколи потрібно видалити кілька зубів, також може знадобитися хірургічне виправлення прикусу. На завершальному етапі лікування, для стабілізації досягнутого результату, використовуються пластикові капи і незнімні ретейнери з металевого дроту. Сучасні технології дозволяють ортодонту нормалізувати прикус не лише до закінчення формування організму, як було прийнято вважати до недавнього часу, але і в зрілому віці, при цьому практично незалежно від ступеня складності випадку.

Ціни на вирівнювання зубів.

Ви повинні розуміти, що корекційна щелепно-лицьова хірургія вважається медичною процедурою, а не косметичною, а вирівнювання зубів буде коштувати вам дешевше, ніж в майбутньому виправляти наслідки більш дорогих стоматологічних проблем.

  • Ви приходите на прийом до нашого стоматолога – ортодонта. Після огляду, дантист діагностує Ваш тип і тяжкість дефекту прикусу. Даний етап грає вирішальну роль в складанні витрат на вирівнювання зубів. Також ортодонт детально розповість Вам про майбутнє лікування і його тривалість.
  • Кошторис витрат визначається тільки після детальної індивідуальної консультації ортодонта і пацієнта. 
  • Зацікавлені пацієнти можуть вивчити ціни на виправлення прикусу в нашій стоматології в розділі “ціни”. Беручи до уваги наш досвід, середня вартість виправлення прикусу за допомогою брекет – систем буде від 1000 євро.

Вирівнювання зубів брекетами

Вирівнювання зубів брекетами може бути застосоване, коли йдеться про лікування дорослих пацієнтів, тобто людей, які мають вже неправильно сформований прикус. Пацієнти, які мають тривалий період виправлення прикусу, часто не мають уявлення про те, як відбувається установка брекетів. Необізнаність породжує недовіру і навіть страх. Насправді це кропіткий і багатоступінчастий, але нескладний і абсолютно безболісний процес.

 Як влаштована сучасна брекет – система.  Ця незнімна ортодонтична конструкція складається з:

  • дрібних одиничних скоб-пластин, або власне брекетів;
  • дуги, яка їх з’єднує;
  • фіксаторів-лігатур у вигляді гумок або зволікань/

Всі ці елементи стають єдиною системою тільки на зубах пацієнта. Збирає їх в одне ціле стоматолог – ортодонт.

Процес постановки брекетів

Постановка брекетів починається з чищення зубів спеціальною пастою. Попередньо за допомогою роторозширювача лікар забезпечує собі «широке поле» для роботи і доступ до задніх зубів. Потім він покриває емаль спеціальним хімічним складом і через деякий час ополіскує водою. Зони фіксації скоб обробляються захисним гелем.

На тильну сторону брекета наноситься світлотверднучий матеріал і притискається до зуба. Залишки матеріалу видаляються. Після позиціонування брекета лікар світить фотополімерною лампою, під дією якої матеріал швидко застигає і міцно з’єднується з поверхнею емалі. Таким чином брекети послідовно ставлять на всі зуби.

Після цього в пази вставляють дугу, яка призначена для вирівнювання зубів. Вона «пам’ятає» задану їй спочатку форму і прагне повернути її, навіть будучи сильно зігнутою. На цьому базується механізм роботи брекет – системи.

Періодично необхідно відвідувати стоматолога для заміни дуги на більш пружну або для підтягування лігатур.  В середньому, установка брекет – системи триває 1-1,5 години. Безлігатурні брекети з замочками встановлюють швидше. Для лінгвальних систем, що фіксуються на внутрішній стороні зубного ряду, потрібно більше часу.  Після завершення процесу пацієнт повертається додому. Але їсти можна буде лише через 2 години. У перші дні іноді турбує незначний зубний біль і дискомфорт. Це явище вважається нормальним і довго не триває. Якщо больві відчуття важче переносяться, можна зняти їх знеболюючими препаратами – парацетамолом, Нурофеном, Рапідором або іншими, які призначить лікар.

Чи відрізняється постановка брекет – систем на верхню і на нижню щелепи?

Процес постановки не відрізняється. Найчастіше пацієнти цікавляться питанням, чи можна ставити брекети на одну щелепу? Можливо встановити ортодонтические конструкції лише на верхню або на нижню щелепу,але виключно у випадках, якщо:

  • у вас правильно сформований прикус;
  • якщо скрученность спостерігається лише у 1 або 2-х зубів.

У всіх інших випадках ми не рекомендуємо постановку брекетів лиш на одну щелепу. Спрогнозуємо ситуацію, що у Вас викривлені зуби верхньої щелепи, а нижні зовсім трохи і непомітно. Відразу, у пацієнта “вирок” – з нижніми зубами все в порядку, тому лікувати будемо тільки верхні. Ми пам’ятаємо, що правильний прикус – це правильне змикання зубів. Після лікування брекетами верхньої щелепи ви помітили, що зуби стали погано змикатися. Можна відразу сказати, що лікування пішло нанівець. Тому вирівнювати необхідно, як верхню так і нижню щелепи одночасно. Однак, рішення може приймати лише ортодонт після детального огляду пацієнта. 

Самостійне усунення проблем з брекетами.

Якщо в процесі лікування брекетами з’явилися невеликі проблеми, не поспішайте записуватися на прийом. Деякі з них ви зможете вирішити самостійно:

  • На внутрішній поверхні щоки або губи утворилася подряпина через контакт з брекетами. Заклейте скобу кулькою з ортодонтичного воску.
  • Дуга випала з останнього замку. Візьміть пінцет, підійдіть до дзеркала і вставте її назад.  
  • Дуга вийшла з замка. Ізолюйте її ватним тампоном або восковою кулькою.
  • Проволочная лигатура під час чищення зубів розігнулася. Скористайтеся резинкою від олівця, щоб надати фіксатору колишню форму.

Процес виправлення прикусу починається відразу після того, як лікар поставить вам брекети. Триває він рік-півтора або більше. Тривалість лікування залежить від виду і способу постановки ортодонтической системи, матеріалу виготовлення, складності дефекту. Але результат є завжди, тому пам’ятайте, що після зняття брекетів вас очікують приємні емоції! 

Види брекет – систем і різновиди брекетів.

Існує два принципи установки брекетів: ззовні зубного ряду (вестибулярні брекети), а також всередині – лінгвальні брекет-системи.

Лінгвальні брекети прикріплюються до зубів зсередини, завдяки тому вони не видимі для оточуючих. У порівнянні з вестибулярними, вони більш ефективні, оскільки можуть коригувати проблему «глибокого» прикусу, але вартість внутрішніх брекетів набагато вища, ніж у зовнішніх. До лінгвальних брекетів звикнути важче, адже вони зменшують розмір ротової порожнини. Часто після постановки пацієнти мають проблеми з дикцією, але через кілька тижнів мову звикає до брекет-системи, і дикція відновлюється. За такими брекетами складніше доглядати, тому що вони знаходяться поза межами видимості пацієнта при чищенні.

Зовнішні брекети найбільш поширені в ортодонтичної практиці через нижчу вартість конструкції. Їх виготовляють з металу, пластику або полімерів. Також існує два принципи кріплення дуги до брекетів: за допомогою еластичних лігатур або безлігатурних конструкцій. Перевага металевих брекетів полягає в низькій силі тертя між брекетами і дугою, завдяки однаковому матеріалу конструкції. Для пацієнтів з алергією на метал можливе виготовлення брекет-систем з дорогоцінних металів (золота), але це суттєво впливає на вартість лікування. Для пацієнтів, яких не влаштовує естетичний вигляд металу на зубах, існують пластикові брекети. У даній конструкції самі брекети виготовляються з пластику, але використовується металева дуга. Такі брекет-системи не набагато дорожчі металевих, але мають ряд недоліків: пластикові брекети тендітні і з часом змінюють колір через вплив харчових барвників.

Брекети з кераміки є найбільш дорогими серед зовнішніх брекет-систем. Їх основна перевага: їх колір збігається з кольором зубів, завдяки тому вони виглядають найбільш естетично. Тертя між брекетами і дугою в таких конструкціях вище, ніж в металевих, що може вплинути на тривалість носіння.

Сапфірові брекети роблять зі штучних сапфірових кристалів, вони абсолютно прозорі, непомітні і не схильні до фарбування.

Брекети: плюси і мінуси.

Не кожна людина захоче носити “скобки на зубах”. Саме так називали брекети раніше. У більшості людей вони асоціюються з дискомфортом і і естетичною непривабливістю. Але на даний час це помилкове твердження. Ми зібрали для вас основні плюси і мінуси виправлення прикусу за допомогою ортодонт конструкцій.

плюси брекетів З сучасними брекетами можливо виглядати красиво тому що існує безмежна кількість матеріалів наближених до природних зубів. Є невидимі лінгвальні брекети, які кріпляться на внутрішню сторону зуба. А діткам навіть самі звичайні металеві брекети можна прикрасити різнокольоровими гумочками, що виглядає досить стильно.

плюси брекетів Ви можете виправити будь-яку проблему з прикусом або інші естетичні патології на будь-який стадії. Практично з перших днів після постановки брекет-систем ви можете помітити поліпшення позитивну динаміку зміни вашої зовнішності. Ви досягнете гарної здорової посмішки без хірургічного втручання.

плюси брекетів Немає ніяких обмежень за віком. Ортодонт апарати можна встановлювати в будь-якому віці, якщо у вас є зуби. Обмеженням тут може стати пасивна особиста зацікавленість.

плюси брекетів На брекети немає алергії, вони не псують емаль і це не боляче.

плюси брекетів Для того, щоб користь від носіння брекет – систем була максимальною – необхідно серйозно переглянути своє ставлення до гігієни ротової порожнини.

Тривалість носіння ортодонтичних систем часто триває від року до трьох років. Але цей термін значним здається лише перші три місяці. Після того, як ви побачите суттєві зміни в вашій посмішці цей процес стає надихаючим. І щоразу ви будете розуміти, як правильно ви зробили і не помилилися, що встановили брекети.

Високі ціни на постановку брекетів. Всі стоматологічні конструкції дорого коштують. Але в кінцевому результаті ваше лікування окупиться, тому що виправлення прикусу допоможе вам попередити подальший розвиток інших захворювань порожнини рота і організму в цілому.

Брекети до і після.

 Вартість постановки брекетів в “Стоматології Олексюка” м. Тернопіль.

Вартість брекетів варіюється в залежності від ряду факторів. Все залежить від ступеню корекції необхідного для ваших зубів, від обраного вами металу і типу кріплення брекетів. З основними цінами ви можете ознайомитися в розділі “ціни”. Ми розуміємо, що ціна немаленька, тому в нашій клініці є можливість розбити вартість вашого лікування на кілька платежів. Все обговорюється з вашим стоматологом – ортодонтом.


Металеві брекети – види, процес втановлення, догляд та ціни.

Металеві брекети – це ортодонтичні системи для корекції зубів, які є популярними і широко застосовуються. Брекети з металу використовуються для корекції зубного ряду як у дорослих, так і у дітей.Конструкція виготовляється з медичної нержавіючої сталі з застосуванням нікелево-титанових сплавів. Конструкція металевих брекетів досить складна, хоча на перший погляд вона здається дуже простою. Ортодонтична дуга виконується з гнучкої і пружної сталі. Саме вона і рухає зуби в потрібному напрямку.

Види металевих брекетів.

Як і інші типи брекетів, залізні діляться на вестибулярні (зовнішні) і лінгвальні (ті що встановлюються з внутрішньої сторони зубів).

Лінгвальні брекети виготовляються з металу або зі сплавів різних металів. Робити їх естетичними просто безглуздо, тому що вони знаходяться зсередини щелепи і непомітні для оточуючих. Класичні вестибулярні металеві брекети діляться на:

  • самолігуючі металеві брекети (безлігатурні) – дуга фіксується за допомогою замка;
  • лігатурні металеві брекети – тут використовуються резиночки, лігатури, які утримують дугу в пазу брекета.

Як відбувається постановка металевих брекетів в нашій стоматології.

Обов’язково переду постановкою металевих брекет-систем ми повинні виконати ряд профілактичних процедур.

  • Очищення зубів від зубного каменю і нальоту, зміцнення емалі за допомогою різних методик, для того щоб, в процесі багатомісячного носіння дужок зуби не постраждали.
  • Після того наш лікар гігієніст проведе ретельний інструктаж стосовнно догляду за зубами з брекетами. 
  • Наш гігієніст розповість про асортимент гігієнічних засобів, які необхідно застосовувати, щоб зуби не постраждали в процесі носіння ортодонтичних систем.
  • Далі лікар – ортодонт ретельно позиціонує брекети. Від цього буде залежати якість виправлення прикусу.

Брекети в металевій системі прикріплені до заздалегідь підготовленої поверхні зуба за допомогою спеціального клею. Потім вони покриваються спеціальною фторсодержащей пастою.

Переваги та недоліки залізних брекетів.

Перевагою металевих систем є 100% досягнення бажаного ефекту. З переваг виділяється дешевизна, порівняно з іншими видами брекет-систем, і міцність. Незначне тертя, що виникає в процесі лікування між зубним рядом і конструкцією брекетів, також сприяє швидшому досягненню хороших результатів.

Недоліком металевих ортодонтичних систем – це їх помітність на зубах пацієнта. Але, при наявності коштів, цей недолік можна компенсувати виготовленням скоби з сучасних кольорових сплавів, які надають естетичний вигляд. Після цього скоби перетворяться в красивий і модний аксесуар.

Догляд за металевими брекетами.

При лікуванні такою системою важко підтримувати і гігієну порожнини рота. Для вирішення подібних проблем необхідно купувати спеціальні щітки і пристосування, розроблені для чищення зубів в період лікування брекетами. Сьогодні вони продаються в будь-якій аптеці.

В період лікування пацієнт повинен змінити раціон харчування, а також дотримуватись рекомендацій лікаря-ортодонта. При лікуванні особливу увагу необхідно приділяти гігієні, тому що одним з головних недоліків металевих систем – це провокування виникнення карієсу через накопичення нальоту.

Вартість постановки металевих брекетів м.Тернопіль.

Ціни на металеві брекет – системи залежать від обраного вами типу брекетів, а також від тривалості часу, протягом якого ви їх носите. Залізні брекети – це найстаріший і найбільш поширений тип ортодонтичного лікування.

Це недороге лікування та швидке вирівнювання зубів.  Лінгвальні брекети дорожчі через те, що їх важко встановлювати і налаштовувати. З детальними цінами ви можете ознайомитися в розділі “Ціни” нашого сайту або подзвонити за номером телефону (0352) 40 00 08 або (098) 130 13 71.


Керамічні брекети – Ваша посмішка – Ваш престиж

Вестибулярні керамічні брекети – одна з найбільш поширених корекції неправильного прикусу. 

Незважаючи на зовнішнє розташування, ці конструкції не надто помітні для оточуючих, тому не псують естетику посмішки.

Матеріали для виготовлення керамічних брекетів.

Основні елементи таких ортодонтичних систем виготовляють з якісної стоматологічної кераміки. Це матовий матеріал, наближений за зовнішніми властивостями до натуральної зубної емалі. Відтінок брекетів підбирається в залежності від кольору зубів пацієнта.

Дуга, яка з’єднує керамічні пластинки, виготовляється зі спеціального металу. Ця частина конструкції помітна найбільше, але і вона не псує усмішку, особливо, якщо покрита композитним матеріалом білого кольору.

На відміну від сапфірових елементів кераміка не виблискує на світлі, майже зливаючись з зубами. Для деяких пацієнтів це стає одним з рушійних чинників, що впливають на вибір виду брекетів.

Особливості постановки брекетів з кераміки.

Процес постановки керамічних брекетів відмінних рис не має. Займає в середньому 1,5 години і складається з декількох основних етапів. Емаль зубів обробляють для кращого зчеплення з брекетами, потім наносять композитний клей, пластинки поетапно позиціонують на зубах і щільно притискають для фіксації. На заключному етапі в пази вставляють металеву дугу і закріплюють її за допомогою спеціальних лігатур. Швидше і простіше проходить процес фіксації самолігуючих систем, які кріпляться за допомогою спеціальних замків. Вони дорожчі, але ефективніші і зручніші для пацієнта, оскільки не вимагають частих візитів до стоматолога.

Переваги брекетів з кераміки.

Плюси керамічних брекетів в тому, що вони:

  • Виглядають естетично і не заважають підлітку або дорослому відчувати свою привабливість.
  • Надійно фіксуються на поверхні емалі і добре тримаються на зубах згодом.
  • Швидко стають звичними для пацієнта, оскільки дискомфорт перших тижнів швидко минає.
  • Не травмують слизову, як трапляється з металевими системами.
  • Дають можливість робити нормальні фото, оскільки не відбивають світло, як сапфір та метал.
  • Відторгаються організмом в незначній кількості випадків.
  • Коштують дешевше, ніж сапфірові брекети.

Недоліки використання кераміки в ортодонтичних конструкціях.

Як і інші системи корекції прикусу, керамічні брекети відрізняються певними недоліками. Основні мінуси:

  • Вартість. Кераміка дорожча, ніж метал і пластмаса.
  • Щільне прилягання до поверхні зуба. Це може погіршити наявні пошкодження емалі. 
  • Середня міцність. Брекети зі стоматологічної кераміки вимагають обережності при догляді і під час прийому їжі.
  • Тривалість лікування. Ці системи доведеться носити на зубах довше металевих, оскільки сила їх впливу на зуби менша. Кераміка добре зберігає первинний колір протягом всього періоду лікування. Але любителям кави, свіжовижатих соків і ягід варто враховувати, що наліт, який скупчується на брекетах швидко забарвлюється, тому вони стають темнішими.

Тому чищенню керамічних систем корекції прикусу слід приділяти підвищену увагу.

Які керамічні брекети краще.

Вибір виду брекетів пацієнт робить разом з лікарем ортодонтом. Для кожної ситуації існують свої рекомендації і обмеження. Наприклад, протипоказанням до постановки більш тендітних керамічних брекетів можуть стати інтенсивні заняття спортом.

Визначити, який варіант підійде найкраще, допоможе лікар-ортодонт. У виборі фахівці орієнтуються на стан зубощелепної системи пацієнта, його вік, особливості та рід занять.

Керамічні брекети – ціна в “Стоматології Олексюка” м.Тернопіль.

Керамічні брекети – відмінний варіант для підлітків, які стурбовані зовнішнім виглядом металевих брекетів. Як ми вже пояснили, керамічні системи схожі на металеві, за винятком того, що вони зроблені з матеріалу кольору зуба, який допомагає зливатися з зубами для «невидимого» виду. Хоча керамічні дужки менш помітні, їх ціна вища, ніж інших типів брекетів. Щоб дізнатися більше про керамічні брекети, про те, скільки вони коштують, і чи вони підходять Вам, зверніться за консультацією з ортодонтії  в нашу стоматологію.  Стоматологія “Олексюка” є найкращою стоматологією в Тернополі та Тернопільській області для дорослих і дітей.

Зв’яжіться з нами по телефону (0352) 40 00 08 (098) 130 13 71, щоб прийти на консультацію вже сьогодні!


Лінгвальні (внутрішні) брекети Incognito (Інкогніто) – непомітне виправлення прикусу.

Увага! Стоматологія “Олексюка” – є сертифікованим стоматологічним центром в Україні по роботі з лінгвальной системою “Incognito”.Отримати консультацію щодо брекетів Ви можете за телефонами (0352) 40 00 08 або (098) 130 13 71.

Переваги лінгвальних брекетів.

За статистикою, близько 90% людей, що живуть нині, мали в дитинстві нерівні зуби, на що існує маса причин: починаючи від генетики і закінчуючи звичкою смоктати палець в дитинстві. Вирівняти зубний ряд можна ще в підлітковому віці за допомогою брекетів, але багато молодих людей відмовляються від них через те, що брекет – системи нібито дуже помітні на зубах.

Поступово розвиватєся помітна деформація обличя, що разом з кривими зубами не додає впевненості в собі і в дорослому віці. В результаті виправляти дефекти вже в дорослому віці доведеться довше і дорожче. Для того щоб уникнути всіх цих проблем, варто встановити лінгвальні брекети, які залишаються абсолютно непомітними для інших людей, оскільки розташовуються з внутрішньої сторони коронок зубів.

Лікування лінгвальними брекетами характеризується масою переваг.

Важливим є і те, що при носінні лінгвальних внутрішніх брекетів практично нівелюється ймовірність того, що пацієнт потребує достроково припинити лікування через появу комплексів або наближення такої важливої ​​події як весілля, на якій всі молодята хочуть виглядати ідеально.

В яких випадках показані лінгвальні брекет-системи…

За допомогою невидимих брекетів коригують порушення змикання зубного ряду або положення зубів. Іноді їх постановка забезпечує набагато кращий ефект, ніж постановка вестибулярних брекет – систем.

Деколи більшого лікувального ефекту можна досягти, поєднуючи їх з зовнішніми ортодонтичними системами. Наприклад, часто ставлять лінгвальні брекети на верхню щелепу, а на нижню ставляться вестибулярні брекети. До такого поєднання можуть вдаватися при наявності деяких особливостей будови щелепи, а також при появі складнощів з адаптацією до лінгвальних систем або з міркувань економії.

Перед тим як поставити лінгвальні брекети, необхідно вилікувати карієс і усунути в порожнині рота гострі запальні процеси. Скільки носити лінгвальні брекети, досвідчений лікар зможе розповісти вже після постановки діагнозу, але слід враховувати, що під час лікування можуть з’явитися нові проблеми, що може дещо затягнути носіння брекет – системи.

Лінгвальні брекети виготовляються в індивідуальному порядку. Спочатку знімаються зліпки, робляться знімки зубів. Потім розробляється індивідуальна ортодонтологіческая конструкція, після чого брекети фіксуються на внутрішню сторону коронок зубів, і починається тривалий процес лікування.

Скільки треба носити непомітні брекети?

В середньому невидимі брекетидоведеться носити 1-1,5 року. Як і до будь-яких інших ортодонтичним конструкцій, до лінгвальних брекет-систем потрібно звикнути. Це займе 2-4 тижні. Завдяки індивідуальній конструкції неприємні відчуття, що виникають при носінні лінгвальних брекетів, мінімізуються.

Як доглядата за лінгвальними ортодонтичними системами?

Наявність лінгвальних брекетів на зубах вимагає особливо ретельного догляду за порожниною рота. Тому ортодонт після постановки брекет-системи навчає пацієнта користуватися:

  • іригатором;
  • зубною ниткою;
  • йоржиками;
  • щіткою для чищення зубів.

Використовувати невидимі брекет-системи можна з 13 років. До їх допомоги вдаються викладачі, актори, диктори та інші люди, які внаслідок своєї професії повинні бути на виду весь час.

Детальніше про брекети Incognito (Інкогніто).

Лінгвальні брекети Incognito (виробництво Німеччини) виготовляють зі сплаву, в основу якого входить золото. Такі системи ідеальні для людей, у яких є алергія на нікель. На виготовлення лінгвальной ортодонтической системи Incognito буде потрібно приблизно 1,5-2 місяці. Лінгвальні брекети Інкогніто мають такі переваги: ​​

  • відсутність порушень дикції, які іноді виникають відразу після постановки видимих брекетів;
  • можливість усувати скрученность зубів за допомогою вертикального паза без використання інших пристосувань;
  • їх здатність до самоочищення вища, ніж у зовнішніх ортодонтичних систем; 
  • виробляються брекет – системи Incognito лише в Німеччині, тому про якість можна не турбуватися.

Для того щоб виготовити брекет – систему Інкогніто, лікар ортодонт направляє людину на детальну томографію і рентгенограму, потім робить зліпок зубів. За допомогою спеціальної програми створюється модель щелепи і ретельно підбираються параметри майбутніх дужок.

Основною перевагою постановки лінгвальних брекетів є те, що насолоджуватися результатом можна буде задовго до закінчення лікування. Перші зміни з’являться вже після 2-3 місяців носіння системи, так що ваш зовнішній вигляд і усмішка будуть перетворюватися поступово, не викликаючи питань в оточуючих вас людей.

Відео про те як виготовляються брекети

Вартість лінгвальних брекетів Incognito (Інкогніто) в Тернополі.

Якщо Ви хочете встановити лінгвальні брекети, то потрібно враховувати, що дешево лінгвальні брекети коштувати не можуть. Деякі клініки пропонують своїм клієнтам лінгвальні брекети в кредит, в цьому випадку людина виплачує їх вартість рівними платежами щомісяця або при кожному відвідуванні ортодонта, які регулярно необхідні для корекції брекет-систем. Ціна невидимих брекетів може відрізнятися від ступеня складності, патології та багатьох інших факторів. Не варто суттєво економити на брекетах. Шукати, де встановлюють лінгвальні брекети недорого безглуздо. Від їх якості залежить те, наскільки швидко і ефективно пройде лікування, а також те, чи з’являться побічні ефекти (карієс). Якщо вартість лінгвальних брекетів занадто висока, завжди можна вибрати менш дорогі вестибулярні ортодонтичні системи.


Капи для вирівнювання зубів (елайнери)

Капи для вирівнювання зубів – це ортопедичні пристрої для знімного носіння, вони виконані у вигляді двох з’єднаних між собою пластин з прозорих полімерних матеріалів. Основне призначення такого стоматологічного інструменту – підкоригувати невеликі порушення прикусу. Капи робляться індивідуально для кожного пацієнта, для цього роблять знімок його щелепи.

Як матеріал зазвичай використовують силікон або пластик, завдяки чому капи можуть носити люди з алергією на нитинол (метал, з якого роблять дугу брекет-системи). Капу необхідно надягати на цілий день (близько 22 годин), вона діє з невеликою силою на зубний ряд, поступово його вирівнюючи. Такий метод лікування підійде людям, у яких є незначні дефекти зубного ряду.

Які різновиди кап застосовуються?

Залежно від якості і складності конструкції вони бувають таких видів:

  1. Стандартні капи на зуби – виготовляються на заводі серійно, застосовуються для вирівнювання зубів методом підбору розміру. Підібрати більш-менш точно таку капу дуже складно, тому найчастіше конструкція погано тримається на зубному ряді і може натирати ясна.
  2. Термопластичні капи для зубів – також заводського виробництва, але матеріал, з якого вони виготовлені, має одну цікаву властивість: при нагріванні він стає м’яким і легко набуває необхідної форми при охолодженні. Такі моделі надягають на зубний ряд, попередньо помістивши в гарячу воду. В результаті конструкція щільно фіксується,повторюючи всі особливості зубів пацієнта.
  3. Капа для вирівнювання зубів, виготовлена ​​за індивідуальним замовленням – це більш дорогий варіант конструкції. Вона вимагає достатньо часу на виготовлення, оскільки для цього необхідно зробити виміри і виготовити точну 3D-модель. Проте, саме такий виріб в точності повторить форму зубного ряду пацієнта, отже, буде комфортнішим в носінні. Окрім того, таким способом можна виправити найскладніші порушення прикусу.

Методика терапії за допомогою кап (Лікування прикусу капами).

Перш ніж почати корекцію таким методом, лікар-ортопед проводить огляд і виявляє порушення, що вимагають виправлення. Далі складається план лікування і вибирається той вид кап, який необхідний конкретному пацієнту. Проводяться заміри і зняття зліпків зубного ряду верхньої і нижньої щелепи. Використовуючи зліпок, в спеціальній лабораторії виготовляють гіпсову модель, яка зберігається протягом усього процесу лікування. Вона застосовується, як для виготовлення першої капи, так і всіх наступних – після внесення необхідних корекцій.

Готова конструкція встановлюється пацієнтові. Потім, періодично, хворий повинен відвідувати лікаря для контролю лікування і заміни (за потребою) капи. Час корекції росту зубів за такою методикою залежить від складності дефекту і може займати від декількох місяців до двох років.

Специфіка догляду за капами.

У період носіння кап для вирівнювання зубів не рекомендується харчуватися продуктами, які містять агресивні барвники, в іншому випадку під час їжі вони повинні зніматися. Після кожного прийому їжі капу обов’язково мити. Для цього необхідно застосовувати тільки очищену воду. Із зовнішнього боку чищення проводиться за допомогою звичайної зубної щітки і пасти.

Дотримуючись цих нехитрих правил, пацієнт зможе зберегти гарний зовнішній вигляд ортопедичної конструкції протягом всього періоду її використання!