Головна / Естетична стоматологія - художня реставрація зубів.

Естетична стоматологія - художня реставрація зубів.

В наш час, поряд зі звичним всім лікуванням зубів високий рівень популярності набрала естетична стоматологія. Вона дозволяє відновити навіть самі пошкоджені зуби, побороти вроджені дефекти і т.д. Такий вид стоматології включає в себе велику кількість різноманітних процедур. Одна з них - це естетична реставрація зубів.естетична стоматологія

Даний процес дозволяє повністю відновити практично повністю зруйновані зуби і повернути людині гарну посмішку. Існує кілька різновидів описуваної процедури, але найбільш ефективною є саме художня. Вона в свою чергу ділиться на пряму і непряму.

Навіщо потрібна реставрація зубів?

Сучасні клініки естетичної стоматології пропонують своїм клієнтам процедуру художньої реставрації зубів. Проте не кожна людина знає, що це і навіщо потрібна така процедура. Художня реставрація зубів, по суті, є різновидом протезування. Методика дозволяє усунути навіть найскладніші дефекти і повернути цілісність зубів пацієнтові. Ця процедура здійснюється за рахунок використання різних штучних матеріалів. Комплекс речовин, підібраний під кожного пацієнта індивідуально, дозволяє домогтися максимально природного відтінку зуба.

Залежно від складності майбутнього відновлення, процедура може проходити в кілька етапів. Художня реставрація застосовується:

  • При сильному пошкодженні зубної емалі;
  • При яскраво виражених тріщинах в зубах;
  • При зміні кольору;
  • Для виправлення прикусу;
  • При сильному травмуванні одного або декількох зубів.

Сучасні засоби естетичної стоматології дозволяють повністю відновити навіть повністю зруйновані передні зуби. Кожна людина, що скористався художньої реставрацією зубів, поверне собі гарну посмішку.

Пряма художня (естетична) реставрація.

Методика прямої художньої реставрації використовується при некритичних невеликих пошкодженнях зуба. художня реставрація зубівОписувана методика дозволяє повністю відновити пошкоджений зуби всього лише за одні візит в стоматологічний кабінет. Пряме художнє відновлення зуба відбувається в чотири етапи:

  1. Підготовчий етап - включає в себе попередньо огляд стоматологом, з метою з'ясування типу використовуваного матеріалу.
  2. Чистка ротової порожнини і зубів - перед відновленням, стоматолог проводить пацієнту професійну чистку зубів. Залежно від індивідуальних особливостей зубної емалі людини і обладнання в стоматологічному кабінеті можуть застосовуватися різні методики чищення (ультразвукова, лазерна, механічна і т.д.).
  3. Анестезія - так як реставрація проходить з досить сильним дискомфортом для пацієнта, йому ставиться анестезія. Так що можна сказати, що процедура проходить абсолютно безболісно.
  4. Заключний етап - безпосередньо саме відновлення.

Непряма художня реставрація.

Непряма художня реставрація, яка досить часто називається зовнішньої, застосовується при сильних пошкодженнях і руйнування зубів. Вона дозволяє відновити навіть повністю зруйнований зуб. Її називають зовнішньої через те, що більшість процедур проходить без безпосередньої участі пацієнта в процесі: створення протеза, його підгін під індивідуальні особливості і т.д.

Ортопедичну конструкцію створюється по знімку щелепи пацієнта, це досить складний процес, який може зайняти кілька тижнів. Найбільш поширеним матеріалом, що використовується в процесі непрямого художнього відновлення зуба, є вінір. Щодо інших матеріалів, він має підвищену міцність, володіє відмінним естетичним виглядом, а також він досить простий в роботі. Саме за рахунок цих достоїнств, в більшості випадків непрямої реставрації використовується саме вінір.

реставрація зубів

Вініри - що це таке?

вініри на зуби тернопіль

Вінір - це звичайна керамічна пластинка. Фізичні та експлуатаційні характеристики матеріалу роблять його практично ідеальним для використання в естетичній стоматології. Відмінною особливістю вініра є багата кольорова палітра. Це дозволяє стоматолога підібрати найбільш підходящий відтінок, саме за рахунок цього протез практично неможливо відрізнити від справжнього зуба. Більшість пацієнтів, які хоч що-небудь знають про процедуру художньої реставрації, при походах в стоматологічний кабінет самі просять встановити їм вініровий протез. Він дозволяє не переживати їм про красу своєї посмішки.

Ще по темі:ще по теміПрофесійна гігієна. ще по теміВиправлення прикусу.ще по теміДетально про стоматологію.

Скільки коштує естетична реставрація зубів.

Відповісти на питання «скільки коштує художня реставрація зуба» однозначно не можна. Підсумкова вартість робіт залежить від безлічі факторів, таких як стан і тип зуба, який використовується матеріал і т.д. Однак в будь-якому випадку, вкрай не рекомендується економити на описуваної процедури. Якщо ціна сильно відрізняється в меншу сторону, то, швидше за все, вам виготовлять процес з неякісного матеріалу. Недарма кажуть, що «краса вимагає жертв», це відноситься і до усмішці.