Головна / Фторування зубів.

Фторування зубів.

Фторування зубів - це процедура, яка найчастіше потрібна людям, які мають високий рівень чутливості зубів або ж схильністю до карієсу.фторування зубів

Як роблять це фторування? Для успішного виконання описуваної процедури використовується суміш спеціалізованих розчинів. В їхньому хімічному складі присутні іони фтору, які впливають на зуби, насичуючи їх поверхню. За рахунок фторування емалі, зуби отримують свого роду захисну плівку, яка запобігає впливу кислого середовища на їх стан. Підсумковим результатом даної процедури є те, що на поверхні емалі накопичується набагато менше бактерій та інших шкідливих мікроорганізмів.

Процес фторування уповільнює і запобігає розвитку карієсу і зубного нальоту. Дуже часто, батьки цікавляться питанням «зі скількох років можна проходити процедуру чищення і фторування зубів». Відповідь на нього дуже легко зрозуміти, справа в тому, що сучасні методики та інструменти дозволяють проводити стоматолога цю процедуру абсолютно безболісно для пацієнта. Отже, фторувати зуби можна навіть дітям дошкільного віку. Розрізняють два основних методики фторування зубів - це звичайна і глибока.

звичайна процедураЯк роблять процедуру звичайного типу? Основним інструментів стоматолога в цьому випадку є спеціалізована ложка, яка зовні нагадує зубної зліпок. Вона створюється з воску. Поглиблення на інструменті заповнюється індивідуально підібраним комплексом розчинів і препаратів, в хімічному складі яких присутній фтор у великій кількості. Ложка накладається на поверхню емалі і залишається в такому положенні приблизно на чверть години. Залежно від загального стану емалі пацієнта, процес може повторюватися кілька разів, але не більше п'ятнадцяти.

На питання «на скільки вистачає ефекту від процедури?» немає однозначної відповіді. Все залежить від індивідуальних особливостей зубів пацієнта, використовуваних засобів, схильності пацієнта до карієсу і т.д. Кому-то однієї процедури може вистачити на кілька років, а комусь лише на півроку.

Ще по темі:ще по теміВідбілювання зубів. ще по теміКапи для зубів.

Глибоке фторування зубів.

Глибоке фторування зубів - це більш досконалий спосіб на відміну від звичайного. Різниця результатів досить висока. Дана процедура дозволяє наситити фтором і кальцієм не тільки поверхню емалі, але і весь зуб.

Чи потрібно робити фторування зубів? Так, однозначно потрібно. В результаті описуваного процесу емаль стане міцною, зуби отримають всі необхідні для підтримки їх здорового стану мінерали і вітаміни. Міцність і захищеність зубів після фторування збільшується приблизно в вісім-десять разів.

Етапи фторування зубів - як відбувається ця процедура?

Глибоке фторування зубів проходить в три послідовні етапи:

 1. Підготовчий етап. Перед початком виконання процедури фторування стоматолог проводить попередню підготовку ротової порожнини пацієнти. Вона включає в себе ретельне очищення зубної емалі від нальоту і забруднень.
 2. Далі поверхню зубів сушиться за допомогою спеціального обладнання, яке виробляє теплий потік повітря. Після виконання це частини, на поверхню зубів наноситься емаль, що містить в своєму складі речовину, яка запечатує рідина. Нанесений складу сохне приблизно п'ять хвилин, після чого зуби знову піддаються сушці.
 3. Заключний етап - це безпосередньо сам фторування. Спочатку, покриття зубів піддається тушірованню. Обробляється емаль ватним тампоном, що містить спеціальне молочко, в хімічному складі якого присутній гідроокис міді і кальцію. Далі порожнину рота ретельно прополіскують. Після контакту з водою, з гідроокисею утворюються дрібні кристали кальцію, структури яких дозволять їм досить швидко проникати в пори зубів.

етапи глибокого фторування Якщо проводити паралелі між звичайним і глибоким фторуванням, то друге забезпечує концентрацію фтору в структурі зубів приблизно в п'ять разів вище. Процедура глибокого фторування створює надійний захисний бар'єр на зубній емалі. Ефект від підсумкового результату роботи може зберігатися протягом кілька років. Пацієнт, з фторованими зубами може надовго убезпечитися від карієсу і зубного нальоту. Створений шар не тільки захищає зуби від зовнішніх факторів і карієсу, але і перешкоджає прискореного виходу кальцію з їх внутрішньої структури. Стоматологія "Олексюка" рекомендує вам проходити процедуру глибокого фторування не частіше ніж один раз на рік. Однак в залежності від особливостей зубів пацієнта, процес можна буде виконувати частіше, але при цьому дантист повинен в обов'язковому порядку контролювати вміст фтору в складі зубів.

Показання.

Позитивний ефект від фторування зубної емалі безсумнівний. Спеціалізовані лаки, гелі та інші засоби значно сприяють зміцненню загального стану зубів і їх фортеця. Лікарські склади, в складі яких присутній фтор, необхідно використовувати при наступних ситуаціях:

 • в якості профілактики для зниження шансів появи і розвитку захворювань, карієсу і т.д .;
 • Велика кількість карієсу на зубах;
 • Після носіння брекетів;
 • В процесі заключного етапу реставрації або відновлення зуба;
 • При необхідності зниження загального рівня чутливості зубів;
 • Після процедури відбілювання емалі.

Цікавим фактом є те, що процедура фторування дуже часто робиться дітям, які мають молочним прикусом. В цьому випадку може використовуватися як екзогенна, так і ендогенна методика. Це дозволяє значно зміцнити зуби, повністю позбутися і запобігти подальшому розвитку первісного карієсу.

Протипоказання.

На жаль, не кожній людині можна користуватися послугою глибокого і звичайного фторування. При наявності таких факторів, виконанні описуваної процедури неможливо:

 • алергія на будь-які компоненти, присутні в лікарських лаках, гелях і т.д. (В цьому випадку проблему можна вирішити, підібравши інший лікарський засіб);
 • при яскраво вираженою ендемічною крапчатости зубів;
 • при підвищеній концентрації фтору у воді в структурі емалі і зубів.

Фторування зубів під час вагітності.

фторування зубів вагітнимДосить часто стоматологам задається питання «чи можна вагітним проходити процедуру фторування?». Відповідь на нього - "Так!". Фторування зубів під час вагітності дозволяє наситити структуру зубів усіма необхідними мінералами та поживними речовинами. Підвищена концентрація фтору в складі зубів дозволяє зміцнити їх.

звичайна процедураДо слова, організм вагітних під час виношування значно послаблюється, це стосується і зубів. Крім цього, фторування не лише проходить безболісно, ​​а й воно абсолютно безпечно для дитини. Якщо ж з якихось причина жінка в положенні не може відвідати стоматологічний кабінет, їй цілком можна скористатися спеціалізованими засобами, фторованими зубними пастами з відбілюючим ефектом і т.д.

Фторування зубів капами.

фторування капами тернопіль

Якщо з якихось причин, будь-то дентофобія або ж щось інше, ви не можете відвідати стоматолога, то в якості альтернативи можна скористатися капами для фторування зубів. Існують дві основні різновиди таких засобів: звичайні капи, або ж створені за зліпком щелепи. Природно, що другі виграють у перших у всьому.

Спосіб використання кап дуже простий: досить наповнити ємності під зуби лікарським препаратом і одягнути їх на зуби. У такому стані потрібно почекати приблизно 15-20 хвилин. Стандартний курс фторування складає п'ятнадцять днів, по одній капі на добу.

Переваги фторування.

Кожна процедура, процес, послуга і т.д. володіє певним набором достоїнств і недоліків. Фторування зубів шкода і користь - процес не має практично ніякого негативного впливу на пацієнта.

До плюсів фторування зубів можна віднести наступні фактори:

 • забезпечення підвищеного рівня захисту, причому як молочних, так і корінних зубів, від виникнення карієсу;
 • Фторування зубів - боляче чи ні ? - за рахунок того, то описувана процедура проходить абсолютно безболісно для пацієнтів, її можна проходити навіть маленьким дітям;
 • Фторування надає не тільки захищає і лікувальний ефект, а й значно відбілює зуби, дозволяючи позбавитися від неприємної жовтизни і інших пігментів;
 • Процедура дозволяє знизити високий рівень чутливості емалі до різних подразників;
 • Фторування також дозволяє підвищити міцність і довговічність пломбувати матеріалу, отже, знизити частоту походів в стоматологічні кабінети.

Що краще: сріблення або фторування зубів?

сріблення чи фторуванняДуже часто пацієнти вибирають між фторуванням або срібленням. Природно, що питання «що краще» задається дуже часто. Ці дві процедури дуже схожі між собою, однак фторування по відношенню до сріблення володіє декількома перевагами. В першу чергу, фтор практично ніяк не затемнює зуби, коли при срібленні зуби забарвлюються в чорний колір, який зберігається протягом усього курсу. По-друге, сріблення просто усуває присутній карієс, але не зміцнює емаль і не запобігає подальший його розвиток.

Догляд за зубами після процедури фторування.

Після проходження процесу фторування людина продовжувати вести звичайний спосіб життя. Ніяких істотних обмежень в продуктах і напоях, які можна вживати немає. Однак присутній ряд рекомендацій, дотримання яких бажано, так як це дозволить зберегти ефект від процедури на тривалий термін.

 1. Необхідно щодня полоскати ротову порожнину спеціалізованими засобами, в яких міститися екстракти трав.
 2. Потрібно виключити зі свого звичного раціону продукти, які сприяють появі карієсу. У цей список входять солодощі, борошняні здоби, а також продукти з підвищеним вмістом жирів і солей.
 3. Безпосередньо в перші два-три дні після проходження процедури фторування потрібно виключити зі свого раціону сильно холодні і сильно гарячі страви.
 4. Після фторування недостатньо чистити ротову порожнину і зуби звичайною щіткою. Спільно з нею потрібно використовувати зубну нитку так, як тільки з її допомогою можна очистити важкодоступні місця.
 5. Раз в шість місяців потрібно проходити огляд у стоматологічному кабінеті.
 6. У разі якщо після процедури фторування чутливість зубної емалі підвищилася і це доставляє вам дискомфорт, то потрібно в обов'язковому порядку нанести візит до стоматолога.

важливоВажливо: перед тим як йти в стоматологічний кабінет з метою проходження процедури фторування, потрібно дізнатися кількість фтору у воді вашого населеного пункту. Справа в тому, що низька концентрація цього елемента в структурі зубів сприяють розвитку різних захворювань, а також карієсу, але його підвищену кількість просто небезпечно для загального стану людського організму.

Фторування зубів - ціна.

Вартість процедури фторування залежить від конкретного використовуваного лікарського препарату і т.д. Крім цього на підсумкову ціну може також вплинути індивідуальні особливості пацієнта та стан його зубів. У будь-якому випадку не варто економити на своєму здоров'ї, а тим більше на зубах, так як це єдина тканину людського організму, яка не володіє можливістю регенерації.